Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Otrzymałem rachunek en.el. za okres 08/03/2012-08/05/2012

1T- 320 kWh

2T - 704 kWh

Wartośc 447 PLN

 

Cały sezon: październik do końca kwietnia dla: co + CWU - 2780 kWh

1T - 140 kWh

2T - 2640 kWh

Kwota 845PLN wg stawek taryfowych lub 1170 PLN wg średniej z faktur za cały rok za całą en.el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Otrzymałem rachunek en.el. za okres 08/03/2012-08/05/2012

1T- 320 kWh

2T - 704 kWh

Wartośc 447 PLN

 

Cały sezon: październik do końca kwietnia dla: co + CWU - 2780 kWh

1T - 140 kWh

2T - 2640 kWh

Kwota 845PLN wg stawek taryfowych lub 1170 PLN wg średniej z faktur za cały rok za całą en.el.

 

 

wrzuć w stopkę dane o budynku dla jakiegoś odniesienia

jakie masz całkowite roczne zużycie energii w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzec do marca

Pow ogrz. 143mkw plus garaż 19 mkw 10-14 *C

 

 

Zliczyłem faktury za okres 07/03/2011 - 06/03/2012

Kwota 2501,25 PLN

1T - 1900 kWh ( 32%)

2T - 3930 kWh (68%)

Razem 5830 kWh/rok

1kWh - 0,424 PLN z kosztami stałymi

 

Aktualnie kalkulator Enei nie działa,więc bez kosztów stałych za samą energię wychodzi odpowiednio wg taryf:

G12: (1900*0,6699) + (3930*0,286) =1273 + 1124 = 2397 PLN 1kWh=0,41 PLN

G11: (5830*0,56) = 3265 PLN

Oszczędność z G12 około 868 PLN czyli ~ 27%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych dodatkowych zrodel ciepla nie masz-nie pamietam a nie chce mi sie teraz przeszukiwac forum zeby sprawdzic?

Niezly wynik jak za co+cwu jak i calego domu.

Nie wiem jak to robisz ale np. ja nie mam szans zejsc z kosztami za en. elektryczna za pozostale niz co i cwu.

Lodowka, zamrazarka, mikrofala, piekarnik, indukcja,wentylacja mech, podlewanie ogrodu i woda biezaca, oswietlenie wewnetrzne i zewnetrzne etc. itp. itd - jak tu zejsc z koztami do Twojego poziomu tj. ok. 1 656 zl rocznie?

Mnie wychodzi ok. 300 zl wieksze zuzycie rocznie za pozostale a to sporo -tak mi sie wydaje.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkuszony sprawdziłem zużycie za okres 9.05.2011 - 9.05.2012 wyszło mi: 5168kWh. Ile w taniej, ile w drogiej - nie mam pojęcia, bo licznik mam tylko jednotaryfowy. Kwiecień tego roku sobie pofolgowałem i zamiast wyłączyć ogrzewanie to chodziło mi cały czas, ale i kwiecień do najprzyjemniejszych nie należy. Według moich faktur koszt 1kWh to 0,46 ( ze wszystkimi opłatami). Czyli na PLN to: 2377,28. Zapomniałem dodać, że od 16 grudnia 2011 jestem szczęśliwym ojcem trzeciego dziecka i od tego czasu należy wziąć pod uwagę wzrost utrzymywanej temp. oraz fakt, że od lutego codziennie idzie wanna (300l) ciepłej wody do kąpania małego. Ja się kąpię z maleństwem, bo mała wanienka jakoś mu nie przypadła do gustu.

 

Ważna rzecz - to jest podane tylko zużycie PC, bytowych nie podaję bo i po co?

Edytowane przez sledz98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwopijca

 

Mam piec wolno stojący -koza. Pisałem kiedyś ,że chciałem mieć jakikolwiek kominek bo Czasem miło przy nim posiedzieć.W tym sezonie paliłem z 10 razy.

4 lata temu kupiłem 3 mp drzewa, zostało na następne 4 lata pewnie( albo dłużej).

W domu urządzenia w klasie A+, pewnie jak u większości dziś.W większym domu zużycie en.el zawsze będzie większe.

