Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale pozwala chyba dogrzać zbiornik do wyższych temperatur, no i... ma mięki start za pomocą inwertera.

 

Napisał że grzeje do 45, a miękki start (większość pomp go ma) nic nie daje, bo i tak przez pierwsze sekundy pracy sprężarka chodzi na "sucho". Moim zdaniem inwerter nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników pomp ciepła. 3 miesiące temu i ja stałem się czynnym użytkownikiem pompy ciepła: Alpha Innotec SWC 80H/K (8kW + 3 odwierty po 65 metrów kazdy) i 400l zbiornik CWU. W domu mieszkają 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Temp wody użytkowej mam ustawiona na 42 stopnie. Daje nam to komfort korzystania z prysznica przy pełnym odkręceniu gorącej wody. Taryfa z której korzystam to G12w. Woda grzeje się w godzinach 22-06, 13-15, oraz 19-20. W godzinach 07-21 działa pompa cyrkulacyjna. Włącza się na 1 minute co 15 min. Próbowałem na początku egzystować bez włączonej cyrkulacji. Jest to pewien problem w łazience na pitrze ponieważ woda musi pokonać dosyć spora odległość. Ze względu na działająca pompkę cyrkulacyjna murze dogrzewać wodę w godzinach 19-20 aby można było w miarę komfortowo wziasc prysznic. Liczę ze ktoś podpowie jak zoptymalizować ustawienia grzania CWU. Wszelkie porady mile widziane. W czerwcu pompa zużyła 67kWh z tym ze przez 2 tygodnie tylko 3 osoby były w domu (1 dorosła, 2 dzieci). Ciężko mi powiedzieć ile z tego było w drogiej a ile w taniej taryfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz powiedzieć, że ktoś nie ma bladego pojęcia o czymś tam, nie znając go?

 

Jak to ja cię nie znam? Wystarczy że napisałeś, że nie było cię stać na pompę ciepła i wybudowałeś koło domu osobną kotłownie dla kopciucha. To mi wystarczyło, by wyrobić sobie zdanie o tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ja cię nie znam? Wystarczy że napisałeś, że nie było cię stać na pompę ciepła i wybudowałeś koło domu osobną kotłownie dla kopciucha. To mi wystarczyło, by wyrobić sobie zdanie o tobie :)

 

zacytuj że tak napisałem. Nie kotłownie tylko budynek gospodarczy z garażem (kubatura 300 m3) Dom mam o kubaturze 1100m3

oba to są NOWE DOMY

jakie pompy ciepła by trzeba by było zainstalować by to ogrzać ? przedstaw mi przybliżony koszt.

ps.

nagrzewnica w gospodarczym zeżarłaby twoją pompe ciepła na śniadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...