Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuje tyle ,że to chyba dalej stawki netto bo u mnie koszt g11 to 0,51 gr kWh brutto z opłątami dystrybucjami itp..ciągle chce policzyć g12 a,ale nie wiem jak;/ może ktośma na fakturze tą kwotę?

Rozbrajające jest to co piszesz. Naprawdę masz problem aby do kwot tam podanych dodać 23%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbrajające jest to ,że ludzie jak Ty doradzają takim jak mi nie mając pojęcia o podstawowej wiedzy na temat cen za kWh:) dodaj sobie 23%vat i zobacz co Ci wyjdzie,zapomniałeś o kwocie dystrybucji itp?pytam bo nie wiem ,a nie piszę jak Ty ,żeby sobie licznik postów nabijać.Płacę obecnie za taryfę g11 i mam łaczną kwotę 0,51gr za kWh więc panie najmądrzejszy weż kalkulator i dodaj sobie te 23%vat do tego

 

Enea Dzień i noc (G11) G11 1 0.2564

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbrajające jest to ,że ludzie jak Ty doradzają takim jak mi nie mając pojęcia o podstawowej wiedzy na temat cen za kWh:) dodaj sobie 23%vat i zobacz co Ci wyjdzie,zapomniałeś o kwocie dystrybucji itp?pytam bo nie wiem ,a nie piszę jak Ty ,żeby sobie licznik postów nabijać.Płacę obecnie za taryfę g11 i mam łaczną kwotę 0,51gr za kWh więc panie najmądrzejszy weż kalkulator i dodaj sobie te 23%vat do tego

 

Enea Dzień i noc (G11) G11 1 0.2564

 

A czy VAT jest różny na poszczególne składniki tej kwoty końcowej? Jeśli nie to dodaj te 23% do kwoty końcowej i olej poszczególne składowe. Matematycznie to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbrajające jest to ,że ludzie jak Ty doradzają takim jak mi nie mając pojęcia o podstawowej wiedzy na temat cen za kWh:) dodaj sobie 23%vat i zobacz co Ci wyjdzie,zapomniałeś o kwocie dystrybucji itp?pytam bo nie wiem ,a nie piszę jak Ty ,żeby sobie licznik postów nabijać.Płacę obecnie za taryfę g11 i mam łaczną kwotę 0,51gr za kWh więc panie najmądrzejszy weż kalkulator i dodaj sobie te 23%vat do tego

 

Enea Dzień i noc (G11) G11 1 0.2564

Panie jeszcze mądrzejszy w tabelce masz podane wszystkie kwoty łącznie z dystrybu8cją więc wgłębić się wypada a nie wymądrzać. Nie zapomnij tylko swojego kodu pocztowego wpisać. A jak już sprawdzisz wszystko co Ci było potrzebne to mam nadzieję że w następnym twoim poście pojawi się to magiczne słowo którego w naszym narodzie brakuje. I nie obawiaj się nie zarzucę Ci nabijania postów.

[TABLE=width: 224]

[TR]

[TD]http://www.energia.pl/images/szukaj_oferta.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: center] [TABLE=width: 200]

[TR]

[TD=class: text2]W razie wątpliwości sprawdź:[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE=width: 200, align: center]

[TR]

[TD=class: text3a]JAK KORZYSTAĆ?[/TD]

[TD=class: line]|[/TD]

[TD=class: text3a]SŁOWNICZEK[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: text1a]Sprawdź! (uzupełnij formularz)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=class: text0](np. 55-143)[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: text3]Typy taryf:[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]Jednostrefowa[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]Dwustrefowa[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: text3]Liczba faz:[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]Jedna[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]Trzy[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: text3]Zużycie energii/rok (w kWh):[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]< 500[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]500 do 1200[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a]> 1200[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: text1a][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: center][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]http://www.energia.pl/images/szukaj_oferta_bottom.png[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

 

http://www.energia.pl/porownanie_obrot.php

 

 

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz okazuje się,że nie wystarczy dodać 23%vat.Wiem czego brakuje szczególnie KLUTURY,ale wiem czego też jest nadmiar ludzi takich jak Ty którzy siedzą na tym forum i chcą pokazać jacy to są oni mądrzy bo budują dom a jeszcze jak ktoś im podziękuje na forum to już w ogóle podniecenie sięga zenitu.Nie chcesz nie odpowiadaj nie pisałem prośby o to do Ciebie tylko do wszystkich,korzystam całe życie z taryfy g11 teraz myślę o przejście na g12 i dlatego pytam bo NIE WIEM a nie wiem ,ale nie powiem.Skąd mam wiedzieć jako szary człowiek co to są zapotrzebowania na ciepło taryfy,dystrybucje itp?no skąd jak mnie to nigdy nie interesowało i nie było do niczego potrzebne!?

Prosiłem o zwykłą ludzką przysługę ,żeby ktokolwiek wzioł do ręki fakturę z energetyk ii powiedział mi np. tak:

 

słuchaj u mnie przy dostawcy ENEA w tarygie g12 koszt kWh to 25 i 65 groszy z wszystkimi opłatami

 

a zamiast tego dostaje wykład od Pana z kompleksami który potrzebuje słowa "dziękuje".

Do tej pory nikt mi nie odpowiedział i czekam w nadziei ,ze może ktoś się jednak zlituje i nie karze mi wypełniać tabelek jakiś stref i inych pierdół których nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brnąć dalej to brnij i szukaj sam.

