Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zużycie za 2 miesiące 01.12.2015 - 31.01.2016 1800 kWh.

Dom w fazie wykończenia. Budowa rozpoczęta w czerwcu 2015. Pow do ogrzania 145 m2 plus jedna pętla na strychu na 1/3 powierzchni. Na całości podłogówka. Wewnątrz utrzymywane 18 stopni. C.W.U. włączona 28.01. Pompa Panasonic T-CAP 9 kW 1 fazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ,

nie widzę w Twojej stopce info o systemie , masz tylko podłogówkę czy mieszany lub grzejniki ?

Jeszcze gdybyś mógł podać :

-jaka nastawa temperatury w regulatorze pokojowym (jeśli jest )

-jakie temp były w domu

-jaka temp w PC CO , lub krzywka

hej

 

- 100% podłogówka

- na regulatorze pokojowym 21,4 stopnia w taniej (jak na zewnątrz na plusie to dobija tam do 21,6) i 21 stopni w drogiej - regulator w najzimniejszym, praktycznie nieużywanym pokoju bez dostępu słońca.

- w salonie zwykle 22,5-23 (salon i łazienki rurki co 10cm) jak słonecznie to więcej.

- z pokoi na piętrze to znam tylko w sypialni (rurki chyba co 15 albo co 12,5 tam dawałem) i jest około 1 stopień mniej niż w salonie.

- w PC krzywa chyba +15 34 stopnie -15 42 stopnie aczkolwiek krzywa sobie a temperatury zasilania sobie. Nigdy nie widziałem temperatury zasilania wyższej niż 37 stopnie. Czy jest -15 czy jak ostatnio +5 to dobija do 37stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% podłogówka, czy do tego też ścienne? da się tak chłodzić skutecznie dom latem? oraz wybór chyba dość odważny..?

 

nie rozumiem czemu wybór dość odważny ??

 

Do chłodzenia zrobiona jest instalacja pod klimakonwektory których jakoś jeszcze nie kupiłem :)

Trochę chłodziłem podłogowym nawet coś tam dawało, jak załączyłem o 10 rano jak w pokoju było 25,8 to po 2 godzinach spadła o 0,5 stopnia a temperatura podłogi spadła z 24,9 na 22,5 - co się działo dalej nie wiem bo nie zapisałem i nie pamiętam :)

Tylko kilka dni chłodziłem więcej nie było potrzeby wystarczało nie wpuszczać słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek krzywa sobie a temperatury zasilania sobie. Nigdy nie widziałem temperatury zasilania wyższej niż 37 stopnie. Czy jest -15 czy jak ostatnio +5 to dobija do 37stopni.

 

To akurat dobrze i moim zdaniem normalnie. Jeżeli zasilanie byłoby wyższe, to moim zdaniem po pierwsze miałbyś mocno przewymiarowaną PC, a po drugie spadł by COP. A tak wygląda to bardzo dobrze. Moim zdaniem krzywa grzania w PC ma mały sens. Może tylko w PC z modulowaną mocą w okresie jesiennym lub wiosennym, gdy PC będzie działać na pół gwizdka (choć ja jestem raczej za urządzeniami typu on/off). Co innego ogrzewanie węglem czy gazem, tam krzywa grzania się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 2016.

Total - 615,8kWh (221,97 zł)

(T1 - 121,8kWh (90,17 zł)

T2 - 494kWh (131,80 zł)

T2 - 80%

Temp w domu 22,5 - 23,0 + *c, poza piwnicą gdzie jest 18*c

 

Oszczędność z tytułu posiadania dwóch taryf równa się:

- 208,33 zł dla całości, włączając w to 66,97 zł dla zużycia 'bytowego' i 141,35 zł dla zużycia przez PCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zarazem sorki,ale też jestem użytkownikiem pompy,też jestem zadowolony z kosztów ogrzewania,ale kurczę,jak płacisz rachunek za prąd to tam jest doliczany vat i inne składniki typu przesyłowa zmienna itp. więc podawajcie proszę wyliczenia biorąc pod uwagę koszt całkowity kwh,a nie tylko podstawowej stawki . pozdrawiam Jarek

 

to jest całkowity koszt energii łacznie ze stawką przesyłową jakościową i VATem bez opłat stałych za licznik które i tak bym płacił nawet jak bym nie miał PC , wszystko działa w II taryfie w 2015r w ENEA obszar gorzowski koszt = 0,2736zł/kWh, na 2016 jeszcze nie sprawdzałem taryfy ale zmienia się o ułamki grosza w 2014 było 0,2708zł/kWh w tym roku podobno staniało?

Edytowane przez Markus_II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...