Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Dziekuje za odpowiedzi napewno porozmawiam sobie z nim bo raachunki za prąd mnie wykączą, grzałki mam wyłączone tylko co zauważyłem w ustawienia instalacji mam opcje program czasowy ogrzewania elektrycznego i jest włączona czy to musi byc właczone ?

Ocieplenie dachu i stropu będę miał do września na pewno zrobione

Wczoraj od 21 do 14 pobrało mi 10kw teraz wieczorkiem sprawdzę o 21

Jeżeli o ocieplenie instalator jak widział ze kupiłem styropian 15cm pytal sie mnie poco taki gruby

 

jeśli pobrało 10 kWh, to pewnie wyprodukowało 30 albo więcej. widać brak izolacji. 15 cm na dach czy strop to wg dzisiejszych standardów raczej kiepska izolacja, więc instalatora nie słuchaj w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Instalator jest od montażu instalacji ,a nie od projektowania budynku i jego izolacji.

Nie przerzucajcie odpowiedzialności za własne błędy na instalatora.

Za proces budowy odpowiada inwestor ,a jak nie posiada wiedzy to powinien zatrudnić osobę z odpowiednimi uprawnieniami.

Instalator nie posiada żadnych uprawnień budowlanych.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zimno wcale nie jest :/ maksymalna moc poboru na liczniku wskazuje 4,7KW. Instalator twierdzi ze to jest normalne zużycie prądu przy pierwszym uruchomieniu pompy

Pc 7kW nie jest w stanie pobierać 4.7kW, na bank działają grzałki. Pc 7kW będzie pobierać 2kW max 2.5 kW. O ociepleniu napisał parę słów Arturo72 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator jest od montażu instalacji ,a nie od projektowania budynku i jego izolacji.

Nie przerzucajcie odpowiedzialności za własne błędy na instalatora.

 

masz rację

tylko dlaczego taki statystyczny instalator który często wyłania się z opisów tutaj na forum jest idiotą? :p

 

inna kwestia dlaczego statystyczny inwestor który często wyłania się tutaj z opisów jest idiotą? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestor nie musi znac si ena budowie skoro instalator twierdzi ze takie ocieplenie wystarczy to komu mam zaufac sobie ktory niema pojecia czy istalatorowi??

po drugie forum sluzy to porad gdyby kazdy sie znal na wszystkim forum bylo by niepotrzebne

Słabo Panie, słabo. Inwestor nie musi się znać na budowie ? Ano nie musi, ale totalna ignorancja i "zero pojęcia" w podstawowych elementach: z jakich elementów wykonać ściany, jakiej grubości ocieplenie fundamentów, posadzki, ścian, stropu, poddasza; jaki system c.o., wentylacji to są podstawy, z którymi trzeba się zapoznać PRZED rozpoczęciem inwestycji a nie polegać na tym co mówi instalator już PO wybudowaniu domu-durszlaka. Oczywiście, że instalator powie, że 5 cm pod posadzką, brak ocieplenia stropu i dachu wystarczą - być może uda się utrzymać te 17-20 st. C przy -5 st. C na zewnątrz ale będzie to kosztować np. 1000 kWh miesięcznie i będzie kończyć się "wyzerowaniem" DZ w połowie sezonu grzewczego. Fizyki Pan nie oszukasz. Na koniec: tak, forum służy do dzielenia się poradami po które trzeba sięgać PRZED wyborem konkretnych rozwiązań a nie szukać teraz "pocieszenia", usprawiedliwienia swojej indolencji i zwalania winy na wszystkich oprócz siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestor nie musi znac si ena budowie skoro instalator twierdzi ze takie ocieplenie wystarczy to komu mam zaufac sobie ktory niema pojecia czy istalatorowi??

 

Komu zaufać? jezeli chodzi o ocielenie to na pewno nie instalatorowi, instalator jest od montażu, od doboru ocieplen jest audytor energetyczny lub projektant ze wskazaniem na tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu zaufać? jezeli chodzi o ocielenie to na pewno nie instalatorowi, instalator jest od montażu, od doboru ocieplen jest audytor energetyczny lub projektant ze wskazaniem na tego pierwszego.

Od doboru ociepleń może być każdy...

Ale to projektant podpisuje się pod projektem domu, który musi spełniać odpowiednie warunki techniczne.

 

Inną sprawą jest, że jeszcze niedawno prawie wszystkie domy jednorodzinne był projektowane na minimum w zakresie izolacji przegród.

12 cm styro na ściany, 20 cm dach a pod posadzką to 8 cm max. I ogrzewanie na gaz bo wygodnie. A że później 6 tys. na sezon to projektantów nie zastanawiało.

