Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Powiedzcie mi proszę jak macie opomiarowane swoje pompy - nie moge nigdzie znalezc do kupienia podlicznika 2 taryfowego (najlepiej takiego z ktoeego mozna by bylo wyniki zrzucić do kompa).

 

Przerabialem ten temat dosyć długo i jestem przeonany ze nic lepszego i tańszego od Itrona nie znajdziesz. Jak chcesz to jutro podeślę ci na priva namiar na gościa z Itrona z którym można temat załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie, około 300zł. w porównaniu z innymi to bardzo mało, oni chyba dają jakiś program do tego, tylko ja sobie kurka nie wziąłem

 

Dokładnie, jest program i można ściągać jakieś statystyki (np. pamięć zużycia każdego miesiąca w ciągu minionych 18 m-cy). Można programować samemu taryfę, choć ja przyznam, że jak ten program zobaczyłem to poprosiłem gościa z Itrona o plik wsadowy, podałem mu operatora i taryfę i sobie go wgrałem. Licznik pokazuje też moc czynną szczytową i całą resztę pierdół jak napięcia na fazach, moc bierna itp, itd. Połączenie przez RS232 lub sondę optyczną. trzeba przy zamówieniu zwrócić uwagę, że ma być RS232 wtedy każdy sobie zrobi taki przewód wymontowując jakieś stare gniazdo ze starego kompa. Sonda optyczna kosztuje ok 300 zł, także nie warto.

I automatycznie zmienia się czas przy sezonowej zmianie.

Mi się nawet zmieścił do rozdzielni, ale na to trzeba mieć trochę miejsca - u mnie akurat jest dodatkowa rozdzielnia w piwnicy i nie była w pełni wykorzystana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet byłem po niego, bo to w Krakowie jest ta firma.

Mi też ustawili sami jak im wysłałem co i jak, kłopot będzie jak zmienię taryfę, grzebać w tym liczniku ani myślę, no i nie mam tego programu.

W Tauronie jest teraz G13, czekam aż ją ktoś przetestuje, z nią będzie bo doba jest podzielona na trzy a mój licznik ustawiony na dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowaliscie bezposrednio od producenta ? (na allegro nie widze po symbolu). czy jest to gdzies w hurtowniach elektr.

 

PS. Ile miejsca w rozdzielni to zajmuje (roumiem ze montuje sie to na szynie din?) - 3-4 ?

 

tego nie montujesz na szynie, ja to dałem nad gniazdem siłowym do PC, akurat tak mi pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo w rozdzielni to musisz mieć sporo miejsca. Normalnie raczej tyle wolnego miejsca nie zostaje. U mnie to przypadek ze się udało go tam wcisnąć. Jutro wstawię fotki.

Co do zmiany taryfy to ktoś słusznie zauważyłam ze nie trzeba go nigdzie wysyłać do przeprogramowania. Można to zrobić samemu.

Chyba możesz go kupić tylko u producenta i tylko na jakąś działalnosc gospodarczą.

Na priva ci jutro wyślę namiar na konkretnego gościa z którym to załatwisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować 2 liczniki jednotaryfowe. One są mniejsze i wygodniejsze w użyciu. Zajmują po 1 miejsce modułu na szynie DIN.

 

Ja mam tak zrobione - przełączam między nimi programatorem godzinowym. Pompa ciepła ciągnie prąd przez pierwszy w drogiej taryfie i przez drugi w taniej.

 

Programator się łatwo programuje.

 

Całość około 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, tak czytam i sie zastanawiam co tak naprawde daja Wam te liczniki ? udalo Wam sie jakos zoptymailizowac dzialanie pompy ? panasonic ma wbudowany licznik aczkolwiek pokazuje tylko calkowite zuzycie, ale mi to styka. pytam z ciekowosci :) za 300zl mozna kupic duzo browarow :p

 

1. Jak podejmował decyzję o systemie ogrzewania to sporo znajomych włącznie ze szwagrem działającym w branży C.O od ponad 10 lat mówiło mi że zwariowałem bo:

1.1. Pójdę z torbami (koszt prądu)

1.2. Będzie w domu zimno

Mając licznik pokaże że się mylili w pkt-cie

1.1. Koszt licznika 300 zł a ich miny bezcenne :-)

 

2. Moja PCi nie ma licznika zalaczeń i po liczniku prądu widze ile razy sie złączała co pozwoliło mi zoptymalizować jej działanie.

 

3. Wiem ile kosztuje ogrzewanie a ile prąd bytowy a lubię wiedzieć za co płacę

 

P.S. Z browarów nie zrezygnowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten licznik straszy. Co z przeprogramowaniem taryf? Trzeba go wysyłać do producenta do przeprogramowania czy zalatwia to ten zegar? Z tego co wiem to ich już nawet nie produkują.

A on będzie wisiał w salonie na eksponowanym miejscu? U mnie wisi w pobliżu miejsca gdzie będzie pompa. Jak tam wchodzę to jakoś strachu nie czuję. ;)A ten właśnie zegar załatwia całą sprawę. I jak na fanaberię to wydaje mi się że te 118 zł to akurat bo wydawać 300, 500 czy więcej po to aby odczytać raz w miesiącu cyferki to lekka przesada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł to dużo i nie dużo, ja piwa nie lubię więc wybrałem licznik ;-) a serio to kupiłem go z powodu strachu, że mnie rachunki za prąd zaskoczą negatywnie i wpakuję się w jakieś szalone koszty, kupiłem licznik i byłem świadomy co mnie czeka, a i w tedy jeszcze nie wiedziałem o tym, że Tauron może odczytywać licznik co miesiąc. Po pierwszym sezonie przywykłem do posiadania PC i mam licznik w nosie, spisałem go tylko jak uruchomiłem CO pod koniec września i to tylko ogólny stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on będzie wisiał w salonie na eksponowanym miejscu? U mnie wisi w pobliżu miejsca gdzie będzie pompa. Jak tam wchodzę to jakoś strachu nie czuję. ;)A ten właśnie zegar załatwia całą sprawę. I jak na fanaberię to wydaje mi się że te 118 zł to akurat bo wydawać 300, 500 czy więcej po to aby odczytać raz w miesiącu cyferki to lekka przesada. :)

 

Fanaberie to rzecz względna, dlatego nie pociągnę dyskusji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł to dużo i nie dużo, ja piwa nie lubię więc wybrałem licznik ;-) a serio to kupiłem go z powodu strachu, że mnie rachunki za prąd zaskoczą negatywnie i wpakuję się w jakieś szalone koszty, kupiłem licznik i byłem świadomy co mnie czeka, a i w tedy jeszcze nie wiedziałem o tym, że Tauron może odczytywać licznik co miesiąc. Po pierwszym sezonie przywykłem do posiadania PC i mam licznik w nosie, spisałem go tylko jak uruchomiłem CO pod koniec września i to tylko ogólny stan.

 

Jestem świadomy tego , że po pierwszym sezonie też już tam będę zaglądał raczej rzadko, ale teraz to mi się podoba i przydaje do wysterowania pompy, a jak wiecie to jest proces wielodniowy i dobrze mieć wgląd do zużycia w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...