Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Mirek nie ma kompleksów, Mirek ma audi :D

 

no to jak już jest tak miło, to powiedz mi ile zużyłaby prundu (wyprodukowanego z węgla) twoja PC gdybyś jeszcze bardziej się uzależnił i mył się, prał, zmywał oraz sprzątał tylko w soboty i niedziele. Zobaczymy ile mógłbyś zaoszczędzić, a ja ci powiem ile zaoszczędziłem kupując audi, a nie maybacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
no to jak już jest tak miło, to powiedz mi ile zużyłaby prundu (wyprodukowanego z węgla) twoja PC gdybyś jeszcze bardziej się uzależnił i mył się, prał, zmywał oraz sprzątał tylko w soboty i niedziele. Zobaczymy ile mógłbyś zaoszczędzić, a ja ci powiem ile zaoszczędziłem kupując audi, a nie maybacha.

Ale co ty z tym uzależnieniem ?

Prądu bytowego rocznie zużywam 3500kWh,prądu na cele c.o+cwu 3300kWh czyli łącznie 6800kWh co w taryfie G11 i cenie 0,54zł/kWh daje 3672zł za cały prąd w domu za 12 miesięcy i tak miałem w zeszlym roku.

O jakich uzależnieniach piszesz ?

Teraz w G12W(wekendy tanie) mam 3300kWh za 0,29zł czyli ok.1000zł i niech bytowy czyli 3500kWh będzie tylko w 30% w taniej czyli 1000kWh za 0,29zł czyli 300zł i 2500kWh za 0,59zł czyli 1500zł co daje nam ok.2800zł za cały prąd w domu za 12 miesięcy.

O jakich uzaleznieniach piszesz ?

 

Może jednak weźmiesz kalkulator do ręki i zaczniesz liczyć a nie jakieś farmazony pociskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak już jest tak miło, to powiedz mi ile zużyłaby prundu (wyprodukowanego z węgla) twoja PC gdybyś jeszcze bardziej się uzależnił i mył się, prał, zmywał oraz sprzątał tylko w soboty i niedziele. Zobaczymy ile mógłbyś zaoszczędzić, a ja ci powiem ile zaoszczędziłem kupując audi, a nie maybacha.

 

córka jest pierwszakiem idlatego ostatnio jestem mocny z matmy

 

Kolego odpowiadam-TYLE SAMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzę to sobie

obecny sezon grzewczy zamknę w+- 950 kwh

30% grzania to sobota i niedziela [pomijam dni świąteczne ]

z 950 kwh 70 % to jakieś 650 kwh

mnożąc te 650 kwh różnicą między nocną w g12w a g 11 /czyli 30 gr brutto

wyszłoby mi więcej 195 brutto w sezonie grzewczym

no ale przy powietrznej jednak na copie bym trochę zaoszczędziłbym w dzień

no może z 10-20%

ale olejmy to

olejmy to że w okienku popołudniowym też grzeję co

olejmy też to że musiałbym debilem być żeby nie grzać w nocy

 

policzę na własną niekorzyść tylko 50% z tych 650 kwh

czyli 330 kwh x0,30 gr

czyli byłoby tego ze sto złotych na sezon grzewczy

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak już jest tak miło, to powiedz mi ile zużyłaby prundu (wyprodukowanego z węgla) twoja PC gdybyś jeszcze bardziej się uzależnił i mył się, prał, zmywał oraz sprzątał tylko w soboty i niedziele. Zobaczymy ile mógłbyś zaoszczędzić, a ja ci powiem ile zaoszczędziłem kupując audi, a nie maybacha.

 

mirekaudi

szczerze wątpię czy kiedyś miałeś 2 taryfy?

gdybyś je miał choć 1 rok to byś mógł podać ile % bierzesz w 1T i ile w 2T na sezon.

idź do znajomych co mają 2T i popytaj jak ten % się rozkłada

wtedy się zmartwisz bo przy ekogroszku w 80% domów dwie taryfy są tak samo cenowo jak 1 taryfa

zero regulacji życia pod taryfę i obie wychodzą bardzo podobnie total PLN bez PC a z ekogroszkiem

 

mam rachunki teścia za 4 lata i podział na 1T i 2T

i co roku wychodzi mu różnica między G11 a G12 rzędu kilkunastu PLN/rok

to jest dom gdzie jest biuro dla 3 pracowników, sprzęt drukujący

teściowa w domu 24h czyli nabija gownie w 1T zamiast być w pracy poza domem

i im się opłaca 2T mimo ponadprzeciętnego poboru prądu w dzień (praca biura)!

