Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

odczyt licznika 31.12.2013 1T - 5477; 2T-9252

odczyt licznika 31.12.2014 1T - 8025; 2T-13001

zużycie 1T=2548; 2T=3749

 

Tak z ciekawości zapytam. Twoja PC pobiera śmiesznie małe ilości prądu w porównaniu z moją, ale za cały rok mamy podobne zużycie, a nawet mam ciut niższe.

Ja mam 1800 w 1T i 3960kWh w 2T.

Co tak ciągnie u Ciebie w 1T?

U siebie jedynie zmywarkę włączam w 2T (opóźnienie czasowe), ale reszta to już bez rygoru, czyli pralka, piekarnik, płyta indykcyjna, telewizor (plazma), napędy do bram i oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak z ciekawości zapytam. Twoja PC pobiera śmiesznie małe ilości prądu w porównaniu z moją, ale za cały rok mamy podobne zużycie, a nawet mam ciut niższe.

Ja mam 1800 w 1T i 3960kWh w 2T.

Co tak ciągnie u Ciebie w 1T?

U siebie jedynie zmywarkę włączam w 2T (opóźnienie czasowe), ale reszta to już bez rygoru, czyli pralka, piekarnik, płyta indykcyjna, telewizor (plazma), napędy do bram i oświetlenie.

 

Napisał, że w 1T bierze 2548kWh. Cała PC idzie w 2T. Czyli całość 1T: 2548kWh to dom i wg. Ciebie jakoś dużo?

Dla mnie normalnie. Mam obecnie na poziomie 350kWh czyli z 2100kWh rocznie - bo mało gotujemy w domu, jakby indukcja częściej szła i piekarnik to no problem mieć 2400kWh także wynik Markusa ...akceptuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że w 1T bierze 2548kWh. Cała PC idzie w 2T. Czyli całość 1T: 2548kWh to dom i wg. Ciebie jakoś dużo?

 

Właśnie nie wiem czy dużo, pytam, próbuję się zorientować i porównać. Peace :)

Mam dopiero pierwszy pełny rok (2014) w domu podliczony. Twoja odpowiedź i dane są również dla mnie interesujące. Nie mam przykładowo Reku (Wy macie) i jestem ciekawy czy to jakoś mocno nie wpływa na zużycie prądu w 1T. Gdyby Reku pracowała 24/7/365 to z 500kWh rocznie dodatkowo pewnie pobierze, z czego z 300kWh może być w 1T. Szacuję, nie mam Reku jak pisałem.

 

ps. wszystkie Wasze wyniki akceptuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Twoja PC pobiera śmiesznie małe ilości prądu w porównaniu z moją, ale za cały rok mamy podobne zużycie, a nawet mam ciut niższe.

Ja mam 1800 w 1T i 3960kWh w 2T.

Co tak ciągnie u Ciebie w 1T?

U siebie jedynie zmywarkę włączam w 2T (opóźnienie czasowe), ale reszta to już bez rygoru, czyli pralka, piekarnik, płyta indykcyjna, telewizor (plazma), napędy do bram i oświetlenie.

 

Moje miesięczne zużycie bytowe w 1T od 200 do 250kWh; w 2T od 100 do 120kWh nie zastanawiam się nad tym nie jestem niewolnikiem 2T wszystko używamy w tedy kiedy jest taka potrzeba a rodzina i dom dosyć duży - zmywarka i pralka codziennie i rzadko idą w 2T do tego indukcja piekarnik, 2 lodówki, 5 TV, 3 kompy, reku, oświetlenie tylko w małej części LED a cała reszta halogenki i zwykłe żarówy (część żarówek chciałem wymienić na LED ale żonie się nie podoba to światło).

Co do małego zużycia prądu dla PC to ta i poprzednia zima są dosyć łagodne, zeszły sezon 2013/2014 za CO zamknął się w 1284kWh w tym 2014/2015 już jest 1446kWh i jeszcze dojdzie za kwiecień około 150kWh (zależy jaki będzie) do tego CWU miesięcznie od 80 (w lecie) do 110kWh (w zimie) średnio 90kWh/mies. Oprócz tego że zimy były łagodne to mam dość mocno zaizolowany budynek patrz na stopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podsumować 3 miesiące 2015 na pompie Powietrze Woda Meeting MD50D 18kW EVI.

Dom 130mkw, instalacja 100% podłogówka, okna 3 szybowe, 15cm styropianu na ścianach, 18cm na posadzce, wełna 25cm.

Temperatura w domu 22C w dzień, w nocy wietrzone do ~20C. Taka temperatura również w garażu.

Brak rekuperacji.

Kotłownia składa się z:

1. Pompa Ciepła Meeting MD50D 18kW EVI

2. Zbiornik buforowy galmet 300L bez wężownicy

3. Bojler galmet 400L MAXI

4. 2x pompa obiegowa Wilo 25/1-6/180

5. Sterownik Salus IT500 + It300

 

Zużycie wygląda następująco:

styczeń 790kWh

luty 910kWh

marzec 730 kWh

 

Oczywiście są pompy które mają niższe zużycie, ale taka pompa kosztowała tylko 10tyś.

Proszę komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 7 listopada 2014 do 08.04.2015 - 1698 kWh

ustawione 45 stopni CWU, 27 stopni na wejście podłogówki...