Policzyłem kiedyś ile energii idzie na hydrofor- nawadnianie przez 5-6 miesięcy plus pompka w baseniku 5m3.Wyszło około 150 kWh za dwa miesiące.

Nawadnianie nad ranem (2T) i filtrowanie baseniku w nocy dało w całym sezonie dobre 150 PLN oszczędności - mało? Co się dało ( co nie ograniczało nas w taryfach) tak właśnie ustawiałem. Jak wszyscy dwu taryfowcy zmywarka,pralka głównie w 2T, ale nie zawsze.

Teraz dzieci 0,5 i 2,5 roku przebywają z nami w strefie dziennej,za chwile każdy będzie siedział gdzie indziej, doją TV,kompy,światło itp.

Tak u mnie wychodzi i już.... co mam więcej napisać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkuszony sprawdziłem zużycie za okres 9.05.2011 - 9.05.2012 wyszło mi: 5168kWh. Ile w taniej, ile w drogiej - nie mam pojęcia, bo licznik mam tylko jednotaryfowy. Kwiecień tego roku sobie pofolgowałem i zamiast wyłączyć ogrzewanie to chodziło mi cały czas, ale i kwiecień do najprzyjemniejszych nie należy. Według moich faktur koszt 1kWh to 0,46 ( ze wszystkimi opłatami). Czyli na PLN to: 2377,28. Zapomniałem dodać, że od 16 grudnia 2011 jestem szczęśliwym ojcem trzeciego dziecka i od tego czasu należy wziąć pod uwagę wzrost utrzymywanej temp. oraz fakt, że od lutego codziennie idzie wanna (300l) ciepłej wody do kąpania małego. Ja się kąpię z maleństwem, bo mała wanienka jakoś mu nie przypadła do gustu.

 

Ważna rzecz - to jest podane tylko zużycie PC, bytowych nie podaję bo i po co?

Kurcze - gdzie tak tanio sprzedają prąd? U mnie jedna taryfa to ponad 0.6 i to bez opłat stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czytając ten temat widzę że te pompy ciepła do ogrzania domu to sa prądożerne, nie dosyć że trzeba za nia zapłacić 50000-100000 zł to jeszcze 4000 zł rocznie za prąd do tego przeglądy i awarie,

to juz chyba lepiej kupic kocioł wiszący elektryczny na prąd trójfazowy i płacić 5000 zł rocznie za prąd i miec spokój i nie trzeba wydawać 100 000 zł na pompe

3000 zł rocznie to ja płacę za pellet i ogrzewam 200 m2 domek ale mam dobrze ocieplony dom - ściana trójwarstwowa

mam pompe ciepła do CWU i zużywa 200 zł na miesiąc a jak sezon grzewczy CO to ją wyłączam na pół roku i wodę podgrzewa kocioł na pellet

 

moja sugestia to jak ktoś ma kupe kasy i niechce chodzic podkładać do pieca i niechce gazu zeby wybuchło to proponuje kocioł na siłę, jest bezobsługowy, na jesię włączasz i na wiosnę wyłaczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat widzę że te pompy ciepła do ogrzania domu to sa prądożerne, nie dosyć że trzeba za nia zapłacić 50000-100000 zł to jeszcze 4000 zł rocznie za prąd do tego przeglądy i awarie,

to juz chyba lepiej kupic kocioł wiszący elektryczny na prąd trójfazowy i płacić 5000 zł rocznie za prąd i miec spokój i nie trzeba wydawać 100 000 zł na pompe

3000 zł rocznie to ja płacę za pellet i ogrzewam 200 m2 domek ale mam dobrze ocieplony dom - ściana trójwarstwowa

mam pompe ciepła do CWU i zużywa 200 zł na miesiąc a jak sezon grzewczy CO to ją wyłączam na pół roku i wodę podgrzewa kocioł na pellet

