Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

podsumowanie 2015

co i cwu 1960 kwh

grzałka w łazience 20-30 kwh

i trochę więcej niż 2 taczki drewna w kominku-może 2,5

 

25 miesięcy własnego licznika cały dom 8250 kwh [80

% około w taniej]

 

1 styczeń 14,5 kwh co i cwu

2 styczen 17,1 kwh co i cwu

 

w domu 22-24 stop

kominek od wigilii nie ruszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowanie 2015

co i cwu 1960 kwh

grzałka w łazience 20-30 kwh

i trochę więcej niż 2 taczki drewna w kominku-może 2,5

 

25 miesięcy własnego licznika cały dom 8250 kwh [80

% około w taniej]

 

1 styczeń 14,5 kwh co i cwu

2 styczen 17,1 kwh co i cwu

 

w domu 22-24 stop

kominek od wigilii nie ruszany

z ciekawosci ile godzin dziennie grzejesz ? strasznie niskie masz to zuzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za grudzień (01.12.2015 do 02.01.2016) to w sumie 451kWh, z czego 409kWh w taniej (91%). Przez moje kombinacje/regulacje zmuszony byłem kilka razy puścić PCi w drogiej, także mogło być nieco lepiej :-).

Od początku sezonu (09.10) PCi pobrała 1030kWh z czego 905 w taniej (88%), koszt to 337zł (bez wliczonych opłat stałych).

Szczegóły za grudzień poniżej:

 

zuzycie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej Ciebie nie rozumiem.

 

JA to rozumiem cyfry, kwoty, wyliczenia a nie gadanie o tematach nie związanych.

Ja jestem matematyczny i przemawiają do mnie kwoty, a jak ktoś chce pokazać że ma wypas PC w domu, to są to argumenty innego typu, a tych wycenić się nie da, nie biję do Ciebie bo nie wiem co masz.

Tak poprostu pisze, na przyszłość.

 

W przeciwieństwie do wielu użytkowników mam doświadcznie z PC gruntowymi, woda - woda, powietrze - woda, Chińczykami, Szwedami, Niemcami, Japończykami itp.

a no i składakami własnej produkcji.

Dlatego uważam że mogę się wypowiadać dość szeroko w temacie PC, i mogę pokazać różne sposoby oceny PC.

 

A spora część tu piszących ma doświadcznie albo z jedną PC (tylko jedna) a jeszcze inna grupa instalatorów np. mkm .... mają doświadczenie z jednym producentem.

Edytowane przez DomPrzyKalinowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to robicie, ale u mnie wychodzi MASAKRYCZNE zużycie prądu. Pompa Daikin Altherma EHVH16S26C9W + ERLQ011CW1

 

Za okres 01.12.2015 do 02.01.2016 to ponad 864,8 kWh.

 

Oczywiście, dom nie jest mały (240 m2), ale jest rekuperacja, jest grube ocieplenie, porządne okna a mam wrażenie, że prąd wycieka strumieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez cały listopad poszło 386 kWh, jeszcze nie mieszkam, grzeję do 20oC.

Lapeno może powinieneś zrobić termowizję? Moim zdaniem badaniem wskaże co jest nie halo.

 

Chcę / muszę zrobić termowizję bo naprawdę mi to spędza sen z powiek. W obecnym układzie mogę jedynie powiedzieć, że PC (powietrzna) jest słabo opłacalna w stosunku do innych źródel ogrzewania. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę / muszę zrobić termowizję bo naprawdę mi to spędza sen z powiek. W obecnym układzie mogę jedynie powiedzieć, że PC (powietrzna) jest słabo opłacalna w stosunku do innych źródel ogrzewania. :-)

 

Jak byś grzał w taniej za około 30gr/kWh to będzie to 260zł to jest dużo ?

Za dom 240m2?

Ludzie nie przesadzajcie!