Sąsiedzi też mają dwie taryfy i im się bardziej opłaca bo Oni wszyscy między 8-16 są w pracy i szkole.

 

To jak się ekogroszkowcą opłaca dwie taryfy lub wychodzą podobnie przy G11 czy G12 to jak mogłoby się nie opłacać komuś z PC? Opłaca się i wcale nie trzeba zmieniać trybu życia pod 2 taryfę. Moja żona pierze kiedy chce, ile chce i głównie w 1T. mój dom w lesie na tle sąsiadów to choinka, w każdym oknie światło zapalone. Rachunki na prąd do domu mam większe niż prąd do PC. Ale PC puszczam głównie w nocy (zimą) bo różnica temp w domu w ciągu dnia to ok 0,4 st zimą. Jak dom ciepły to nie będzie skoków temp o 2-3 st. Bez utraty komfortu można z PC sobie żyć co chodzi w nocy. Po co mam płacić za pąd 60 gr jak mogę 27 gr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekaudi

Po co mam płacić za pąd 60 gr jak mogę 27 gr?

 

jedno pytanko, skąd bierzesz te ceny? Tauron średnio wskazuje 1 T -0,32/1 kWh, 2 T - 0,35 i 0,25

 

albo ja nie umiem czytać cennika

 

dystrybucja (koszty) są takie same bez różnicy czy 1T czy 2T

 

a dokładniej:

taryfa energooszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3135 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3631 zł

Stawka zmienna nocna 0,2540 zł

 

taryfa oszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3095 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3583 zł

Stawka zmienna nocna 0,2507 zł

 

taryfa bezpieczny

Stawka zmienna całodobowa 0,3159 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3685 zł

Stawka zmienna nocna 0,2560 zł

 

taryfa ekooszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3159 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3658 zł

Stawka zmienna nocna 0,2560 zł

Edytowane przez okobar
taryfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji można podsumować marzec

bo największy pobór kWh i wygrzew właśnie lagionelli odbył się dziś w nocy, nad ranem też PC się włączyła i pójdzie też w dzień (podbicie termostatem) to już z pon/wto w nocy się nie włączy. Oczywiście dogrzanie cotygodniowe CWU do 70 st jest w wynikach.

 

od X.2014 do III.2015 = 3155kWh

100% druga taryfa za 0,27 gr = 851 zł

 

Dom o obciążeniu ok 5,5-5,6kW dla temp wewnętrznej +23 i zewn. strefa -18 st. Podejrzewam więc, że sezon CO/CWU potrawa do początku maja i symbolicznie się zamknę z wynikiem 999,98 zł.

Aaa cały rachunek za prąd domu to:

17.11.2014-24.01.2015: 790 zł

24.01-24.03,2015: 650 zł

czyli czy grudzień czy marzec średnio na dzień 11PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko, skąd bierzesz te ceny? Tauron średnio wskazuje 1 T -0,32/1 kWh, 2 T - 0,35 i 0,25

 

albo ja nie umiem czytać cennika

 

dystrybucja (koszty) są takie same bez różnicy czy 1T czy 2T

 

sprawdz sobie tutaj:

energia

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-oszczedny/Strony/produkt-oszczedny-gorny-slask.aspx

dystrybucja

http://www.tauron-dystrybucja.pl/uslugi-dystrybucyjne/stawki-oplat-dystrybucyjnych/Strony/Wynik-indywidualny-Gliwice.aspx

dla G11 wyjdzie 0,47/1kwh - z dystrybucją

dla G12w wyjdzie z dystrybucja

1T=0,59 i 2T=0,27 (około ) za 1kwh

dla umów na 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko, skąd bierzesz te ceny? Tauron średnio wskazuje 1 T -0,32/1 kWh, 2 T - 0,35 i 0,25

