Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Co do spawow, to defektoskopia ultradzwiekowa nie jest dla mnie pojeciem abstrakcyjnym, a proba cisnieniowa to wlasnie takie "manufakturowe" "badanie" jakosci.

 

Jestes pewien ze defektoskopia w tej manufakturze nie jest wykonywana, czy mozna to stwierdzic tylko na podstawie fotek ze strony?

Czy twoj galmet jest w układzie o jakim tu jest dyskusja, czy jest w nim woda kotłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pompa z tym zbiornikiem buforowym ma sprawniejsze i mniej energochłonne odszranianie, bo korzysta z ciepła bufora, b. mała strata dobowa bufora 1,3-1,4 kwh/24h dla buforów 300 i 500l

 

To daje około 500kWh rocznie samej straty postojowej, czyli 1/6 mojego zużycia dla CO, a jako, że to wartość uniwersalna to dla instalacji typu malux, czy Arturo będzie to 1/3 ich rocznego zużycia. Odszranianie tradycyjnym sposobem i to z grzałką w życiu nie wygeneruje takich strat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie map

każdy zbiornik, zasobnik czy bufor ma stratę postojową. Niezależnie czy jest z PC czy kotłem

Te zasobniki mają b. niską strate dobową, jak podałem, bo zazwyczaj znacznie przekracza ona 2 kwh, do 3 kwh. Do tego mało który producent te dane podaje.

Co do odszraniania - w klasycznym rozwiązaniu uruchamia się grzałka elektryczna, a tutaj wyciągamy ciepło z bufora przygotowane wcześniej w trybie pc.

I taki cykl w tym rozwiązaniu jest o wiele mniej energochłonny niż klasyczny. Tylko tyle :)

Nie ma to nic wspólnego z małą czy dużą instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wszyscy szukaja u Ciebie. :D

 

... albo wrecz przeszkadzaja (jak rzeczony inwerter przy 2 taryfach - potrzebne to jak zeby w doopie). Marketing rzadzi sie wlasnymi prawami nie zawsze zgodnymi z prosta logika.

 

Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clarnet żeby było jasne

widać że masz wiedzę i dzięki że z nią sie dzielisz

ale tutaj raczej proste chłopy[wyjątek asolt]

pisz to bardziej na luzie i będzie b.ok

 

sugerujesz że strat na zasobniku cwu jest 3 kwh?

 

e chyba nie

skoro mi w lipcu tradycyjnie wychodzi 2,1 kwh doba cwu

to trudno mi uwierzyć że połowa grzaniea idzie na straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.

 

O jakich ty 30% chłopie mówisz? My tu dyskutujemy o 80%-100% w tanie taryfie, a ten z 30% wyjeżdża :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clarnet żeby było jasne

widać że masz wiedzę i dzięki że z nią sie dzielisz

ale tutaj raczej proste chłopy[wyjątek asolt]

pisz to bardziej na luzie i będzie b.ok

 

sugerujesz że strat na zasobniku cwu jest 3 kwh?

 

e chyba nie

skoro mi w lipcu tradycyjnie wychodzi 2,1 kwh doba cwu

to trudno mi uwierzyć że połowa grzaniea idzie na straty

 

Dokładnie. U mnie idzie 2-3kWh na CWU dziennie i to przy dwóch słabo ocieplonych mniejszych zbiornikach dwu-płaszczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze defektoskopia w tej manufakturze nie jest wykonywana, czy mozna to stwierdzic tylko na podstawie fotek ze strony?

 

Wiec zalozmy, ze jakis Helmut robi tam defektoskopie gamma. Jakosci na poziomie wykonania zbiornikow na materialy pedne do wahadlowca. Przeciez na podstawie fotek nie mozemy tego wykluczyc? :D

 

BTW: Mozna pokazac na fotografii cos, czego sie NIE robi?

 

Czy Ty asolt naprawde wierzysz w to co piszesz? Bo mi sie nie wydaje jakos.

 

Czy twoj galmet jest w układzie o jakim tu jest dyskusja, czy jest w nim woda kotłowa?