Po pierwsze nikt nie wie gdzie mieszkasz więc taryfy Ci nie poda bo w różnych rejonach jest różna

Po drugie dostałeś link od wihajstra dzięki któremu to możesz sprawdzić

Po trzecie jest tam pełna cena razem z dystrybucją i operatorem tyle że netto

Po czwarte podane są ceny stałe jakie będziesz musiał ponieść miesięcznie obojętnie czy zużyjesz choćby 0 kWh czy 1000 - oczywiście też netto

 

Czy jeszcze czegoś oczekujesz?

Bo ja nie słowa dziękuję tylko przepraszam za twoje aroganckie i butne zachowanie.

 

P.S.

I dla przykładu Ci podam że ja w ENEI bym płacił w G11 0,5898 +24,6 co miesiąc

a przy G12 0,6632/0,3458 + 28,29 mc, to wszystko już brutto.

I to jest na tej stronie zarówno z mojego jak i wihajstra linku tylko w netto.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o zwykłą ludzką przysługę ,żeby ktokolwiek wzioł do ręki fakturę z energetyk ii powiedział mi np. tak:

 

słuchaj u mnie przy dostawcy ENEA w tarygie g12 koszt kWh to 25 i 65 groszy z wszystkimi opłatami

 

a zamiast tego dostaje wykład od Pana z kompleksami który potrzebuje słowa "dziękuje".

Do tej pory nikt mi nie odpowiedział i czekam w nadziei ,ze może ktoś się jednak zlituje i nie karze mi wypełniać tabelek jakiś stref i inych pierdół których nie rozumiem.

 

Wszystkie informacje są na stronie Enea.

G12 Obszar nr IV (szczecinski)

 

I taryfa - 63.82 gr brutto

II taryfa - 27,24 gr brutto

plus

8,34 zł/m-c składnik stały stawki sieciowej (dystrybucja)

9,69 zł/m-c opłata handlowa (sprzedaż)

 

Czytac informacje na stronie sprzedawcy i dystrybutora, informacje ogólnie dostepne, tylko troche chęci. Nie ma sredniej ceny kWh, najlepiej dodac koszt zuzycia do opłat stałych.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
DZIĘKUJĘ o taką odpowiedź mi chodziło na prawdę dziękuję.

Ale przecież to nie jest nic tajnego ;)

Dla każdego potrafiącego odszyfrować wynik dodawania 2+2 powinno być jasne ;)

No chyba,że mamy do czynienia z ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ o taką odpowiedź mi chodziło na prawdę dziękuję.

 

ps. nie chcę w nic brnąć tylko się zdenerwowałem ,ale spoko Twoje poświęcenie i czas tak samo jak i Asolta doceniam i też Wam dziękuję.

 

Nie wiem po co komu ceny z Tauronu O/Wrocław jezeli i tak z tych cen skorzystac nie moze bedąc na Pomorzu Zachodnim. Niestety tzw. uwolnienie rynku energii elektrycznej dla przęcietnego Kowalskiego nic nie dało, a te ewentualne groszowe róznice nie sa przyczyna zmiany sprzedawcy, trzeba skorzystac z tego co daje nam lokalny dystrybutor i sprzedawca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to nie jest nic tajnego ;)

Dla każdego potrafiącego odszyfrować wynik dodawania 2+2 powinno być jasne ;)

No chyba,że mamy do czynienia z ... :)

 

Darujmy sobie tego typu komentarze, to do niczego dobrego nie prowadzi. Kolega pyta - odpowiadamy. Jeżeli w Twoim odczuciu jest to problem typu 2+2, to nie odpowiadaj. Być może masz rację, ale możesz też racji nie mieć. Często za prostym pytaniem kryje się bardziej skomplikowana historia pytającego, dłuższy wątek poszukiwań, a my tylko poznajemy jedno z nurtujących pytań, które są częścią większej układanki. Pewnie tutaj tej dłuższej historii zabrakło. Osobiście wierzę, że gdyby to był problem 2+2 to pytania na forum by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zainstalowałem w domu pompę ciepła p/w. Pompa o mocy 13 kW on-off w wersji split "Made in Poland". Na razie z przyczyn oczywistych nie mogę sprawdzić jej osiągów na CO, ale na CWU działa. Woda dla CWU nagrzewana jest przez zasobnik Galmet Maxi 300l. Temperatura ustawiona na zasobniku 48 oC, histereza 13oC. pompa włącza się 3x dziennie. Domownicy to 3 osoby. W użyciu wanna i prysznic. Dzienne zużycie to 5-6 kWh (jedno włączenie to ca 1,7-2,0 kWh). Czy możecie podzielić się swoimi dziennymi zużyciami prądu?

Czytając ten wątek to dochodzę do wniosku, że moja pompa zużywa chyba ciut za dużo energii.

Ps. Pompa obiegowa CWU wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zainstalowałem w domu pompę ciepła p/w. Pompa o mocy 13 kW on-off w wersji split "Made in Poland". Na razie z przyczyn oczywistych nie mogę sprawdzić jej osiągów na CO, ale na CWU działa. Woda dla CWU nagrzewana jest przez zasobnik Galmet Maxi 300l. Temperatura ustawiona na zasobniku 48 oC, histereza 13oC. pompa włącza się 3x dziennie. Domownicy to 3 osoby. W użyciu wanna i prysznic. Dzienne zużycie to 5-6 kWh (jedno włączenie to ca 1,7-2,0 kWh). Czy możecie podzielić się swoimi dziennymi zużyciami prądu?

Czytając ten wątek to dochodzę do wniosku, że moja pompa zużywa chyba ciut za dużo energii.

Ps. Pompa obiegowa CWU wyłączona.

 

Mi wychodzi ok 3kWh na dzień. 4 osoby. Grzeje do 44 stopni z histereza 4stopnie. W drogiej taryfie pozwalam na spadek do 38 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...