Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Trzy razy robiłem zmiany i za każdym razem był nowy licznik. Ostatni bodajże z czerwca ubiegłego roku to już jest ful wypas bo nawet inkasent jest zbędny. Podpisywałem wtedy umowę na cenę gwarantowaną do końca 2017 i zmieniałem taryfę z G12 na G12W Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wierzę że ci licznik zerowali

dostałeś pewnie nowy licznik, tylko nawet o tym nie wiesz

jak zgłosiłem, że wskazanie zegara na liczniku różnią się znacznie od wskazań rzeczywistych, to nikt się nie bawił w jakieś ustawianie, tylko od razu wymiana licznika

aha i nowy licznik niekoniecznie jest wyzerowany. Ten który dostałem, miał jakieś szczątkowe wskazania (np 50kwh dla 1T) - oczywiście te wskazania były zapisane w protokole

 

Mi wymienili na nowy po zgłoszeniu rozbieżności czasu wskazywanego z rzeczywistym :). Wygląda na to, że taniej jest kupić nowy sprzęt niż znaleźć "programistę", który ustawi właściwy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie przy zmianie taryfy liczniki wymieniają nie na nowe tylko na inne. Niekonieczne z pustym zużyciem, producent testuje taki licznik i homologację też musi przejść więc jakieś zużycie w tych testach narośnie. Wymiana na inny spowodowana jest tym, że trzeba taki licznik przeprogramować na nowe godziny, a do tego trzeba laptopa ze specjalną przystawką. A że takich laptopów na rejon jest w porywach ze dwa a ekip więcej, to już rodzi problem. Żeby nie zabierać sprzętu do takiej głupotki to się liczniki programuje na bazie a w teren jadą osoby tylko go wymienić.

 

U mnie przy zmianie z G12 na G12w też była wymiana, akurat na nowy, a mój licznik pojechał do dalszego sąsiada który zgłaszał że jemu licznik coś źle liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podglądu temperatur PC oraz zużycia energii

polecam urządzenie Lan Kontroler włączone do sieci Ethernet.

Dane można wysyłać np. na pvmonitor.

Sam nie dawno u siebie konfigurowałem i jestem zadowolony z

jego funkcjonowania, mam pełen podgląd pracy i zużycia.

Tutaj można zobaczyć jak to wygląda:

http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=157

 

oraz dane zużycia prądu w całym domu:

http://pvmonitor.pl/user_zuzycie.php?r=3&idinst=157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki, twoja pompa ma mzoliwosc zbierania i wysylania takich danych fabrycznie, czy doposazales ja czyms ?

 

Sama pompa nie ma takiej możliwości. Dokupiłem za 170zł Lan Kontrolera oraz kilka sond DS po 13zł, podpiołem do rurek.

Opis konfiguracji Lan Kontrolera masz na stronie pvmonitor krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zuzycie energii ?

 

Dodatkowo musisz zakupić licznik z wyjściem impulsowym,

ja kupiłem za ok. 160zł 3-fazowu Orno OR-WE-505.

Jak chcesz mieć osobno podgląd na zużycie w całym domu oraz PCi muszisz kupić 2szt

Wyjścia impulsowe z liczników podpinasz do Lan Kontolera i wszystko śmiga jak należy.

Atutem tego rozwiązania jest to że mamy zdalny podgląd na PC, jak długo pracuje, jekie temperatury

osiąga itp, szczególnie jak jeszcze nie mieszkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo musisz zakupić licznik z wyjściem impulsowym,

ja kupiłem za ok. 160zł 3-fazowu Orno OR-WE-505.

Jak chcesz mieć osobno podgląd na zużycie w całym domu oraz PCi muszisz kupić 2szt

Wyjścia impulsowe z liczników podpinasz do Lan Kontolera i wszystko śmiga jak należy.

Atutem tego rozwiązania jest to że mamy zdalny podgląd na PC, jak długo pracuje, jekie temperatury

osiąga itp, szczególnie jak jeszcze nie mieszkamy.

ile wyszla Cie cala zabawa aby zbierac i gromadzic te dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45PLN klasyczny licznik 1-fazowy, 3-faz pojęcia nie mam ale chyba też nie za drogo, wieszasz na ścianie koło rozdzielnicy, wyprowadzasz zza zabezpieczenia przewód fazowy i za zaoszczędzone 555PLN masz olbrzymi zapas piwa ;)

 

Ale w eter nie puścisz tego z podlgądem a tutaj o to chodzi. :) Ja mam zwykły licznik dokładnie jak piszesz na 1 fazę i wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45PLN klasyczny licznik 1-fazowy, 3-faz pojęcia nie mam ale chyba też nie za drogo, wieszasz na ścianie koło rozdzielnicy, wyprowadzasz zza zabezpieczenia przewód fazowy i za zaoszczędzone 555PLN masz olbrzymi zapas piwa ;)

 

Zauważ kolego że na 600zł składają się dwa podliczniki 3-fazowe oraz Lan Kontroler,

a tym za 45zł nic nie wyślesz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnej kwoty, ale tez cos okolo 600zl kosztowal mnie dostep do pompy przez internet.

Moge nie tylko popatrzec, ale tez zmienic wszystkie ustawienia. Bedac daleko od domu co mi da samo popatrzenie???

Nie widze co prawda ile pompa bierze pradu, ale zawsze moge sprawdzic na podliczniku:)

 

U mnie wyglada to tak

 

26.01.jpg

 

25.01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnej kwoty, ale tez cos okolo 600zl kosztowal mnie dostep do pompy przez internet.

Moge nie tylko popatrzec, ale tez zmienic wszystkie ustawienia. Bedac daleko od domu co mi da samo popatrzenie???

Nie widze co prawda ile pompa bierze pradu, ale zawsze moge sprawdzic na podliczniku:)

 

U mnie wyglada to tak

 

[ATTACH=CONFIG]344661[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]344662[/ATTACH]

Na jaką pompę się zdecydowałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...