Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uprzejmie informuję, iż moja gruntowa to inwerter. Z tego co wiem takich modeli jest coraz więcej. Oznacza to ze akurat tu się mylisz - wiele PC gruntowych to inwertery :p

 

Dlatego napisałem "chyba", technika idzie do przodu. Spośród znajomych posiadających gruntowe PC nikt nie ma inwertera. Za to wszyscy z PC PW już go mają.

 

A rob30 się tak nie unoś kolego :-) Temat zużycia prądu jest bardzo szeroki i nie sprowadza się tylko to podawania kWh, ale i czasami do krótkiej analizy co powoduje takie a nie inne zużycie. Choć ilości startów czy zasadność inwertera już nieco wykracza poza wątek, dlatego w tej sprawie już nie będę się wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich strasznych rzeczach mowa?

Po odwróceniu obiegu sprężarka zasilana jest gazem o wysokiej temperaturze.

 

Znaczy że co zasilana jest gorącym gazem??? i co z gorącego (czyli pod wysokim ciśnieniem) zaczyna tłoczyć i tłoczy jeszcze bardziej? :-)

Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz.

 

Sprężarka zawsze jest zasilana niskim ciśnieniem, czyli zimnym GAZEM, a do zmiany kierunku służy zawór 4 drogowy, ale o nim chyba jeszcze nie słyszałeś.

 

To była pierwsza sprawa którą pomyliłeś,

 

Druga:

 

Urządzenia freonowe są do defrostów zaprojektowane.

A do taktowania NIE.

 

wiesz jak działa defrost?

 

odwracany jest kierunek biegu czynnika, ale w sprężarce się tego nie robi jak Ci poprzednio wyjaśniłem.

sprężarka do defrostu musi się zatrzymać, - zatrzymać awięc każdy defrost to taktowanie!!!

A mówisz że do defrostów są przystosowane a do taktowania nie. Skoro do defrostu misi się zatrzymać to chyb ataktuje prawda?

Załamię Cię jeszcze tym że raz się zatrzymuje, gdy wchodzi w rozmrażanie, a drugi raz staje gdy z niego wychodzi.

SZOK prawda?

A co sie dzieje podczas każdego zatrzymania w defroście opisywałem wcześniej.

 

Co Ty tam jeszcze pisałeś:

 

aha że sprężarki inverterowe mają tylko inny silnik.

To wiesz co zrób sobie kiedyś coś takiego i wtedy dowiesz się czym różnią się sprężarki:

2015-02-01 21.29.06 obcinka.jpg

 

kolejna sprawa:

U kogoś to pikuś.

Ale u siebie w domu bufor masz.

 

jak byś poczytał moje wcześniejsze posty to być zobaczył że tłumaczyłem zalety bufora na układach z PC on/off i inverter.

W skrócie: podpięcie całego domu(całej podłogówki) do tej małej pompki (co wygląda jak od pralki) do pompy ciepła to jak bieganie z akumulatorem zawieszonym na jajach. - CIEŻKO

( przepraszam za język ale inaczej czasem nie dotrze)

 

 

Aha i polecam jeszcze literaturę:

http://www.ravelo.pl/Pomyslowy-Dobromir-uczy-Jak-to-dziala-Outlet-Jolanta-Pol,p100226299.html?p_action=3205020203&gclid=CJvA1rjfk8oCFSENcwodMIQDdg

Edytowane przez DomPrzyKalinowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że co zasilana jest gorącym gazem??? i co z gorącego (czyli pod wysokim ciśnieniem) zaczyna tłoczyć i tłoczy jeszcze bardziej? :-)

Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz.

 

Sprężarka zawsze jest zasilana niskim ciśnieniem, czyli zimnym GAZEM, a do zmiany kierunku służy zawór 4 drogowy, ale o nim chyba jeszcze nie słyszałeś.

 

To była pierwsza sprawa którą pomyliłeś,

 

Druga:

 

 

 

wiesz jak działa defrost?

 

odwracany jest kierunek biegu czynnika, ale w sprężarce się tego nie robi jak Ci poprzednio wyjaśniłem.

sprężarka do defrostu musi się zatrzymać, - zatrzymać awięc każdy defrost to taktowanie!!!

A mówisz że do defrostów są przystosowane a do taktowania nie. Skoro do defrostu misi się zatrzymać to chyb ataktuje prawda?