 

Czasy się zmieniły, powoli projektanci zrozumieli że przez dodatkowe 5 cm izolacji dom się nie zawali :p i musimy poczekać aż "fachofcy" nie będą inwestorom wmawiać, że 20 cm styro na ściany to idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to projektant podpisuje się pod projektem domu, który musi spełniać odpowiednie warunki techniczne.

No i spełnia. Sam Pan Minister głowi się i wymyśla jakie ustanowić warunki, żeby Kowalskiemu zrobić dobrze, żeby nie było za duszno, z nisko, za zimno, za ciemno, żeby kibelek był wygodny, a Kowalski i tak ma pretensje, że urzędnik pozwolił, albo że normy są nie takie, zamiast samemu włączyć logikę. I w ten sposób mamy przerost biurokracji, która nie wnosząc nic pozytywnego tylko utrudnia każde działanie i paraliżuje samodzielne myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od doboru ociepleń może być każdy...

Ale to projektant podpisuje się pod projektem domu, który musi spełniać odpowiednie warunki techniczne.

 

 

Tak istotnie, projektant podpisuje sie pod projektem, a uprawniony audytor podpisuje sie pod charakterystyką energetyczną która jest integralną czescią kompletu

dokumentów do PNB

Moze charakterystykę podpisac równiez projektant i zwykle tak robi jezeli charakterystyka ma byc jedynie kolejnym kwitkiem.

Doradzac moze kazdy, chociaż posty powyżej pokazują ile są warte te dorady, podpisac sie juz nie moze kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achh

drodzy forumowicze z 1 domkiem w lub po budowie

żyjący dobrym przykładem forum

zapraszam na budowy to rura Wam wymięknie

nie dalej jak piątek-sobota, zmuszony byłem widzieć 2 budowy

fundamenty

1. pierwszy inwestor z murarzem zrezygnowali z chudziaka 5cm i obniżyli ławy z 35 co do 30cm wszak to 10cm x mb fundamentu do przodu a beton drogi, żeby jeszcze obniżyli te 10 cm bloczków i fundament był na dobrej wysokości, ale oni sobie całość 10cm przycięli "w górę" - tak cieli, że posadowienie ławy chcieli zrobić na 80-75cm a u Nas do 90cm przemarza :)

2. drugi inwestor z murarzem postanowili nie robić 2 mini fundamentów pod słupy trzymające podcień bo stali brakło a beton drogi, co gorsze koparka nie wykopała mini dziur a teraz murarz ma kopać sam w tej mieszańce iłu i gliny. No way. Się zaleje później z resztek od chudziaka albo się nie zaleje bo jak ładnie by tu wyglądały słupy ale drewniane 20x20 -przypomne - one podtrzymują podcień i mają byc ze stropem związane zbrojeniem.

 

W du... tam mają styropian i PC. Tematy o jakich nie chcą słuchać a nie wspomnę inwestować.

W du... projektant ma ich oszczędność na ekogroszku. Go interesuje by się nie zawaliło.

Tak, potwierdzam - projektant i ocieplenie to jest norma. Jaka jest norma takie jest ocieplenie. Za zwyczaj w oczach 90% inwestorów (po obecnym podniesieniu norm) doby robi się za ciepłe.

 

A myślicie, że kasa to daję rozum na każdym polu? Przywołam do tablicy kolegę z okolic Maluxa jak u Państwa prawników dom grzeją za 15000zł gazem z butli bo instalator doradził, że PC nie da rady a ocieplać nie chcieli ponad normę sprzed 4-5 lat jak się projekt zrobił, ale dom - stylu polskim - z 250-300m2 między kurnikami sąsiadów.

Nie napisze prost ale były człowiek z listy wprost 100, dziś pewnie już w 300 listy wprost by był bo obniżył loty.

Dom - ogrzanie - 20 000zł nie starczy na 2 msc.

Drugi dom sprzed 2 lat: będzie ciepły ale PC nie ma szans bo nie ogrzeje a przed domem hektary trawników pod DZ jak marzenie! .... jest ponownie olej plus rekuperacja. 8 000 zł na 2 msc. Uzyskane głównie zmniejszeniem metrażu. Owi ludzie na rachunki narzekają głośno mimo, że ich stać.