 

To nieistotne. Ja pisze o nim w kontekscie stosunku jakosc/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich ty 30% chłopie mówisz? My tu dyskutujemy o 80%-100% w tanie taryfie, a ten z 30% wyjeżdża :bash:

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, czepianie sie wszystkiego co napiszę to Twój sposób na to forum?

Podałem granicę opłacalnosci stosowania taryfy G12W dla całego zuzycia przez dom, nie pisałem ze dotyczy to tylko samej pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.

 

Moze dlatego, ze nie wiesz za bardzo o czym piszesz w tym temacie.

 

Jesli nie ma potrzeby uzywania drogiej taryfy, to chyba bardziej ekonomicznie bedzie dazyc do jak najwiekszego procentu zuzycia energii w taniej taryfie. Nieprawdaz? Inwerter w tym raczej przeszkadza, bo trudniej jest zmusic pompe do pracy z pelna moca w wybranym czasie. Grzanie akumulacyjne ma swoje reguly. Tu raczej trzeba isc w kierunku przewymiarowania pompy a nie obcinania jej mocy inwerterem.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego, ze nie wiesz za bardzo o czym piszesz w tym temacie.

 

Jesli nie ma potrzeby uzywania drogiej taryfy, to chyba bardziej ekonomicznie bedzie dazyc do jak najwiekszego procentu zuzycia energii w taniej taryfie. Nieprawdaz? Inwerter w tym raczej przeszkadza, bo trudniej jest zmusic pompe do pracy z pelna moca w wybranym czasie. Grzanie akumulacyjne ma swoje reguly.

 

Ok zrozumiałem, inwertery zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie map

każdy zbiornik, zasobnik czy bufor ma stratę postojową. Niezależnie czy jest z PC czy kotłem

Te zasobniki mają b. niską strate dobową, jak podałem, bo zazwyczaj znacznie przekracza ona 2 kwh, do 3 kwh. Do tego mało który producent te dane podaje.

Co do odszraniania - w klasycznym rozwiązaniu uruchamia się grzałka elektryczna, a tutaj wyciągamy ciepło z bufora przygotowane wcześniej w trybie pc.

I taki cykl w tym rozwiązaniu jest o wiele mniej energochłonny niż klasyczny. Tylko tyle :)

Nie ma to nic wspólnego z małą czy dużą instalacją.

 

Nie jestem z branży, więc na pewno wielu rzeczy nie rozumiem:) Natomiast mam kontakt z wieloma użytkownikami pomp PW ( po prostu wielu do mnie pisze na Priv i to najczęściej takich co tylko są zarejestrowani, a na forum nawet posta nie napisali) Pytają o rady jako zwykłego użytkownika, bo od branżowców zazwyczaj słyszą tylko bełkot:( I powiem tylko tyle, że jak ktoś się pyta dlaczego ja tak mało zużywam, a u niego w mniejszym cieplejszym domu idzie więcej od razu pytam o bufor... i jeszcze nigdy się nie pomyliłem;) Okazuje się, że po wykluczeniu bufora z instalacji znacznie spada zarówno zużycie prądu jak i temp zasilania, co jest ze sobą powiązane. Na drugim miejscu jest cyrkulacja CWU i inne niuanse związane z CWU. Wiem, że ten o którym piszesz to zupełnie inny typ bufora i być może w tym przypadku jest inaczej, ale co do zasady to wg mnie żaden bufor w prostej instalacji typu podłogówka + pompa jest niepotrzebny. Pamiętajmy też o tym, że niektóre pompy - Atlantic, chyba Mitsubishi mają już takie buforki do odszraniania wbudowane, więc w takim wypadku jest to już całkiem bezsensowna inwestycja. To tylko tyle ze spostrzeżeń zwykłego użytkownika, zadowolonego!!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobię bo nie zauwazyłem zeby w dyskusji były stwierdzenia o 80-100% zuzycia w taryfie, ty o tym wspomniałes to sie do tego odniosłem.

 

Nie odwracaj kota ogonem. Ja zrozumiałem co miał autor na myśli w poście #8534, ty nie. Nikt w nim się nie pytał o granice opłacalności drugiej taryfy. Coś blado dzisiaj wypadasz ze swoimi "mądrościami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...