Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Wedle mojej wiedzy skraplacz to cześć układu wypełniona czynnikiem R costam costam a nie GZ wypełnione wodą...

Skraplacz jest elementem sprzęgającym obieg układu chłodniczego z obiegiem GZ. Czyli po jednej jego stronie przepływa czynnik chłodniczy, a po drugiej - woda. Delta na skraplaczu (we/wy) to to samo co delta GZ (we/wy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie z PC g-w pomiar temperatur DZ i GZ to podstawa. Nie rozumiem, dlaczego niektóre fabryczne PC tego nie mają.

Kup sobie 4 tanie termometry cyfrowe (pomiar z dokładnością do 0,1*C).

 

to jest podstawa i ta pompa to ma...chyba wszystkie PC wyświetlają te parametry

 

problem w tym, że niektórzy nawet nie wiedzą co mają :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ,

Patrzcie jak to jest , każdy niby rozumie , że PC koniecznie trzeba profesjonalnie zainstalować - fajnie , tylko co ma myśleć taki amator / użytkownik PC jak ja , jeśli ci sami profesjonaliści ścinają się miedzy sobą ( pominę fakt , że zachwalają swoje produkty -mogę to zrozumieć ) o zasady działania podzespołów w tej branży ....

Czasami już mam dość bezsensownych pyskówek - sprawa jest prosta : chcesz kupić fiacika czy merola , to sobie go kup jak chcesz i możesz - ważne żebyś miał świadomość co kupujesz i po co.

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te małe szczegóły chodzi, fakt jest taki że większość ludzi ma gdzieś czy pompa włącza się 7 razy dziennie czy 7x na godzinę.

Większość z nich chce mieć ciepło, bez obsługowo oraz w miarę tanio.

Tutaj jest pełno fascynatów, którzy liczą każdy kWh, i taki sporadycznie wchodzący kowalski wchodzi i głupieje.

 

Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.

Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.

Sm powie czy chce WiFi, sterowanie strefowe, itd. itp.

Na tej podstawie oceniam co klient chce, i proponuję mu kilka opcji. Tanią, średnią, Najlepszą.

Montuję różne sprzęty, różnych marek dlatego mam porównanie między urządzeniami różnych producentów.

To pozwala mi na zdobycie wiedzy o różnych producentach PC, mam Meetinga, Panasonic, Mitsubishi, Nibe, Biawar, Midea, Fuji, itd. itp.

Część instalatorów, sprzedaje tylko jedną markę i dlatego naciska tylko na jeden produkt, a sprzedaje mało i nie jest w stanie wypracować sobie dobrych cen u wielu sprzedających ja mam dobre ceny u wielu sprzedających i dlatego mogę zaproponować różne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.

Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.

.

 

Pytanie co teraz nie jest "chińczykiem"? Z tymi przekonaniami o oczekiwaniami klienta to bym polemizował. Ludziom trzeba pomóc wybrać mądrze i optymalnie. Czasem mają takie przekonania czy oczekiwania że przeczą się z logiką. Ale wiadomo, jak ktoś chce coś tylko sprzedać albo klienta przekonać na inne rozwiązanie się nie da to co poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te małe szczegóły chodzi, fakt jest taki że większość ludzi ma gdzieś czy pompa włącza się 7 razy dziennie czy 7x na godzinę.

Większość z nich chce mieć ciepło, bez obsługowo oraz w miarę tanio.

Tutaj jest pełno fascynatów, którzy liczą każdy kWh, i taki sporadycznie wchodzący kowalski wchodzi i głupieje.

 

Pompa ciepła powinna być najlepiej dobrana do budynku przez fachowca, oczywiście w oparciu o przekonania i oczekiwania klienta.

Wtedy klient nam powie że chce Chińczyka albo Panasonika, czy może Mitsuboshi bo mu się kasa w kieszeniach przesybuje.

Sm powie czy chce WiFi, sterowanie strefowe, itd. itp.

Na tej podstawie oceniam co klient chce, i proponuję mu kilka opcji. Tanią, średnią, Najlepszą.

Montuję różne sprzęty, różnych marek dlatego mam porównanie między urządzeniami różnych producentów.

To pozwala mi na zdobycie wiedzy o różnych producentach PC, mam Meetinga, Panasonic, Mitsubishi, Nibe, Biawar, Midea, Fuji, itd. itp.

Część instalatorów, sprzedaje tylko jedną markę i dlatego naciska tylko na jeden produkt, a sprzedaje mało i nie jest w stanie wypracować sobie dobrych cen u wielu sprzedających ja mam dobre ceny u wielu sprzedających i dlatego mogę zaproponować różne opcje.

 

Tutaj bym z tobą dyskutował bo skoro sprzedajesz i montujesz dużo to:

-musisz mieć pracowników - dodatkowe koszt urlopy L4 (najzdrowszy człowiek jest co najmniej dwa tygodnie w roku chory)

-musisz robić w całej pl bo dużo - koszty dojazdów czyli samochody paliwo delegacje i hotele dla pracowników - dodatkowo koszty napraw gwarancyjnych w związku z tym rosną a jakość spada bo klient musi czekać aż dojedziesz

- skoro już nie ty robisz no to wszystkiego nie dopilnujesz, rośnie ryzyko błędu pracownika oni nie robią u siebie i nie zawsze zależy na renomie firmy,

-klient inaczej jest traktowany w takiej masówce bo jest jednym ze stu w tym roku tylko a może jeszcze z drugiego końca polski

-dodatkowo musisz mieć kogoś kto się zajmie logistyką i serwisem dla TAK DUŻEJ ilości RÓŻNYCH pomp różnych producentów

-następne koszty to logistyka związana z dostawami dużej ilości urządzeń czyli znowu transport cała pl i wszystko co z tym związane

-myślę że twoje rozeznanie którym się chwalisz jest kiepskie bo informacje giną wśród natłoku różnych urz.; wykonanych instalacji itd.

Dla mnie to wszystko nie warte zachodu mam kolegę który ma taką firmę kłopot ma jak ma miesiąc przestoju bo koszty firmy są b. duże (głównie nic nie robiący w tym czasie pracownicy) myślę że stąd bierze się pomysł na promocje po prostu nie ma zleceń i trzeba na siłę szukać roboty.

 

Ja wybrałem inny model małą łyżką dokładnie indywidualne podejście do klienta i święty spokój bo to najcenniejsze.

Co zrobić niektórych nie trzeba zatrudniać w korporacji sami sobie wyścig szczurów zorganizują ;) oby tylko na koniec roku być na plusie a nie na siłę wyprzedawać magazyn co by na inwenturze nie zostało bo podatki zeżrą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzyscik. , masz Pan wiedze bo coś tam zamontowaliście i to że czasem coś komuś tu pomożesz teoretycznie to jest dobre ,, nie ważne, ale mnie np: interesuje fakt że krytykujesz kolego wszystkich co co najmniej troszkę nie działa po twojej myśli albo/lub w danym interesie , dlaczego ? Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...