Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

No włąśnie? Jak to robisz? U mnie jest na odwrót niestety i te zużycia co podajecie to mi było ciężko osiągnąć w dwa miesiące sezonu grzewczego. Najgorszy wynik jaki osiągnąłem to rachunek na chyba na 1600 zł. Przed sezonem postarałem się wyeliminować część mostków i ociepliłem celulozą przedścianki. Weszło mi 10 m3 celulozy a i tak w tym roku przed sezonem chcę poprawić pozostałe mostki no i zmienię taryfę na tanie godziny i weekendy a nie tylko na same godziny jak to miałem dotychczas. No i może uda mi się znaleźć automatyka z jajami co mi ustawi pompę w odpowiedni sposób.

 

Ja nie mam tak jak Arturo, ale i tak średnio wychodzi 90% w taniej więc (prawdopodobnie) to kwestia ustawień.

Skup się na ustawieniach a myślę że będziesz mieć duuużo lepsze wyniki.

 

Moje zyżycie za kwiecień to 193kWh w tym 18kWh w drogiej i 175kWh w taniej

 

edit:literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podsumowanie KWIETNIA 2015

 

Zużycie ogółem przez PC -- 293 kWh (95,56% tani / 4,44% drogi prąd)

 

w tym CO 193 kWh tylko tania taryfa, (65,66)

CWU 100 kWh w tym 13 kWh w drogim prądzie (38,60)

 

Koszt 104,26 zł

 

04 2015/ 04 2014

zużycie: +22,59%

koszt: +1,51% (lepsze wyk. II taryfy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień 2015: CO+CWU: praca 133 h, 256 kWh, 1T 3% 8 kWh, 2T 97% 248 kWh, COP 3,97. Koszt 76 zł. Oszczędność do G11: 67 zł. Zużycie zimnej wody 11 m3. Wynik gorszy od kwietnia 2014 o 34%. Od 1 września 2014 cały koszt CO+CWU: 911 zł (za 8 miesięcy). Poprzedni sezon 1016 zł. Teraz jest o 10% taniej od poprzedniego sezonu. Średnia temp zewn u mnie w kwietniu 2014: 15,38'C, w kwietniu 2015: 12,39'C. Dlatego zużycie większe niż w roku poprzednim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tak jak Arturo, ale i tak średnio wychodzi 90% w taniej więc (prawdopodobnie) to kwestia ustawień.

Skup się na ustawieniach a myślę że będziesz mieć duuużo lepsze wyniki.

Moje zyżycie za kwiecień to 193kWh w tym 18kWh w drogiej i 175kWh w taniej

]

 

to nie tylko kwestia ustawień - nie zawsze da się dojść do takich wyników, niestety....kilka mostków, nieszczelności....do tego zbyt mały zasobnik CWU(w stosunku do potrzeb) i można zapomnieć o takim wykorzystaniu taniej taryfy.

Sam zbyt mały zasobnik, może być powodem, że 20-25% (albo i więcej) grzania CWU wychodzi poza tanią taryfę.

diabeł tkwi w szczegółach, jak zawsze...i najlepsze ustawienia tutaj nie pomogą, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale w moim wypadku jestem przekonany na 90 % że to kwestja ustawień. Zasobnik mam 300 litrów. W domu przez większą część roku mieszka jedna osoba i to w trybie hotelowym. Jedyne co bije po kieszeni to temp. 24 stopnie jaką lubimy mieć w domu i tak naprawdę jest to konieczność bo po otrzymaniu tak wysokiego rachunku przestawiłem na 22 stopnie i było po prostu chłodno w domu, żeby nie powiedzieć że zimno. Zona wieczorami ciągle pod kocem narzekała że jest jej zimno. To chyba nie takim kosztem się oszczędza i kupuje pompę ciepła... Co do mostków to jak pisałem wcześniej , dużej części się pozbyłem a nad resztą popracuję przed kolejnym sezonem grzewczym. Z jakim skutkiem to się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sześciu latach mam już nieco mniejszą ochotę na kontrolowanie zużycia, ale że zmieniałem dostawcę prądu, z ciekawości co nieco policzyłem. Przy obecnych moich cenach prądu powinienem rok zamknąć kwotą 1100zł. Do tego miałem grudzień darmowy (taka promocja) to rok powinien mnie wynieść poniżej 1000zł. Zima była bardzo łagodna, ale z doświadczenia widzę, że różnica między zimą łagodną a mroźną to w moim przypadku około 200zł.

