Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnie pomiaru, Nie ma znaczenia co jest w domu bo pomiar prowadzimy nie na kranach tylko zaraz na wyjściu ze zbiornika --- czyli sprawność PC. kupując PC nie kupuje samej instalacji do bufora tylko razem ze zbiornikiem więc DLA MNIE całość tworzy zakupioną integralną CAŁOŚĆ pompy ciepła

 

Kolego, możesz próbować podejścia "mnie to nie obchodzi, ma działać", albo możesz próbować to zrozumieć. Jeżeli chcesz porady na forum, to staraj się zrozumieć i rozdzielić gdzie pracuje PC, z jakich elementów się składa, a gdzie dalej jest czysta hydraulika niezależna od rodzaju ogrzewania (mógłby to być np. piec na ekogroszek). Jeżeli pierwszy wariant, to ja nie zamierzam się więcej wypowiadać.

 

Kontakt z "puzonadm" polecam, to wysokiej klasy specjalista, szczególnie w PC z bezpośrednim parowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których filtrach mówisz?

Przekroje czego mają być nieodpowiednie?

nie wiem o jakiej pompie piszemy i od jakiego czsu jest użytkowana ale w mojej okolicy była instalacja z gruntówką i cop był na poziomie 1,5. Okazało się, że brakuje glikolu i układ jest nie odpowietrzony. Pompa ratowała się grzałkami. Może jest coś pokopane w GZ, zapchany filtr lub coś innego co spowania przepływ, jaka delta na GZ?. Zasze byłl taki problem? W Dimpleksie jak nie ma zalecanych przez nich przekrojów do bufora i rozdzielaczy to nie dostaniesz gwarancji i nie odbiorą instalacji. Osobiście nie analizowałem co będzie jak zmniejszy się przekroje. Poprostu trzymam się wytycznych. Nie stać mnie na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik zakopany w ziemi, skraplacz zanurzony w zbiorniku...bezpośrednie parowanie - Zirius.

 

OK. Nie miałem po prostu do czynienia z taką pompą.

Z innej beczki.

 

Pompa gruntowa z odwiertami, SCOP 6,11 z grzaniem CWU posiadającym cyrkulację. Liczone przez 1 rok kalendarzowy. Może być?

Gdyby nie cyrkulacja pewnie było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie :)

Obstawiamy 7.5-8.2?

 

To jeszcze model PC i firme instalacyjna poprosze... przyda sie moze na przyszlosc .

 

Czy jakąś ironię w twoim wpisie wyczuwam? Jestem poprostu ciekaw czy to dobry wynik i tyle. Ewentualnie czy jeszcze można coś poprawić. Chciałem porównać wynik z innymi "forumowymi" wynikami.

Jeżeli masz w swoich instalacjach pomierzone SCOP to fajnie było by zobaczyć inne wyniki, bo może idę w złym kierunku - na ciemną stronę mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam osobno licznik energi na cwu i na co. Zaraz policzę jaka jest różnica między co a cwu. Oczywiście wszystko liczone z pompkami obiegowymi i i całym osprzętem.

cop dla różnych pór roku jest inne bo inna temp. DZ i może obliczenie średniej z całego roku jest bardziej miarodajne?

 

Edit:

Policzyłem: CO 6,15 ; CWU 5.96 SCOP

Edytowane przez AdrianEH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCOP wyliczyłem z liczników energii cieplnej i licznika elektrycznego podłączonego pod całą instalację. Podzieliłem ilość wyprodukowanej energii cieplnej z całego roku i podzieliłem przez licznik energii elektrycznej. Na wodę nie wyszedł sporo niższy ponieważ pompa nie grzeje od razu pełną mocą tylko "rozpędza" zasobnik powoli poprzez zwiększanie stopniowo ciśnienia na skraplaczu. Zasobnik 300l wężownica 3,2 m2 Podkreślam, że to średnioroczny COP. Teraz na grzanie wody zasilanie z DZ wychodzi 10*C Aby policzyć teraz COP dla CWU trzeba by policzyć co najmniej jeden cykl grzania wody i obliczyć. Jeżeli bardzo to kogoś interesuje to zainwestuję w czteropaka i posiedzę z zegarkiem w kotłowni aby policzyć ile energii zużyje a ile wyprodukuje na CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISZĘ O SCOP !!! nie o COP

(...)

Poczytać potem pytać i pisać !!!

 

Nie musisz mi tego tłumaczyć. Wiem jaka jest różnica, a podałem ci przykład optymistycznego COP dla podanych przez ciebie parametrów.

 

Aby wyszedł ci SCOP prawie 6 przy grzaniu CWU to latem musiałbyś mieć COP ponad 8 ;)

Zejdź na ziemię albo bierz połowę ;)

 

Najpierw myśleć, potem pisać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, możesz próbować podejścia "mnie to nie obchodzi, ma działać", albo możesz próbować to zrozumieć. Jeżeli chcesz porady na forum, to staraj się zrozumieć i rozdzielić gdzie pracuje PC, z jakich elementów się składa, a gdzie dalej jest czysta hydraulika niezależna od rodzaju ogrzewania (mógłby to być np. piec na ekogroszek). Jeżeli pierwszy wariant, to ja nie zamierzam się więcej wypowiadać.

 

Kontakt z "puzonadm" polecam, to wysokiej klasy specjalista, szczególnie w PC z bezpośrednim parowaniem.

 

NIe ma się co unosić ja rozumie temat, Ale skoro sprzedaż jest wraz ze zbiornikiem buforem to liczę sprawność za zbiornikiem. Serwis obejmuje całość

Wydaje mi się że Puzonadom jest sprzedawcą chyba jedynym importerem w Polsce ZIRIUSÓW. Jesli się nie mylę to on jest sprzedawca mojej pompy więc zna temat.

 

Odnośnie mojego podejścia, duże koszty eksploatacji powodują moje zniecierpliwienie ale i tak jeszcze trzymam "nerwy" na wodzy :bash:

 

 

Zirus M2-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...