 

albo ja nie umiem czytać cennika

 

dystrybucja (koszty) są takie same bez różnicy czy 1T czy 2T

 

a dokładniej:

taryfa energooszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3135 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3631 zł

Stawka zmienna nocna 0,2540 zł

 

taryfa oszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3095 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3583 zł

Stawka zmienna nocna 0,2507 zł

 

taryfa bezpieczny

Stawka zmienna całodobowa 0,3159 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3685 zł

Stawka zmienna nocna 0,2560 zł

 

taryfa ekooszczędna

Stawka zmienna całodobowa 0,3159 zł

Stawka zmienna dzienna 0,3658 zł

Stawka zmienna nocna 0,2560 zł

 

z cennik kolego a nawet mam na fakturze: Energa g12r

ceny netto:

jakościowa ta sama dla 1T i 2T: 0,011 - pomijalny koszt

zaś kWh:

1T: 0,337 zł

2T: 0,158 zł

składnik zmienny kWh:

1T: 0,24 zł

2T: 0,06 zł

 

czyli 1T: 0,57 zł, 2T: 0,218 zł netto

czyli brutto ok: 0,70 gr 1T! i 0,27 gr 2T.

 

abonamentu czy opłaty sieciowej i przejściowej liczonych na msc nie dodaje do CO i CWU bo to koszt konieczny do poniesienia przy bytowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cennik kolego a nawet mam na fakturze: Energa g12r

ceny netto:

jakościowa ta sama dla 1T i 2T: 0,011 - pomijalny koszt

zaś kWh:

1T: 0,337 zł

2T: 0,158 zł

składnik zmienny kWh:

1T: 0,24 zł

2T: 0,06 zł

.

 

 

tylko czy koszty kWh podane przez Ciebie nie dotyczą 1t i 2t w systemie dwutaryfowym?

bo w systemie 1 T koszt kWh jest znacznie niższy niż 1t w systemie dwutaryfowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy koszty kWh podane przez Ciebie nie dotyczą 1t i 2t w systemie dwutaryfowym?

bo w systemie 1 T koszt kWh jest znacznie niższy niż 1t w systemie dwutaryfowym...

 

no i co z tego?

patrz wyżej

dla G11 wyjdzie 0,47/1kwh - z dystrybucją

dla G12w wyjdzie z dystrybucja

1T=0,59 i 2T=0,27 (około ) za 1kwh

co z tego, ze cena dla 1T dla taryfy strefowej jest droższa niż dla taryfy całodobowej, skoro dla 70% zużycia w taniej taryfie średnia roczna wyjdzie dużo taniej niż dla całodobowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam muszę przejść na którąś taryfę z budowlanej

korci mnie wekendówka, mam co prawda inwertera, ale muszę rozgryźć system ustawień pracy w wyznaczonych godzinach

bo inaczej pompa będzie działać kiedy będzie chciała, a nie kiedy ja będę chciał (2 taryfa)

 

a mój sterownik nie jest tak prosty jak się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam muszę przejść na którąś taryfę z budowlanej

korci mnie wekendówka, mam co prawda inwertera, ale muszę rozgryźć system ustawień pracy w wyznaczonych godzinach

bo inaczej pompa będzie działać kiedy będzie chciała, a nie kiedy ja będę chciał (2 taryfa)

 

a mój sterownik nie jest tak prosty jak się wydaje :)

 

Zamontuj termostat pokojowy i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec 2015: CO+CWU: praca 222 h, 429 kWh, 1T 2% 9 kWh, 2T 98% 421 kWh, COP 3,95. Koszt 126 zł. Oszczędność do G11: 115 zł. Zużycie zimnej wody 12m3. Wynik gorszy od marca 2014 o 10%. Od 1 września 2014 cały koszt CO+CWU: 836 zł (za 7 miesięcy). Poprzedni sezon 959 zł. Teraz jest o 13% taniej od poprzedniego sezonu. Średnia temp zewn u mnie w marcu 2014: 9,99'C, w marcu 2015: 4,43'C. Dlatego zużycie większe niż w roku poprzednim. Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...