My się zimy nie boimy :)

Dom 133m2, 3 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z moją pompą jest chyba coś nie tak... Mam pompe ciepła od listopada. Płacimy dużo za prąd za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh, w okresie 10.02-10.04.2015 zużycie 1065 kWh). Teraz już mieszkamy, zużycie dzienne waha się w granicach od 11 do 25 kWh.

Pompa ciepła ustawiona na ogrzewanie w godzinach od 17.00 do 9.30, natomiast CWU od 7.30 do 9.00 i 17.30 do 22.00

Pompa jest ustawiona, że wyłącza się automatycznie przy +15 stopni na zewnątrz.

Nie wiem czemu są takie duże jest zużycie i czemu są takie wahania kWh, czy coś z tymi ustawieniami jest nie tak?

Możecie napisać jak Wy macie ustawione ogrzewanie i CWU (jakie godziny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z moją pompą jest chyba coś nie tak... Mam pompe ciepła od listopada. Płacimy dużo za prąd za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh, w okresie 10.02-10.04.2015 zużycie 1065 kWh). Teraz już mieszkamy, zużycie dzienne waha się w granicach od 11 do 25 kWh.

Pompa ciepła ustawiona na ogrzewanie w godzinach od 17.00 do 9.30, natomiast CWU od 7.30 do 9.00 i 17.30 do 22.00

Pompa jest ustawiona, że wyłącza się automatycznie przy +15 stopni na zewnątrz.

Nie wiem czemu są takie duże jest zużycie i czemu są takie wahania kWh, czy coś z tymi ustawieniami jest nie tak?

Możecie napisać jak Wy macie ustawione ogrzewanie i CWU (jakie godziny)?

 

Czy to tak dużo? Moim zdaniem nie. A czy drogo, to zależy od zużycia w taniej taryfie.

I co z cyrkulacją CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak dużo? Moim zdaniem nie. A czy drogo, to zależy od zużycia w taniej taryfie.

I co z cyrkulacją CWU?

 

1. ponad 3000kWh za 4 msc na 155m2 przy moich 3500kWh za blisko 7msc na 150m2 to jest różnica.

2. oni mają odwierty a ja "bieda"powietrzną PC.

3. choć nie ma co przesądzać bo stopka autora wątku nie jest bogata w dane o ociepleniu i temp w domu.

4. ale zanim bym się brał za sprawdzanie zużycia kWh to bym pomyślał właśnie o tej taniej taryfie bo chyba autor jej nie ma skoro puszcza PC od 17 do 9.30 całkowicie pomijając godziny 13-15/16 i startując z grzaniem od 17 a nie np 22 czy 21 jak potrzebuje.

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z moją pompą jest chyba coś nie tak... Mam pompe ciepła od listopada. Płacimy dużo za prąd za okres 9.12.2014 do 10.02.2015 zużycie 2200 kWh, w okresie 10.02-10.04.2015 zużycie 1065 kWh). Teraz już mieszkamy, zużycie dzienne waha się w granicach od 11 do 25 kWh.

Pompa ciepła ustawiona na ogrzewanie w godzinach od 17.00 do 9.30, natomiast CWU od 7.30 do 9.00 i 17.30 do 22.00

Pompa jest ustawiona, że wyłącza się automatycznie przy +15 stopni na zewnątrz.

Nie wiem czemu są takie duże jest zużycie i czemu są takie wahania kWh, czy coś z tymi ustawieniami jest nie tak?

