Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Nie wyobrażam sobie zrobienia podłogówki w zamieszkałym domu. Jedyne rozwiązanie to wymiana grzejników na KK. Niestety jesli ma sie ich 15.. to kwota robi się astronomiczna... Ja zasilam swoje koło 45 stopni. Da sie spokojnie przy takiej wytrzymać:) lecz planuje eksperyment, chcę dołożyć wiatraczki do nich aby wymusić obieg powietrza. Taki ala KK :)

 

Łatwiej "zmodernizować" na ścienne o ile masz grzejniki z rozdzielacza podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wyobrażam sobie zrobienia podłogówki w zamieszkałym domu. Jedyne rozwiązanie to wymiana grzejników na KK. Niestety jesli ma sie ich 15.. to kwota robi się astronomiczna... Ja zasilam swoje koło 45 stopni. Da sie spokojnie przy takiej wytrzymać:) lecz planuje eksperyment, chcę dołożyć wiatraczki do nich aby wymusić obieg powietrza. Taki ala KK :)

Z tymi wiatraczkami to wcale nie głupi pomysł , a jeśli już wymieniać grzejniki to raczej na takie typu 33 , przy takim grzejniku w stosunku do dwupłytowego zejdziesz z tem zasilania do ok 35 *C . Ja u siebie na poddaszu zainstalowałem zwykłe grzejniki dwupłytowe , tak w jednym pokoju mam 3 okna i pod każdym mam grzejnik , połączyłem je w szereg , to pozwala mi na odpowiednią deltę tem ,pc dobrze przy tym pracuje , mam tak od połowy zeszłego sezonu grzewczego, zasilanie max jakie doszło do grzejników to 32*C i pc się wyłącza bo nastawiona tem w pokoju osiągnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ściany z kartongipsu więc ogrzewanie ścienne odpada.

 

Przetestuje te wentylatorki i dam znać, lecz najpierw muszę odkryzować grzejniki bo grzeją w połowie...

 

Powiedzcie Koledzy czy dać maksymalny przepływ na każdym grzejniku?

Edytowane przez sebapulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile wasze pompy ciepła zużywają prądu w trybie standby? Moja pompa p/w obecnie na 24 godziny zużywa ca. 0,8 kW, tylko na czuwanie.Wydaje mi się, że to trochę dużo. W lato wydawało mi się, że czuwanie było mniej prądożerne. Czy to możliwe?

 

A żadna pompka od CO w tym czasie nie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe i bardzo normalne :)

Zima moze sie zalanczac ogrzewanie sprezarki, tacy...

A moze nie zwrociles uwagi i jest tak samo . 0.8kWh / doba to malo ;)

 

Być może nie zwróciłem uwagi.

Ogrzewanie tacy jest włączone, a sprężarka znajduje się w domu, w temperaturze +18 oC. Czyli teoretycznie nic się od lata nie zmieniło.

Tylko 0,8 Kwh dziennie, to w roku wychodzi ponad 100 zł. Trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...