Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potwierdzam, badanie termowizyjne bardzo pomaga. Ja kupiłem sobie kamerę termowizyjną i przejrzałem dokładnie cały dom. Naprawiłem ładnych parę mostków termicznych dzięki temu.

 

Zresztą kamerę właśnie chcę sprzedać - jak ktoś chce kupić Flir i3 w (bardzo) dobrej cenie, proszę o informację w wiadomości priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, badanie termowizyjne bardzo pomaga. Ja kupiłem sobie kamerę termowizyjną i przejrzałem dokładnie cały dom. Naprawiłem ładnych parę mostków termicznych dzięki temu.

 

Zresztą kamerę właśnie chcę sprzedać - jak ktoś chce kupić Flir i3 w (bardzo) dobrej cenie, proszę o informację w wiadomości priw.

 

No to poszalałeś :) kupiłeś kamerkę na badanie u siebie. Ale popytam bo parę osób było zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz gdzie są. U mnie były na styku ściana dach.

 

już wiem że jeden jebitny most mam na wykuszu w miejscu łączenia okien na ich posadowieniu na parapecie xps. tam mam aż zimny parapet i dodatkowo małą nieszczelność na połączeniu łukowym okien. nie usunę tego w żaden sposób bez zabudowania od zewnątrz ramy okna a tego nie zrobie. Rozwiązaniem byłoby wyjęcie okien w tym miejscu i ich osadzenie na nowo ale elewacja już na gotowo...

z kamerą będę walczył w wkrótce jak uda mi się ją pożyczyć na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę że ci licznik zerowali

dostałeś pewnie nowy licznik, tylko nawet o tym nie wiesz

jak zgłosiłem, że wskazanie zegara na liczniku różnią się znacznie od wskazań rzeczywistych, to nikt się nie bawił w jakieś ustawianie, tylko od razu wymiana licznika

aha i nowy licznik niekoniecznie jest wyzerowany. Ten który dostałem, miał jakieś szczątkowe wskazania (np 50kwh dla 1T) - oczywiście te wskazania były zapisane w protokole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest całkowicie wyzerowany,tak było w moim przypadku :)

 

Nie mialam mozliwosci sprawdzenia, czy byl wyzerowany, podlicznik na pompe mam dopiero od 4 stycznia, a wg calkowitego zuzycia rachunek cus za niski dostalam ;) Wychodzi mi na to, jakby calkowite zuzycie pokazywalo od momentu podlaczenia chalupy.

 

W chwili przejścia z budowlanego na G12 wymienili mi licznik na nowy.

 

Ja nie mialam budowlanego, od razu G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie wierzę że ci licznik zerowali

dostałeś pewnie nowy licznik, tylko nawet o tym nie wiesz

jak zgłosiłem, że wskazanie zegara na liczniku różnią się znacznie od wskazań rzeczywistych, to nikt się nie bawił w jakieś ustawianie, tylko od razu wymiana licznika

aha i nowy licznik niekoniecznie jest wyzerowany. Ten który dostałem, miał jakieś szczątkowe wskazania (np 50kwh dla 1T) - oczywiście te wskazania były zapisane w protokole

Nie sądzę,że mi wymieniali bo miałem od razu z przeznaczeniem na dwie taryfy bo przy podpisaniu umowy mówilem,że będę zmieniał z G11 na G12 chociaż nie będę sie spierał,wiem,że z G12W startowalem od 0kWh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...