Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

map OK.

Aby nie przedłużać - tak jak piszesz, klasyczny bufor wody grzewczej w instalacji z pc pw inverterową, w większości przypadków jest po prostu zbędny.

Ale to nie jest żaden bufor wody grzewczej tylko zasobnik przepływowy do cwu, który przy okazji może buforować ciepło i wspomagać c.o.

Przy pracy tylko na c.o. jest on w ogóle pomijany w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. dobre samopoczucie najwazniejsze, ale moze podaj kolejne twoje dobre cechy/zalety, to samozadowolenie siegnie zenitu, im wiecej forumowiczów sie o tym dowie tym wieksze

 

Oj asolt asolt, pieprzysz głupoty, nie czytasz postów ze zrozumieniem, a gdy ci to ktoś wytknie, rzucasz się na niego i próbujesz udowodnić, że jest głupszy od ciebie. Po raz kolejny to dzisiaj ja mam racje, ale dla ciebie to widać dyshonor. Biedny jesteś asolt.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj asolt asolt, pieprzysz głupoty, nie czytasz postów ze zrozumieniem, a gdy ci to ktoś wytknie, rzucasz się na niego i próbujesz udowodnić, że jest głupszy od ciebie. Po raz kolejny to dzisiaj ja mam racje, ale dla ciebie to widać dyshonor. Biedny jesteś asolt.

 

Jezeli Ciebie to ucieszy to miej sobie to swoją rację, co do wytykania to raczej Ty sie rzucasz i probujesz udowadniac ze znasz na wszystkim, ze co twoje to najlepsze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Często pisałem jakie gafy popełniłem na budowie, ostrzegając przed nimi innych. Nikt z nas nie jest alfą i omegą.

 

Nie zuwazyłem zebys sie kiedys mylił w swoich wypowiedziach na forum, na budowie błedy to co innego, natomiast z Twoich porad wynika ze zawsze masz rację niczym alfa i omega. Bynajmniej nie jest to tylko moje zdanie. Moze jednak skonczyc te dyskusję i tak z niej wyszło ze zasobnik/bufor z wezownicą jest be, ze nie mam racji, ze najlepszy jest zwykły bojler itd i itp.

Osobiscie gdy bedę mogł to sobie go jednak zamontuję.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasobniki mają b. niską strate dobową, jak podałem, bo zazwyczaj znacznie przekracza ona 2 kwh, do 3 kwh. Do tego mało który producent te dane podaje.

Co do odszraniania - w klasycznym rozwiązaniu uruchamia się grzałka elektryczna, a tutaj wyciągamy ciepło z bufora przygotowane wcześniej w trybie pc..

 

Chyba nie aż 2-3kW bo zakładając że strata postojowa cały rok jest równa bo zasobnik CWU cały rok ma ok 50st a pomieszczenie 20 st to taka strata wyszła by mi rocznie np: 700kWh. A przecież strata postojowa to tylko mała część nakładów kWh na produkcję CWU bo główna strata/koszt jest przez rozbieranie zasobnika na cele kąpieli. Wtedy CWU by nam urosło do .... zbyt dużej liczby i sama strata postojowa CWU musiała by u mnie stanowić 20% kosztów całego CO i CWU.

 

Może Panu chodziło i jednocześnie inni tego "nie załapali" o 2-3kWh ale bez COP "rozumianego" wtedy 700kWh ale na liczniku PC stanowiłoby to z COP ok 200kWh. To mogło by się zgadzać. Nadal to sporo i bardziej pasuje mi do zimniejszych pomieszczeń niż moja pompownia, ale bardzo realne.

 

i jeśli sie nie mylę - a dziś się mylę często - to Tcap bierze do odszraniania też wodę wyprodukowaną w trybie PC ale z układu zamiast z buforka i tylko czasem załączy grzałkę jak na powrocie temp spadnie, ale to na na np: 1 min z 8 min defrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zuwazyłem zebys sie kiedys mylił w swoich wypowiedziach na forum, na budowie błedy to co innego, natomiast z Twoich porad wynika ze zawsze masz rację niczym alfa i omega. Bynajmniej nie jest to tylko moje zdanie. Moze jednak skonczyc te dyskusję i tak z niej wyszło ze zasobnik/bufor z wezownicą jest be, ze nie mam racji, ze najlepszy jest zwykły bojler itd i itp.

Osobiscie gdy bedę mogł to sobie go jednak zamontuję.

 

Już przestań bo nudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panu chodziło i jednocześnie inni tego "nie załapali" o 2-3kWh ale bez COP "rozumianego" wtedy 700kWh ale na liczniku PC stanowiłoby to z COP ok 200kWh.

 

a jeśli przyjąć, że tak jest to mój zasobnik w postoju traci np: 2kWh a nowe 1,4kWh. Różnica to 0,6kWh. W % to rewelacja bo nowa PC oszczędza 30%, ale w liczbach bezwzględnych dla życia czyli PLNy to szału nie ma. Bo 0,6kWh na 365 dni da ok 220kWh /COP to mamy z 70 kHW a nawet 100kWh czyli u mnie jakieś 20-25 zł oszczędności rocznie przy g12r Energa.

co nie oznacz iz dobrze, że się te rozwiązania wprowadza bo kiedyś wejdą one u nowych producentów do szerszej produkcji w przystępnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ma mala pompke i dlatego zasypia czekajac na CWU. Trzeba mu bylo zamontowac taka, co nie grzeje zasobnika 1,5h :)

 

Nie widze sensownego uzasadnienia dla opcji zostawienia na 2 tyg pompy, zeby grzala CWU dla pustego domu, ale ludzie leniwi cos zawsze wymysla, zeby nie musiec kliknac 2x przycisku na sterowniku. To nie jest to samo co wylaczenie CO na ferie. ;)

 

liwko ma małą pompke i nie tylko:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pomieszczenie gospodarcze ma 360x180cm. Znajduje się w nim PC, dwa zbiorniki na wodę 120l ponieważ jeden większy nie wszedł, pralka, suszarka, miejsce na brudy, stacja uzdatniania wody, zlew, miejsce na miotły. Dodatkowo jest jeszcze przejście do garażu i okno. Nie ma szans wstawić tam większego zbiornika. A dobudowywać dodatkowe metry żeby się zbiornik zmieścił, to coś mi to przypomina... :)

 

trzeba se było pompke na dworze postawić:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj asolt asolt, pieprzysz głupoty, nie czytasz postów ze zrozumieniem, a gdy ci to ktoś wytknie, rzucasz się na niego i próbujesz udowodnić, że jest głupszy od ciebie. Po raz kolejny to dzisiaj ja mam racje, ale dla ciebie to widać dyshonor. Biedny jesteś asolt.

 

chłopie dodaj Go do ignorowanych, to takie proste:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 400 litrowy, jak przyjechał na budowę to wydal mi się ogromny. Instalator OP gdy go zobaczył stwierdził iż nie przejdzie przez drzwi do piwnicy. Zmierzyłem 89 cm obwodu- ledwo się zmieścił. Wspomniany już wcześniej przez was 600 l zbiornik przepływowy ma jak dobrze pamiętam 99 cm średnicy.U mnie taki zbiornik przelazłby tylko przez drzwi frontowe, a co dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...