Załamię Cię jeszcze tym że raz się zatrzymuje, gdy wchodzi w rozmrażanie, a drugi raz staje gdy z niego wychodzi.

SZOK prawda?

A co sie dzieje podczas każdego zatrzymania w defroście opisywałem wcześniej.

 

Co Ty tam jeszcze pisałeś:

 

aha że sprężarki inverterowe mają tylko inny silnik.

To wiesz co zrób sobie kiedyś coś takiego i wtedy dowiesz się czym różnią się sprężarki:

[ATTACH=CONFIG]342280[/ATTACH]

 

kolejna sprawa:

 

 

jak byś poczytał moje wcześniejsze posty to być zobaczył że tłumaczyłem zalety bufora na układach z PC on/off i inverter.

W skrócie: podpięcie całego domu(całej podłogówki) do tej małej pompki (co wygląda jak od pralki) do pompy ciepła to jak bieganie z akumulatorem zawieszonym na jajach. - CIEŻKO

( przepraszam za język ale inaczej czasem nie dotrze)

 

Po pierwsze

Mylisz się nie zawsze "zatrzymują się" do odszraniania i po zwłaszcza inwertery

Po drugie

zdjęcie to scroll w inwerterach są rotacyjne - nie kompromituj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze

Mylisz się nie zawsze "zatrzymują się" do odszraniania i po zwłaszcza inwertery

Po drugie

zdjęcie to scroll w inwerterach są rotacyjne - nie kompromituj się

 

Teraz jest jakieś -15st. C ale niestety musisz iść na dwór i posiedzieć godzinę przy swojej pompie i to jeszcze uważnie słuchając.

Współczuję, ale czasem żeby się czegoś dowiedzieć trzeba wycierpieć.

 

No myślałem że przekaz jest jasny że czasem trzeba porozbierać, a zdjęcia akurat pociętego inwertera nie miałem.

Ogólnie to ciężko o zajechane sprężarki - bez różnicy czy to scroll i rotacyjna.

 

A tu proszę literatura dla Ciebie o scroll inverter(w copeland Variable Speed Technology )

http://www.emersonclimate.com/europe/en-eu/Products/Compressors/Scroll_Compressors/Comfort/Modulation_Technologies/Pages/Variable_Speed.aspx

 

http://variablespeed.danfoss.com/Products/Inverter-scroll-VZH.htm

Edytowane przez DomPrzyKalinowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest jakieś -15st. C ale niestety musisz iść na dwór i posiedzieć godzinę przy swojej pompie i to jeszcze uważnie słuchając.

Współczuję, ale czasem żeby się czegoś dowiedzieć trzeba wycierpieć.

 

No myślałem że przekaz jest jasny że czasem trzeba porozbierać, a zdjęcia akurat pociętego inwertera nie miałem.

Ogólnie to ciężko o zajechane sprężarki - bez różnicy czy to scroll i rotacyjna.

 

A tu proszę literatura dla Ciebie o scroll inverter(w copeland Variable Speed Technology )

http://www.emersonclimate.com/europe/en-eu/Products/Compressors/Scroll_Compressors/Comfort/Modulation_Technologies/Pages/Variable_Speed.aspx

 

taa i na pewno miting je montuje do pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie z PC g-w pomiar temperatur DZ i GZ to podstawa. Nie rozumiem, dlaczego niektóre fabryczne PC tego nie mają.

Kup sobie 4 tanie termometry cyfrowe (pomiar z dokładnością do 0,1*C).

 

Mam. I co mam z nimi zrobic ? Rozbierac obudowe PC ? i przyklejac je gdzies ?

 

edit:

 

czekaj czekaj, temp DZ i GZ to ja mam. Ale skraplacz to ten obieg pomiedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurecji wiedzy nie sprzedaję,

 

itak wszyscy mi się dziwią że uprawiam tu sado - maso pisząc na tym formu.

 

ja twoją konkurencją? nie rozśmieszaj mnie przecież robisz przemysłówkę i tylko dziwi mnie że człowiek z branży montuje u siebie w domu padlinę z pod znaku miting

czyżbyś nie wiedział że tanie mięso jedzą psy a zapewne nie jeden zakład mięsny odwiedziłeś jako człowiek z branży chłodniczej (dużej chłodniczej no nie? tak się przedstawiałeś?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...