 

edyta: czyli od 8 marca do 8 kwietnia 2015 wychodzi - 389 kWh wszystko w taryfie C11...

 

od 8 kwietnia mam taryfę G12w, ale że mój pod licznik przy PC nie ma podziału dwutaryfowego to i tak nie będę wiedzieć :)

Edytowane przez okobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Jestem początkujący na forum mam zapytanie odnośnie zużycia prądu za ogrzewanie pompy ciepła

Moja pompa ciepła to VITOCAL 242-G

W 2014 roku sie wybudowałem sciany porotherm 25 + styropian grafitowy 15cm na zakładke pierwsze uruchomienie pompy nastapiło w listopadzie 2014

do tego czasu przyszły mi 2 rachunki za prąd i troch mnie zaszokowało zużycie 1998kw okres grudzien styczen i 1800kw luty-marzec czy to jest normalne ze az tyle KW pobralo ??i pytanko w instalacji co to jest za opcja program czasowy ogrzewania elektrycznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos wiecej dodam

Ogrzewanie podłogowe 120m2 wylewka jastrych parter ( poddasze bez ogrzewania 80m dach dopiero bedzie ocieplany) strop wylewka betnowa nieocieplona

Ocieplenie posadzki 5cm styropian + 3 cm m

atygrzewczej

Dwa otwierty po 100m pionowe

moc pompy 7,2KW Vitocal 242-G z funkcją "Solar"

Bez rekuporatora

Okna firmy redan eco plus

Zużycie cieplej wody ciężko powiedzieć ale raczej nie dużo

 

Grzałkę mam wyłączona tylko co zauważyłem to w instalacji mam opcje program czasowy ogrzewania elektrycznego i jest włączona

temperatura wody ustawiona na 42C Pompa ciepła na 19C i mimo to duze rachunki wychodzą teraz jak sprawdziłem zuzycie za 1miesiac 700kw

a zimno wcale nie jest :/ maksymalna moc poboru na liczniku wskazuje 4,7KW.

Instalator twierdzi ze to jest normalne zużycie prądu przy pierwszym uruchomieniu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
strop wylewka betnowa nieocieplona

Ocieplenie posadzki 5cm styropian + 3 cm m

atygrzewczej

Masakra,aż mi się nie chce wierzyć jak inwestor budujący dom za kilkaset tys.zl może być takim ignorantem.

Czy budujący dom za taką kasę to idiota bez własnego rozumu ?

 

Czy to nie Oni przy kupnie auta za kilkanaście tys.zł spuszczają się nad każdą pierdołą a przy inwestycji wartej kilkaset.tys.zł grają idiotów lub może takimi są ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos wiecej dodam

Ogrzewanie podłogowe 120m2 wylewka jastrych parter ( poddasze bez ogrzewania 80m dach dopiero bedzie ocieplany) strop wylewka betnowa nieocieplona

Ocieplenie posadzki 5cm styropian + 3 cm m

atygrzewczej

Dwa otwierty po 100m pionowe

moc pompy 7,2KW Vitocal 242-G z funkcją "Solar"

Bez rekuporatora

Okna firmy redan eco plus

Zużycie cieplej wody ciężko powiedzieć ale raczej nie dużo

 

Grzałkę mam wyłączona tylko co zauważyłem to w instalacji mam opcje program czasowy ogrzewania elektrycznego i jest włączona

temperatura wody ustawiona na 42C Pompa ciepła na 19C i mimo to duze rachunki wychodzą teraz jak sprawdziłem zuzycie za 1miesiac 700kw

a zimno wcale nie jest :/ maksymalna moc poboru na liczniku wskazuje 4,7KW.

Instalator twierdzi ze to jest normalne zużycie prądu przy pierwszym uruchomieniu pompy

 

Musisz koniecznie docieplić dach, posadzkę na strychu. :bash:

Jak to zrobisz to wróć na FM i przedstaw wyniki zużycia prądu. Rozumiem, że inwestor może być niekumaty ale dlaczego instalator PCi nie zwrócił uwagi na tak istotny szczegół. Czy przed doborem pompy instalator nie pytał się Ciebie o grubość termoizolacji budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc pompy 7,2KW Vitocal 242-G z funkcją "Solar"

 

Pomijając ocieplenie budynku ja też mam pompę o mocy 7kW która pobiera około 1,7 - 2 kW na godzinę, więc coś jest nie tak.

Dodam że zużycie za kwiecień mam 160 kWh więc duuużo mniej niż ty.:o ale ocieplenie też inne.

Dzwoń do instalatora i nie daj się zbyć, że tak musi być lub sam sprawdz te grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi napewno porozmawiam sobie z nim bo raachunki za prąd mnie wykączą, grzałki mam wyłączone tylko co zauważyłem w ustawienia instalacji mam opcje program czasowy ogrzewania elektrycznego i jest włączona czy to musi byc właczone ?

Ocieplenie dachu i stropu będę miał do września na pewno zrobione

Wczoraj od 21 do 14 pobrało mi 10kw teraz wieczorkiem sprawdzę o 21

Jeżeli o ocieplenie instalator jak widział ze kupiłem styropian 15cm pytal sie mnie poco taki gruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...