 

także zejdźcie z kolegi za 5cm od posadzki bo i tak chłopina nic nie zrobi. Niech ociepla dach i potem pisze co wyszło. Lub sprawdzić trzeba czemu (jeśli ) bierze tyle kWh PC w takich jak teraz warunkach bo to by znaczyło, ze nie ma COP czyli grząłki a niby one nie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz- akurat w owym domu jest 20 cm styro o reszcie izolacji się nie wypowiadam

tylko że ja wiem jak był kładziony

a bryła budynku wiesz jaka jest -pod względem termicznym total badziew

rzeczywiście zgadzam się z tobą wyglądem budynku na działce i okolicy

czasami jak jadę przez rumunię to lepiej maja to przemyślane cyganie

 

jeśliby ten inwestor wubudował swój dom w takim standardzie jak ja to by płacił za grzanie 1500zł powietrzną pompą

a nie 20 tyś plus okazyjne przepalanie w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze dopóki nie ocieplę dachu to moje winiki niesa miarodajne jezeli chodzi o ocieplenie posadzki ja bylem skłonny dac 10cm + styropape ale instalator mowil ze to jest niepotrzebne ja podejmuje dezycje i wiem ze to jest moja wina za ktora bede placil pierw ocieple dach i strop a pozniej napisze jakie sa wyniki i bede mial nadzieje ze z maleją

dach planuje ocieplic wełna 18cm gdyz krokier mam 20cm + wzdluzniej dac 5cm wyłny jezeli chodzi o strop do mysle o 10cm styropianu ewentualnie jakies rady to przyjme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2015-03-28 - 2015-04-27

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 228,40 kWh (tania: 212,4 kWh, droga: 16,0 kWh) (92,99% tania)

srednio na dobe: 7,61 kWh

koszt: 83,84 zl

koszt na dobe: 2,79 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 03:54

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 110,00 kWh (tania: 107,0 kWh, droga: 3,0 kWh) (97,27% tania)

srednio na dobe: 3,67 kWh

koszt: 38,57 zl

koszt na dobe: 1,29 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 338,4 kWh

koszt: 122,42 zl

Calkowite zuzycie: 587,00 kWh (83,48% tania)

Koszt calkowity z faktury: 256,30 zl

 

 

PS. średni dobowy czas pracy PCI c.o. jest dokładnie o jedną godzinę dłuższy niż rok temu = kwiecień 2015 zimniejszy od kwietnia 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze dopóki nie ocieplę dachu to moje winiki niesa miarodajne jezeli chodzi o ocieplenie posadzki ja bylem skłonny dac 10cm + styropape ale instalator mowil ze to jest niepotrzebne ja podejmuje dezycje i wiem ze to jest moja wina za ktora bede placil pierw ocieple dach i strop a pozniej napisze jakie sa wyniki i bede mial nadzieje ze z maleją

dach planuje ocieplic wełna 18cm gdyz krokier mam 20cm + wzdluzniej dac 5cm wyłny jezeli chodzi o strop do mysle o 10cm styropianu ewentualnie jakies rady to przyjme

 

Na przestrzeń wentylacyjną pozostaw 5cm+ 15 cm wełny i w poprzek by pozbyć sie mostków daj następną warstwę wełny 15 cm o lambdzie 0.033.

Strop- 10 cm frezowanego lub 2×5 cm zwykłego.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc 7kW nie jest w stanie pobierać 4.7kW, na bank działają grzałki. Pc 7kW będzie pobierać 2kW max 2.5 kW. O ociepleniu napisał parę słów Arturo72 :-(

 

Ma rację. Mam PC 7kW i najwyższe zużycie prądu podczas grzania CWU latem zaobserwowałem 2,5kW na godzinę. Wtedy grzałem zbiornik z CWU do ok 45 st C. Podczas grzania CO mam 1,6-1,8kW. Moc 4,7kW to faktycznie za dużo, jak na tak małą sprężarkę.

 

A to czasowe ogrzewanie elektryczne, to pewnie te grzałki właśnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach planuje ocieplic wełna 18cm gdyz krokier mam 20cm + wzdluzniej dac 5cm wyłny jezeli chodzi o strop do mysle o 10cm styropianu ewentualnie jakies rady to przyjme

 

Daj więcej wełny, jeżeli dasz 18cm między krokwie, to jeszcze z 15 cm na krokwie. Poniżej 30cm na dachu nie schodź, tak proponuję. I zadbaj o dobre połączenie ocieplenia dachu z ociepleniem muru (ten styropian grafitowy na zewnątrz). Żeby tam ściana nośna nie dochodziła "goła" do samego dachu, tylko by styropian zewnętrzny dotarł jakoś do wełny i zamknął ciągłość izolacji. Inaczej nagrzana ściana z wnętrza domu całym obwodem budynku będzie przewodzić ciepło w górę do dachu i tam się wychłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...