Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Nawet AUTORYZACJA nie daje nadprzyrodzonych mocy.Czasami instalator jest człowiekiem .

Od takich sytuacji jest wsparcie techniczne producenta.

 

Znam gości którzy zajmują się tylko i wyłącznie jednym typem urządzenia konkretnej marki w nich siedzą...wtedy od nich można oczekiwać cudów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Dawno nie odwiedzałem wątku...

 

Pompa hula, w domu ciepło :)

Podliczając jesienią ile wydaliśmy na prąd w okresie 17.11.2014-27.10.2015 wyszło 11632kWh. Z czego Pompa w tym okresie zużyła na CO+CWU = 4470kWh+886kWh=5356kWh

Temperatura w okresie grzewczym na parterze utrzymywana ok 23-24C, góra 22-23C.

 

Gdzieś wyżej było pytanie o serwis. Za plecamy dwa serwisy gwarancyjne (500pln). Przez 2,5 roku podgrzewacze zużyły 18h(1 grzałka) oraz 5h(druga grzałka). Grzałki włączają się do wygrania wody przeciwko salmoneli. Jeden moment, który przeoczyłem, to w styczniu podgrzewacz pomocniczy 1 - grzał aż 13h, gdzie przed tym przez 2,5 lata załączył się tylko 5h.... Nie wiem co się mogło wydarzyć, będę obserwował.

 

Wynik za grudzień 2015: 642 kWh (CO, CWU)

Wynik za styczeń 2016:1043 kWh (CO,CWU)

 

Taryfa G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym sezonie grzewczym zużycie prądu zawsze jest większe, a to ze względu na wilgoć budowlaną. Po wygrzaniu budynku, w kolejnym sezonie będzie niższe. Większe zużycie prądu zawdzięczasz rownież kalafiorom i szczelności, izolacji -nie znam.

Może powinieneś zrobić termowizję i powalczyć z mostkami termicznymi.

U mnie dziennie zużycie prądu na CO(bez piwnicy) przy obecnych temperaturach wynosi 11kwh. Temperatura wew.około 20oC.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wyniki za ostatni miesiąc.

 

Od 27.01.2016 do 27.02.2016

Całkowite użycie energii dla CO, CWU i wentylacji mechanicznej i zmiękczania wody - 600 kWh - podlicznik Bemko BM03B-L.

 

Temperatura wnętrz - nie mniej niż 22,2* C. Praca ciągła, niezależna od stref taryfowych.

CW - grzanie do 44* wyłącznie w taniej taryfie.

 

Urządzenia opomiarowane podlicznikiem;

- PC PW T-Cap 9 kW, zbiornik CW OSO Hotwater 300l, klimakonwektor Aermec FCL 62 - wyłącznie dla chłodzenia,

- rekuperator Viessman Vitovent 300, praca ciągła 160 m3/h, 46-55 W/h (oboje palimy),

- odkamieniacz Viessmann Aquahome 10N -praca ciągła 4 W/h.

 

Odejmując 40 kWh (szacunkowe zużycie na wentylację i odkamienianie wody), zużycie energii na CO I CW wyniosło 560 kWh.

Wytworzona przez PC energia cieplna -7,747 GJ. Pompa w okresie od 27 I 16 do 27 II 16 pracowała z średnim COP równym 3,84.

 

Zużycie energii dla całego domu wyniosło 816 kWh z czego w II taryfie- 68,3%.

 

Opole Temp II 16.jpg

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------------

Zuzycie za okres 2016-01-27 - 2016-02-27

---------------------------

c.o.

----

zuzycie: 480,00 kWh (tania: 435,2 kWh, droga: 44,8 kWh) (90,67% tania)

srednio na dobe: 15,48 kWh

koszt: 179,08 zl

koszt na dobe: 5,78 zl

ilosc godzin pracy na dobe: 07:54

 

c.w.u.

-------

zuzycie: 128,30 kWh (tania: 123,4 kWh, droga: 4,9 kWh) (96,18% tania)

srednio na dobe: 4,14 kWh

koszt: 45,20 zl

koszt na dobe: 1,46 zl

 

SUMA:

------

zuzycie na cele c.o. i c.w.u.: 608,3 kWh

koszt: 224,28 zl

Calkowite zuzycie: 898,00 kWh (81,63% tania)

Koszt calkowity z faktury: 384,85 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak dom izolowany? Ile w podłodze, ściany, dach. Jaka wentylacja. Jaka pompa.

bale drewniane 10 cm i 20 wełna czy 25 jakoś tak, w podłodze steropian nie pamiętam ile.Wentylacja grawitacyjna.

Pompa Daikin 8 Kw. Cały czas myslę nad klimakonwektorami i ociepleniem szczelin miedzy balami...

 

Jeszcze jedno ale to moje zuzycie to chyba nie tak... Licznik zamontowany obok pompy pokazuje 2300 KWh od początku sezonu a licznik "internetowy" juz ponad 6500 KWh.

Ja podałem zuzycie dzienne na podstawie tego " internetowego"...

Edytowane przez sebapulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bale drewniane 10 cm i 20 wełna czy 25 jakoś tak, w podłodze steropian nie pamiętam ile.Wentylacja grawitacyjna.

Pompa Daikin 8 Kw. Cały czas myslę nad klimakonwektorami i ociepleniem szczelin miedzy balami...

 

Jeszcze jedno ale to moje zuzycie to chyba nie tak... Licznik zamontowany obok pompy pokazuje 2300 KWh od początku sezonu a licznik "internetowy" juz ponad 6500 KWh.

Ja podałem zuzycie dzienne na podstawie tego " internetowego"...

 

Jaka masz temp na zasilaniu systemu co? Jeśli nie masz podłogówki to możesz smialo myslec o klimakonwektorze. Można kupic już od 1000zl. Każde obniżenie temp zasilania o 1C zmienia COP o ca 0,1. Dlatego tak wazny jest system niskotemperaturowy. Dwóch sąsiadów może mieć calkiem różne opinie o PC. Wszystko zależy od temp wody w systemie. Przy +7C ten co ma temp 35C będzie miał COP 4,5 a drugi przy 55C COP 2,5 (tak jak przy produkcji cwu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze jedno ale to moje zuzycie to chyba nie tak... Licznik zamontowany obok pompy pokazuje 2300 KWh od początku sezonu a licznik "internetowy" juz ponad 6500 KWh...

Poprawność wskazań licznika możesz łatwo sprawdzić obciążając go np. przez godzinę jakimś odbiornikiem o znanej mocy (grzejnik, halogen itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dom oddycha... to trzeba mu przyznać :)

Niestety jak budowałem to nikt nie podpowiedział aby zrobic podłogówke, natomiast PC to tylko gruntoówki były...

Zostałem z grzejnikami.

Temp zasilania daje coś koło 40 stopni, grzejniki są lekko ciepłe lecz w domu jest ciepło. Jeśli PC nie wydala, to załącza się piec pelletowy który robi w domu saunę :)

Pompa od początku sezonu zużyła 2300 KW, tyle pokazuje licznika zamontowany na zasilaniu PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie LUTEGO 2016

 

Zużycie ogółem przez PC -- 564 kWh (560 T2, 4 T1 99,29% T2, 0,71% T1) - (022014 - 672kWh; 022015 - 635kWh)

 

Średnio 19,45 kWh/dobę

 

w tym CO 467 kWh (157,80 zł) - 100 % w T2

CWU 97 kWh (34,28 zł) 4kWh w T1

 

Koszt 192,08 zł

 

Jak dotąd najtańszy luty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...