Możecie napisać jak Wy macie ustawione ogrzewanie i CWU (jakie godziny)?

 

moim zdaniem to normalne zużycie dla domu o takich parametrach. Jesteś kolejna osobą, która doszukuje się czegoś, czego nie ma. Inni płacą za podoba powierzchnię mniej, bo mają lepiej ocieplone,mają WM z reku, maja mniej mostków,używają taniej taryfy.

przy samym wtykorzystaniu taniej taryfy kwh będą podobne, natomiast koszt w PLN znacząco spadnie.

 

1. ponad 3000kWh za 4 msc na 155m2 przy moich 3500kWh za blisko 7msc na 150m2 to jest różnica.

2. oni mają odwierty a ja "bieda"powietrzną PC.

3. choć nie ma co przesądzać bo stopka autora wątku nie jest bogata w dane o ociepleniu i temp w domu.

4. ale zanim bym się brał za sprawdzanie zużycia kWh to bym pomyślał właśnie o tej taniej taryfie bo chyba autor jej nie ma skoro puszcza PC od 17 do 9.30 całkowicie pomijając godziny 13-15/16 i startując z grzaniem od 17 a nie np 22 czy 21 jak potrzebuje.

 

diabeł tkwi w szczegółach, zawsze....a przy takich zimach jakie mamy ostatnio, to chyba nie ma różnicy czy ktoś ma g-w czy p-w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niniejszym kończę sezon grzewczy 2014/15 (mam nadzieję;)) Sezon trwał 7 miesięcy i 10 dni i pochłonął dokładnie 4626,2kWh za CO i CWU. Jest to o ponad 300kWh więcej niż w poprzednim sezonie, ale w stosunku do poprzedniego podniosłem temp w domu o 0,5st i znacznie więcej korzystałem z wanny, więc raczej wszystko się zgadza:) Jako, że w tym roku nie było praktycznie żadnych większych mrozów w mojej okolicy udało się zmieścić zużycie 90% w taniej taryfie. Pozdrawiam i do kolejnego sezonu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKrik

moim zdaniem to normalne zużycie dla domu o takich parametrach

 

Gość od 09/12/2014 do 10/04/2015 zużył przwie 3300 kw , do tego trzeba by doliczyć pażdziernik i listopad też pewnie ok.1000 kw , dom ma 155m2 więc 4300/155=27 kw xCOP =105kw/m2 to zużycie przy tej zimie jest monstrualne.

-tynab309-

ciepłomierz masz zainstalowany? , jak nie to zainstaluj będziesz wiedział gdzie tkwi szczegół -izolacja ,czy może z pc coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest mało, ale nie przesadzajcie.

Ja zużyłem w tym sezonie 3500kWh. Dom mam troszkę mniejszy, mieszkam już kilka lat (dom wyschnięty), polikwidowałem kilka mostków itp. Do tego nie wiemy przecież wszystkiego. Nie wiemy np. co z cyrkulacją, a ta potrafi być bardzo energochłonna. Może tutaj trzeba szukać oszczędności.

Ale jeżeli chodzi o rachunki, to nawet przy takim zużyciu mogą być małe, ale to właśnie zależy od taryf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbloch - guzik a nie monstrualne

nawet nie wiesz do jakich temperatur grzeje...

jasiek kiedyś pisał o takim przypadku, szukał przyczyny wysokiego zużycia prądu - a okazało się potem, że było w domu grzane do 24C :p

do tego wystarczy dodać brak izolacji odpowiednich rurek, włączona cyrkulacja i wszystko pasuje.

 

mam wg aktualnych standardów forumowo/grupowych kiepsko ocieplony dom, z duża ilością wad i jakoś nie mam z tym problemów

Ale jak ktoś przeczyta że dom maluxa jest normowo ocieplony i zobaczy zużycie to potem jestszukanie problemu, którego moim zdaniem nie ma

(do tego dochodzi jeszcze 1 sezon grzewczy!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...