Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

CHciałbym opomiarować swoją pompę, tj. rejestrować temperatury (wylot, wlot, CWU, temp w domu, na zewnatrz) dodatkowo chciałbym opomiarować zużycie przez pompę, grzałkę w pompie + grzałkę w zbiorniku cwu. Co prawda te dwie ostatnie wartosci będą wskazywać non-stop 0, ale jak już robić to całość :p

 

Co do temperatury to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie coś takiego : https://sklep.avt.pl/avt570.html podpięte pod jakiś komputer, jednak nie wiem jak rozwiązać kwestię poboru energii. czy ktos cos moze zaproponowac? wiem, ze na forum sa osoby ktore maja zrobione takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom dobrze zrobiony to i zużycie zadowalające:)

 

W zeszłym roku pompa na CO średnio dziennie brała 23 kwh. Więc trochę zredukowałem zużycie. Nie ukrywam, że dwie termowizje i walka z mostkami przyczyniły się do tego.

:)

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku pompa na CO średnio dziennie brała 23 kwh. Więc trochę zredukowałem zużycie. Nie ukrywam, że dwie termowizje i walka z mostkami przyczyniły się do tego.

:)

 

Zawsze powtarzam te "smieszne" dla niektórych detale mają ooogromne znaczenie. Jak piszę o termowizji czy szczelności to mówią o marketingu...tymczasem san wiem jak niewielka dziurka w przegrodzie może narobić zamieszania. Ale kto mądrzejszy ten o tym myśli. To powiem szczerze że różnica ogromna biorąc pod uwagę, że na razie ta zima jest powiedzmy ostrzejsza i to znacznie od poprzedniej, przynajmniej u mnie w małopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w nocy temp. spadają do - kilkunastu oC. Były takie po -20oC. W zeszłym roku zimy prawie nie było, po za tym był to mój pierwszy sezon grzewczy- wygrzewanie budynku itp.

Rekordowy mostek przy murłacie z zeszłego roku7oC różnicy zbiłem do 2oC.

 

Ja ostatnio u jednego gościa znalazłem mikro przeciek gdzie miałem wartości na -4C w salonie sprawdzając precyzyjnym pirometrem i kamerą termo. Po zatkaniu przeskok na temp. 16C :) w tamtym miejscu. A o nieszczelnościach powietrznych typowych to już możnaby historię napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio u jednego gościa znalazłem mikro przeciek gdzie miałem wartości na -4C w salonie sprawdzając precyzyjnym pirometrem i kamerą termo. Po zatkaniu przeskok na temp. 16C :) w tamtym miejscu. A o nieszczelnościach powietrznych typowych to już możnaby historię napisać...

 

Jaki jeste koszt takigo zbadania domu kamerą termowizyjna? i jaki okres wchodzi w gre, bo zakladam, ze musi to byc sezon grzewczy... czy ktos tu z forum swiadczy takie uslugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jeste koszt takigo zbadania domu kamerą termowizyjna? i jaki okres wchodzi w gre, bo zakladam, ze musi to byc sezon grzewczy... czy ktos tu z forum swiadczy takie uslugi?

 

Zależy do przypadku. Jak duży obiekt, czy robi się opis/raport itd.

Poszukaj kogoś z okolic bo wyjdzie najtaniej zapewne.

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jeste koszt takigo zbadania domu kamerą termowizyjna? i jaki okres wchodzi w gre, bo zakladam, ze musi to byc sezon grzewczy... czy ktos tu z forum swiadczy takie uslugi?

 

Na FM xsmg zajmuje się termowizją i testami szczelności budynków.

Za ostatnią termowizję zapłaciłem 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...