To że można się naczytać że ktoś nagrzał podobny dom za 360kWh, to znaczy że trzeba dokładnie porównać domy i ustawienia temperatur. Często jest tak że te super optymistyczne wskazania mają mało wspólnego z rzeczywistością.

 

Piszesz że mało opłacalne względem innych źródeł, ciepła, a co wyszło by taniej?

 

Wolałbyś dołożyć 15tyś zł do gruntówki i mieć o 400zł rocznie taniej?

 

15000zł / 400zł = 37LAT!!!

To chyba nie jest bardziej opłacalne?

Edytowane przez DomPrzyKalinowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś grzał w taniej za około 30gr/kWh to będzie to 260zł to jest dużo ?

Za dom 240m2?

Ludzie nie przesadzajcie!

To że można się naczytać że ktoś nagrzał podobny dom za 360kWh, to znaczy że trzeba dokładnie porównać domy i ustawienia temperatur. Często jest tak że te super optymistyczne wskazania mają mało wspólnego z rzeczywistością.

 

Piszesz że mało opłacalne względem innych źródeł, ciepła, a co wyszło by taniej?

 

Wolałbyś dołożyć 15tyś zł do gruntówki i mieć o 400zł rocznie taniej?

 

15000zł / 400zł = 37LAT!!!

To chyba nie jest bardziej opłacalne?

 

Jest to nasz pierwszy rok w tym domu i wiele rzeczy o efektywnym jego użytkowaniu muszę się nauczyć.

Póki co mam taryfę G11 w Enerdze. Stawka za 1 kWh to 60 groszy, co daje ponad 500 złotych za ogrzewanie. Do tej pory stosunek całkowitego zużycia prądu do zużycia prądu przez PC to było niemal 50/50. Firma która montowała PC twierdziła, że to się nie będzie opłacało.

 

Sąsiedzi mają dom ok 180 m2 gdzie ogrzewają gazem. Za grudzień wyszło im 300 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nasz pierwszy rok w tym domu i wiele rzeczy o efektywnym jego użytkowaniu muszę się nauczyć.

Póki co mam taryfę G11 w Enerdze. Stawka za 1 kWh to 60 groszy, co daje ponad 500 złotych za ogrzewanie. Do tej pory stosunek całkowitego zużycia prądu do zużycia prądu przez PC to było niemal 50/50. Firma która montowała PC twierdziła, że to się nie będzie opłacało.

 

Sąsiedzi mają dom ok 180 m2 gdzie ogrzewają gazem. Za grudzień wyszło im 300 złotych.

 

No sam widzisz zmieniasz na G12w, ustawiasz w taniej taryfie i masz 864x0,3gr = 259zł.

A potem przejść jeszcze tak jak Ci mówiłem okna i drzwi bo jak masz nowy dom to na pewno są do regulacji.

Ja mam niby dobre okna ale dom jeszcze delikatnie się ruszał(min. przez wysychanie) i okna trzeba było podregulować bo przez niektóre piździało, sam się zdziwiłem ile.

 

Co do rekuperacji to też sprawdź filtry, czasem na ssaniu jest syf i słabo chodzi. do tego pewnie można już lekko zmniejszyć krzywą grzewczą, i masz oszczędności .

 

o taryfie na prąd nie będę już się rozwijał bo to temat rzeka, ogólnie się opłaca.

A z tej części co masz na dom, to myślisz że wszystko zużywasz w drogiej, a nic w weekendy i po 22?!

 

Zmień sobie taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowanie 2015

co i cwu 1960 kwh

grzałka w łazience 20-30 kwh

i trochę więcej niż 2 taczki drewna w kominku-może 2,5

 

25 miesięcy własnego licznika cały dom 8250 kwh [80

% około w taniej]

 

1 styczeń 14,5 kwh co i cwu

2 styczen 17,1 kwh co i cwu

 

w domu 22-24 stop

kominek od wigilii nie ruszany

 

Sezon z opisu 648 kwh,a następny 3 razy tyle:wtf::confused::wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...