 

moja sugestia to jak ktoś ma kupe kasy i niechce chodzic podkładać do pieca i niechce gazu zeby wybuchło to proponuje kocioł na siłę, jest bezobsługowy, na jesię włączasz i na wiosnę wyłaczasz

chyba słabo czytałeś, albo nie rozumiesz tego co czytasz ;)

bo mało kto płaci za pompę 100 000zł:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat widzę że te pompy ciepła do ogrzania domu to sa prądożerne, nie dosyć że trzeba za nia zapłacić 50000-100000 zł to jeszcze 4000 zł rocznie za prąd do tego przeglądy i awarie,

to juz chyba lepiej kupic kocioł wiszący elektryczny na prąd trójfazowy i płacić 5000 zł rocznie za prąd i miec spokój i nie trzeba wydawać 100 000 zł na pompe

3000 zł rocznie to ja płacę za pellet i ogrzewam 200 m2 domek ale mam dobrze ocieplony dom - ściana trójwarstwowa

mam pompe ciepła do CWU i zużywa 200 zł na miesiąc a jak sezon grzewczy CO to ją wyłączam na pół roku i wodę podgrzewa kocioł na pellet

 

moja sugestia to jak ktoś ma kupe kasy i niechce chodzic podkładać do pieca i niechce gazu zeby wybuchło to proponuje kocioł na siłę, jest bezobsługowy, na jesię włączasz i na wiosnę wyłaczasz

a to ja napisałem :p

w wiekszosci pomp i tak jest ta sama sprezarka

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat widzę że te pompy ciepła do ogrzania domu to sa prądożerne, nie dosyć że trzeba za nia zapłacić 50000-100000 zł to jeszcze 4000 zł rocznie za prąd do tego przeglądy i awarie,

to juz chyba lepiej kupic kocioł wiszący elektryczny na prąd trójfazowy i płacić 5000 zł rocznie za prąd i miec spokój i nie trzeba wydawać 100 000 zł na pompe

3000 zł rocznie to ja płacę za pellet i ogrzewam 200 m2 domek ale mam dobrze ocieplony dom - ściana trójwarstwowa

mam pompe ciepła do CWU i zużywa 200 zł na miesiąc a jak sezon grzewczy CO to ją wyłączam na pół roku i wodę podgrzewa kocioł na pellet

 

moja sugestia to jak ktoś ma kupe kasy i niechce chodzic podkładać do pieca i niechce gazu zeby wybuchło to proponuje kocioł na siłę, jest bezobsługowy, na jesię włączasz i na wiosnę wyłaczasz

 

Bo PC nie montuje sie za wszelką cenę ,tylko tam gdzie to ma sens.

Przy małym zapotrzebowaniu = małe oszczędności.

A PC dobrej jakości możesz mieś z montażem za 25000 zł

A co do kosztów eksploatacji -żadna z zamontowanych nie strajkowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile rocznie płacicie za prąd zużyty przez pompę do centralnego ogrzewania przy powierzchni grzewczej 200-250 m2?

 

Nie laska przejrzec watek ? Przeciez pare osob podsumowalo sezon. Wlazisz tu w butach i bez czytania piszesz zupelne glupoty.

 

Moja PC (9kW, ogrzewane ~200m2) wyszla razem z dolnym zrodlem i wszystkimi "rurkami" do przylaczenia ok 22k pln. Koszt za ten sezon za CO+CWU to rowne 2 tys pln. Koszt miesieczny grzania CWU to ok 35-40 pln. Dla porownania dwa lata wczesniej grzalem tym Twoim wspanialym kociolkiem elektrycznym i kosztowalo mnie to 7-8k pln na sezon. Zwrot po ilu? Policz, choc slabo to Ci wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,że dla mających większy budżet są pompy i za 50-100tys.zl ale to zależy od tego czy zamierzamy chwalić się wśród znajomych ceną pompy i czy posiadamy gruby portfel.

 

Pokaz mi pompe za 100k pln. Nawet najdrozsze NIBE i to w kosmicznych mocach (>20kW) kosztuja polowe tego. Pompy 6-12kW wszystkich producentow bez wyjatku (z viessmannem ktory uchodzi za najdrozsza nie wiem czemu) kosztuja po maksymalnie 30k pln. 100 tys pln za pompe to mit - moze to byla prawda 15 lat temu (choc juz wtedy kolega mojego ojca zamontowal sobie pompe produkcji hibernatusa i kosztowala.. 80k pln z pelna instalacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...