Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja pompa zużyła za okres 6 miesięcy sezonu grzewczego 3498kwh. Ogrzewam również 140m2. Jeżeli porównujesz wyniki z danymi z forum, to rzeczywiście można się załamać ;) Ale jak pytam w okolicy, to podobne domy z pompą to koszt sezonu grzewczego 2500-3000zł.

 

Niestety na to forum i nie tylko trzeba brać poprawkę, masa jest sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników pomp i zaniżają zużycie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na to forum i nie tylko trzeba brać poprawkę, masa jest sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników pomp i zaniżają zużycie prądu.

 

Hmm.. Z perspektywy lat na tym forum mogę powiedzieć, że moje roczne zużycie zalicza się do stanów średnich, czyli około 4000kWh. Wielu podaje podobne. A cena za te kWh zależy już od taryf i cen. Ja płacę około 1500zł, a za to samo można zapłacić około 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niestety na to forum i nie tylko trzeba brać poprawkę, masa jest sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników pomp i zaniżają zużycie prądu.

Niestety widze,ze w dalszym ciagu zal Ci cos tam sciska ;)

W stopce masz moj dziennik budowy od A do Z lacznie z zdjeciami z licznika zuzycia energii na c.o+cwu i faktury :)

Roczne zuzycie od sierpnia do sierpnia to 3000kWh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozumiem, że nie zgadzasz się ze mną i twierdzisz, że wszyscy piszą prawdę?

Trzeba czytac ze zrozumieniem i wiedziec co sie czyta,te dziesiatki uzytkownikow pomp podajacych swoje zuzycie nie rozniace sie duzo miedzy soba to zapewne wszyscy to sprzedawcy chcacy zlowic klienta.

Trzeba rowniez znac specyfike nowego domu w zakresie strat energii zeby moc twierdzic,ze Ci wszyscy nie mowia prawdy o swoim zuzyciu.

Trzeba wiedziec co to jest COP zeby kwestionowac zuzycie energii na uzupelnienie tychze strat.

Ty nie masz o tym zielonego pojecia a wypowiadasz sie caly czas w temacie kwestionujac podajacych swoje zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na to forum i nie tylko trzeba brać poprawkę, masa jest sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników pomp i zaniżają zużycie prądu.

 

spokojnie

jeszcze więcej jest idoXXX co grzeją w 1T za 65groszy

 

wtedy bez problemu dom średnio ocieplony sprzed kilku lat czy nawet teraz budowany i dobrze ocieplony większy dom ale bez rekuperacji weźmie z 4000kWhi da to wynik ok 2500zł. Nie trzeb sie podszywać pod użytkownika PC by mieć taki wynik w PLN na PC gruntowej.

Ale jak ktoś zechce i puści to w 90% w taniej taryfie to zejdzie od razu z ceną do 1200zł a u mnie w Enerdze nawet do 1080zł.

Ten sam dom, ta sama PC, ta sama temp a tytko inna taryfa.

 

Ja bez podszywania się pod nikogo spokojnie X.14 do III.15 zamknę za 880zł, Powietrzna PC, CO 23 stopnie i CWU no limit 2xdziennie po 90 min PC ma szanse grzać to CWU jak jej wypadnie zużycie. A wiem, że gdyby to był drugi sezon grzewczy, gdybym odciął pompownie styro od domu (co by pyrki w zimnym leżały a nie dla oszczędności) i ocieplił jakkolwiek posadzkę w drzwiach bo wychodzi na dwór to bym 799zł nie przekroczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o sytuacji, gdzie 70-80% grzania odbywa się w 2 taryfie. Dużo oczywiście zależy od sprzedawcy prądu. Dom dobrze ocieplony, odwierty 3x80m. Pisałem już nie raz. Jeżeli chce ktoś podjechać i zobaczyć licznik i instalację to zapraszam. Okolice Myszkowa, Zawiercia, Siewierza, Częstochowy. Jak coś to PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Z perspektywy lat na tym forum mogę powiedzieć, że moje roczne zużycie zalicza się do stanów średnich, czyli około 4000kWh. Wielu podaje podobne. A cena za te kWh zależy już od taryf i cen. Ja płacę około 1500zł, a za to samo można zapłacić około 2500zł.

 

tak naprawde to można zapłacić i 3000zł, będzie większa oszczędność. Skąd ona się bierze, no tak przecież ty masz kominek, napisz nie wstydź się, wiem oczywiście w nim nie palisz, to tylko ozdoba z sadzą w środku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tak naprawde to można zapłacić i 3000zł, będzie większa oszczędność. Skąd ona się bierze, no tak przecież ty masz kominek, napisz nie wstydź się, wiem oczywiście w nim nie palisz, to tylko ozdoba z sadzą w środku :p

A czy zadales sobie trud policzenia za jaka cene uzyskuje sie 1kWh palac kominkiem ?

Nie sadze,bo bys takich durnot nie pisal.

Grzejac kominkiem wyjdzie drozej niz grzejac pompa i tylko idiota ogrzewalby dom kominkiem majac pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zadales sobie trud policzenia za jaka cene uzyskuje sie 1kWh palac kominkiem ?

Nie sadze,bo bys takich durnot nie pisal.

Grzejac kominkiem wyjdzie drozej niz grzejac pompa i tylko idiota ogrzewalby dom kominkiem majac pompe.

 

Niedo końca sie z Toba zgodzę. Niektórzy forumowicze maja swoje drewno z prywatnego lasu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2015-02-27 - 2015-03-28

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 364,50 kWh (tania: 348,5 kWh, droga: 16,0 kWh) (95,61% tania)

srednio na dobe: 12,57 kWh

koszt: 130,15 zl

koszt na dobe: 4,49 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 06:28

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 107,90 kWh (tania: 105,7 kWh, droga: 2,2 kWh) (97,96% tania)

srednio na dobe: 3,72 kWh

koszt: 37,55 zl

koszt na dobe: 1,29 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 472,4 kWh

koszt: 167,70 zl

Calkowite zuzycie: 718,00 kWh (84,54% tania)

Koszt calkowity z faktury: 306,25 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz jakieś kompleksy - poprawiasz sobie samopoczucie wkrętami o kominkach.

gdzie tu logika plenia w kominku przy copie 2,5 w powietrznej

i 3,5 gruntowej

proszę weż policz i napisz co ci wyszło

 

 

tak przy okazji ty masz zapotrzebowanie 15 000 kwh /rok

ja mam 3690 kwh/rok

 

w sumie

teraz rozumiem twoje niedowierzanie że kominek ludzie odpalają 2-3 razy w miesiącu

jak twój projekt się nazywa

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...