Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam

Właśnie zainstalowałem w domu pompę ciepła p/w. Pompa o mocy 13 kW on-off w wersji split "Made in Poland". Na razie z przyczyn oczywistych nie mogę sprawdzić jej osiągów na CO, ale na CWU działa. Woda dla CWU nagrzewana jest przez zasobnik Galmet Maxi 300l. Temperatura ustawiona na zasobniku 48 oC, histereza 13oC. pompa włącza się 3x dziennie. Domownicy to 3 osoby. W użyciu wanna i prysznic. Dzienne zużycie to 5-6 kWh (jedno włączenie to ca 1,7-2,0 kWh). Czy możecie podzielić się swoimi dziennymi zużyciami prądu?

Czytając ten wątek to dochodzę do wniosku, że moja pompa zużywa chyba ciut za dużo energii.

Ps. Pompa obiegowa CWU wyłączona.

 

Ja za maj miałem średnie zużycie ok 6kWh dziennie, 90% w taniej taryfie. Myślę, że w maju ze 2-3 razy włączyło się jeszcze CO. Dane za czerwiec będą już zawierały tylko CWU.

CWU grzeję do 44 stopni, w taniej taryfie 33 stopnie, 4 osoby i wanna codziennie, korzystam z cyrkulacji ciepłej wody, co troszkę zapewne podnosi koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CWU grzeję do 44 stopni, w taniej taryfie 33 stopnie, 4 osoby i wanna codziennie, korzystam z cyrkulacji ciepłej wody, co troszkę zapewne podnosi koszt.

 

Znaczy że w drogich godzinach nie zawsze macie wodę do kąpieli. Ja grzeję w tanich do 47 a w drogich do 40. W takim przypadku zawsze mogę wziąć prysznic, nie martwiąc się o temperaturę wody. Oczywiscie w takim przypadku wyskakuję po za tanie godziny, ale komfort najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że w drogich godzinach nie zawsze macie wodę do kąpieli. Ja grzeję w tanich do 47 a w drogich do 40. W takim przypadku zawsze mogę wziąć prysznic, nie martwiąc się o temperaturę wody. Oczywiscie w takim przypadku wyskakuję po za tanie godziny, ale komfort najważniejszy.

 

Ja mam w drogich godzinach najmniej 39 stopni takze nie jest źle. Ale to zależy od tego jak kto żyje. Jak kogoś i tak cały dzień w domu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany

 

liwko ja jadę do 47 stop

robie to tylko o 13-15

zimą pompa podbija temp o 5,30-6 rano

 

przy 300 litr zas obniku to się sprawdza na 100%

aha dwie piękne dziewczyny w domu z włosami do pasa

 

2kwh w spoczynku?

e jaja sobie robicie

a może varm sprawdz czy ty masz pompę wyłączoną i jedziesz tylko na grzałce?

co to za cudo techniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany

 

liwko ja jadę do 47 stop

robie to tylko o 13-15

zimą pompa podbija temp o 5,30-6 rano

 

 

Robie dokładnie tak samo, znaczy do takich temperatur i rano podobnie. Różnica polega na tym, że nie mam tanich godzin w dzień i pompa musi się od czasu do czasu załączyć w drogich godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie dokładnie tak samo, znaczy do takich temperatur i rano podobnie. Różnica polega na tym, że nie mam tanich godzin w dzień i pompa musi się od czasu do czasu załączyć w drogich godzinach.

 

No właśnie, gdybyś miał tanie godziny w dzień to obrobiłbyś to 100% w taniej, bez utraty komfortu. Ja grzeje podobnie jak malux przed 0600 i przed 1500 po 45min i jeszcze się nie zdarzyło żeby wody nie było nie tylko na prysznic, ale i sporą wannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że w drogich godzinach nie zawsze macie wodę do kąpieli. Ja grzeję w tanich do 47 a w drogich do 40. W takim przypadku zawsze mogę wziąć prysznic, nie martwiąc się o temperaturę wody. Oczywiscie w takim przypadku wyskakuję po za tanie godziny, ale komfort najważniejszy.

 

Zawsze mam ciepłą wodę. Mam zbiornik 500l i jak go nagrzeję w 2T, to mi potem wystarcza przez okres 1T. Jak od 13 do 15 PC nagrzeje wodę, to wystarcza na cały wieczór. Poza tym te 33 stopnie jest mierzone na dole zbiornika, na górze mam zwykle w okolicy 50-60 stopni latem, a pod 90 stopnie zimą. Taka specyfika Zirius'a z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie wiem, nawet nie wiem gdzie to w moim sterowniku sprawdzić :p

zresztą ostatni raz patrzyłem na pc jakiś tydzień temu :p

 

Obawiam się, że twoje ustawienia nie są dobre dla żywotności PC. Lepiej podbić temperaturę w jakichś godzinach, żeby zminimalizować liczbę start-stopów sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...