Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna dachowe od południa?

 

nie

mam az jedno - północny zachód, więc nie ono jest winne

od południa mam dwa wejścia - drzwi balkonowe x 2, łazienkę z dużym oknem na górze, a na dole okna kuchni, salonu i pokoju - południe i południowy zachód

a jak dorzucimy do tego wykusz w salonie - trzy okna - to się robi powierzchnia grzewcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna bez rolet ? bo jak z roletami to mnie nie strasz, też mam większośc okien od południa i zachodu.

 

z roletami wszystkie oprócz tzw. trójkąta i dachowego

rolety zewnętrzne

 

pierwszego dnia upałów był chłodek

drugiego przyjemny klimat

trzeciego ciut ciepło

czwartego zaczęło się piekło

 

znośnie robiło się dopiero około 22-23 i trwało do 7 rano :p

 

teraz jest ciut lepiej, ale duszno, jak rolety zasłonięte nie wpada przez okno powietrze, a czerpnia i zrzutnia od rekuperacji mam na ścianie gdzie słońce operuje bardzo długo....

poza tym w okoliocy ani jednego duzego drzewa, brak cienia... czysty wygwizdów :)

 

 

tak wyglądają dwa okna bez rolet

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3217B111F22DBC20!11801&authkey=!ACQ3HhFRoGRyg4Y&v=3&ithint=photo%2cjpg

Edytowane przez okobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z roletami wszystkie oprócz tzw. trójkąta i dachowego

rolety zewnętrzne

 

pierwszego dnia upałów był chłodek

drugiego przyjemny klimat

trzeciego ciut ciepło

czwartego zaczęło się piekło

 

znośnie robiło się dopiero około 22-23 i trwało do 7 rano :p

 

teraz jest ciut lepiej, ale duszno, jak rolety zasłonięte nie wpada przez okno powietrze, a czerpnia i zrzutnia od rekuperacji mam na ścianie gdzie słońce operuje bardzo długo....

poza tym w okoliocy ani jednego duzego drzewa, brak cienia... czysty wygwizdów :)

 

 

tak wyglądają dwa okna bez rolet

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3217B111F22DBC20!11801&authkey=!ACQ3HhFRoGRyg4Y&v=3&ithint=photo%2cjpg

Gdyby wrzutnia była umiejscowiona po stronie wschodniej budynku nie doszłoby do tak szybkiego przegrzania pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli już to czerpnia a nie wyrzutnia. U mnie prawdopodobnie też będzie problem z jej usytuowaniem. Od wschodu mam trochę mało miejsca między kleszczami a kalenicą - mogę nie przecisnąć rury, od zachodu mam kopcące kominy sąsiadów a od północy brak dostępu. Pozostaje więc tylko południe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winna moze nie, ale nie pomaga to na pewno

 

a masz bypass w rekuperatorze? jeśli nie masz GWC, to przy tak wysokich temperaturach zewnętrznych lepiej nie bajpasować wymiennika (niech odzyskuje chłód z domu, szczególnie w dzień).

 

u mnie najwięcej było 24*C na piętrze, 25*C na parterze. rolety opuszczone do połowy od początku lipca, okna głównie od południowego zachodu. ale jeszcze nie mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz bypass w rekuperatorze? jeśli nie masz GWC, to przy tak wysokich temperaturach zewnętrznych lepiej nie bajpasować wymiennika (niech odzyskuje chłód z domu, szczególnie w dzień).

 

u mnie najwięcej było 24*C na piętrze, 25*C na parterze. rolety opuszczone do połowy od początku lipca, okna głównie od południowego zachodu. ale jeszcze nie mieszkam.

odzysk ciepła wyłączony.... zgodnie z instrukcją w lecie ma być wyłączony, więc jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to WM jest winna takiej sauny? :)

Jestem innego zdania umiejscowienie wrzutni od strony wschoniej nie doprowadziłyby do tak znacznego przegrzania budynku. Przecierz w upały temp. Powietrze w słońcu dochdzić może nawet do 42oC to jakiej temp. możemy się spodziewać na czerpni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania umiejscowienie wrzutni od strony wschoniej nie doprowadziłyby do tak znacznego przegrzania budynku. Przecierz w upały temp. Powietrze w słońcu dochdzić może nawet do 42oC to jakiej temp. możemy się spodziewać na czerpni.

 

OK. Czyli czego to wina, bo nie doczytalem sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie na temat... ale jeśli dyskutujemy sprawdzał ktoś w takie upały jak szybko GWC się przegrzeje tzn. osiagnie temp taka że na wejściu do reku będzie podobna do zewnętrznej?

jak długo musiałyby trwać upały aby taka sytuacja miałaby miejsce bo wiadomo ze w nocy gwc sie troche schłodzi.

 

Co do zużycia prądu przez PC jeśli w domu będzie 40 0c to mniej zużyje na cwu :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja mam rolety jak na zdjęciu parę postów wyżej, wczoraj na zewnątrz temp. 31 stopni w najcieplejszym momencie, w środku temp. na parterze 25.6, na piętrze 28,7

 

dziś rano zanim wyszedłem do pracy sprawdziłem - na piętrze 25,3, na parterze 21.1 a na zewnątrz 20,2

 

nie mam GWC w reku, więc muszę radzić sobie inaczej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...