Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nigdy nie załączyło się grzanie CWU w 1 taryfie?

 

zasobnik CWU 300L

zasobnik ocieplony w ciepłym miejscu stojący

na Timerze mam grzanie ustawione w 2T

13.00-14.30

2.00-3.30

grzeje niby do 53 st

 

mi styka

wanna 160cm (sprawdziłem w www) i ok 200L, ale wystarczy jak naleję pół i dupskiem podniosę poziom wody

to w sumie 3 wanny - razem ok 300L napełniam i dalej ciepła woda jest bo przecież nie leję do wanny wody 51st

a dzieciak to ma mniej wody bo pływać chce

 

jak dzieciak chce to robi saunę parową w małej łazience z prysznicem ok 1,2m2. Ustawiam temp. wody baterią termostatyczną, na słuchawce wybieram opcje 2 z 4 oszczędnej wody i jak lał 30 minut to dalej była ciepła woda. Zazwyczaj po 20 min mu się nudzi mazanie po ścianie kabiny/para.

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie załączyło się grzanie CWU w 1 taryfie?

 

aaaa i już do dłuższego czasu nie cyrkuluje wody

jak mam od zasobnika ok 3mb do łazienki obok i z 2mb do łazienki nad zasobnikiem to mi nie warto

 

zaś kuchnia to z 8-10mb od zasobnika ale tam jest zmywarka a niszczarka w zlewie to na zimną wodę do płukania działa podobnie jak na ciepłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie u mnie za listopad.

 

CO - 162kWh II Taryfa, 9kWh I Taryfa - 53 zł

CWU - 44kWh tylko II taryfa - 13,2 zł

 

Przerzuciłem się z grzania CWU zamiast dwa razy dziennie o 13 i 2, na grzanie tylko w dziennym okienku. Obyło się nawet bez podnoszenia temperatury zasobnika, teraz jest 43 a pompa grzeje do 45. Dlatego jest taniej niż w październiku a zużycie wody większe. Wody w zasobniku starcza spokojnie dla dwóch osób przez całą dobę. Zdarzało się nawet 2x wanna + 2xprysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...