Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja niestety nie mam możliwości. Gdybym miał taką możliwość z pewnością bym rozważył to rozwiązanie.

Przedstawiłem tu fragment ostatniego wywiadu z inwestorem.

Szkoda. Ja wolę wszelkie rzeczy weryfikować na swoim podwórku ile tylko się da... Potem można realnie mówić jak co wygląda i co warto a czego nie warto robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Ja wolę wszelkie rzeczy weryfikować na swoim podwórku ile tylko się da... Potem można realnie mówić jak co wygląda i co warto a czego nie warto robić

 

Zrozumiałe, ale skoro nie mogę mieć jej na własny użytek, to utrzymuje kontakt z wykonawcami i inwestorami, którzy sporo w tym temacie wiedzą i mają swoje doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wciąż Wasi przedstawiciele proponują do instalacji z 100% podłogówki bufor?

 

O nie.... nie jest prawdą, że do każdej instalacji promujemy bufor - rzecz jasna, że ogrzewanie podłogowe jest dobrych buforem ciepła, ale skoro inwestor pyta o zabezpieczenie na kilka dni, tydzień, a nawet więcej, to pokazuję jedynie dostępne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie.... nie jest prawdą, że do każdej instalacji promujemy bufor - rzecz jasna, że ogrzewanie podłogowe jest dobrych buforem ciepła, ale skoro inwestor pyta o zabezpieczenie na kilka dni, tydzień, a nawet więcej, to pokazuję jedynie dostępne rozwiązania.

 

ile ten bufor zgromadzi energii, że piszemy o zabezpieczeniu na kilka dni (nie wspominam nawet o tygodniu)? załóżmy bufor 1000 litrów grzany pompą ciepła (czyli do niskiej temperatury - najlepiej nie więcej niż 35°C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ten bufor zgromadzi energii, że piszemy o zabezpieczeniu na kilka dni (nie wspominam nawet o tygodniu)? załóżmy bufor 1000 litrów grzany pompą ciepła (czyli do niskiej temperatury - najlepiej nie więcej niż 35°C)

 

Co do polecania przez nas bufora - już wielokrotnie w innych wątkach pisałem w tym temacie:

Bufor jest zalecany do układów mieszanych ( podłogowka i grzejniki) lub jeżeli występuje ogrzewanie podłogowe ze sterowaniem temperaturą np. poprzez siłowniki na rozdzielaczu.

Pompa gruntowa 200-G:

Bufor przelicza się wg zależności 25 litrów/kW mocy wg normy. Jeżeli jest tylko ogrzewanie podłogowe i bez siłowników to można z bufora zrezygnować.

Pompa powietrzna 200-S:

Dwa rozwiązania bufora: rownolegle przeliczony wg zależności 25litrow/kW wg normy (A-7/W35) lub szeregowo na powrocie przeliczony do zapewnienia energii na czas rozmrażania parownika (około 50litrow). Układ szeregowy można łączyć ze sterowaniem siłownikami na rozdzielaczu jeżeli dodatkowo na instalacji zamontujemy bypass.

 

To są przez nas polecane rozwiązania.

Co do buforu i wątpliwości co zrobić, gdy temperatura spadnie poniżej np -20 stopni ( takie dylematy mają inwestorzy, gdy np utrzymuje się ona przez kilka dni) żeby nie dublować tematów odsyłam do pobocznych wątków, w których również prowadzone są takie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Buduje właśnie dom i analizuje zakup pompy ciepła do ogrzewania domu oraz przygotowania CWU.

Zadzwoniłam dzisiaj do znajomego który zakupił takie urządzenie 3 lata temu. Ma on dom ok. 240 m2 i pompę wiesmann-a 15kW do CO i CWU. Wszystko pracowało dobrze do 2 lat. Niestety po upływie 2.5 roku sprężarka doznała awarii. Rozszczelnieniu uległ wewnętrzny wymiennik co spowodowało przedostanie sie czynnika dolnego źródła do sprężarki i tym samym całkowite jej uszkodzenie. Znajomy interweniował u lokalnego dystrybutora jak również u przedstawiciela krajowego niestety BEZSKUTECZNIE. Reasumując naprawa kosztowała 20000pln. a jedna z najlepszych firm na rynku nie poczuwała sie do jakiejkolwiek odpowiedzialności ponieważ okres gwarancji minął.

Od dzisiejszej rozmowy zacząłam sie zastanawiać czy stać mnie Bedzie na to aby co 2 lata wymieniać sprężarkę.

Skoro to takie wspaniale i bezawaryjne urządzenia to czemu firmy nie dają dłuższej gwarancji!!!

Może jednak zainwestować w pewne sprawdzone źródło a nie eksperymentować na własnej rodzinie...

Nie chciałabym aby moja mała córeczka przyszła kiedyś do mnie w nocy w zimowy wieczór i powiedziała "... czemu jest tak zimno?..."

Pozdrawiam i proszę o opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 000 za naprawę??? hahaha :D

Za tą cenę kupiłbym dwie pompy ciepła :)

 

dokładnie, ja też

 

Co do bufora u "wieśka", to chyba zawsze go wszystkim wciskają. Liczy się kasa. A w zamian mamy gorszy COP i wyższe rachunki.

 

dokładnie, tak

 

i możesz panie konsultant ściemniać, ale my wiemy swoje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ja mogę przestawić wywiad z takim co rozmawiał z zielonymi ludkami. I to parokrotnie, w paru wątkach. Też będzie fajnie i z pewnością w związku z tym rzetelnie! [/qoute]

Swego czasu miałem okazje poznać o co w tym wszystkim chodzi. Proponowano mi zakup pompy z instalacja w "preferencyjnej cenie". Super okazja;)

Parę tysi mniej od ceny katalogowej, w zamian miałem się wystawić z kotłownią na tapetę i pochwalić irlandzkiego producenta.

Ot, taki mały wywiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buforu i wątpliwości co zrobić, gdy temperatura spadnie poniżej np -20 stopni ( takie dylematy mają inwestorzy, gdy np utrzymuje się ona przez kilka dni) żeby nie dublować tematów odsyłam do pobocznych wątków, w których również prowadzone są takie dyskusje.

 

to właśnie pytam - jaki bufor na taki wypadek? bo coś mi się wydaje że to niezła ściema. w takim buforze grzanym PC można zgromadzić energię najwyżej na kilka godzin, a nie dni. a skoro tak, to oznacza, że robicie z inwestorów bez wiedzy jeleni instalując im takie coś za grubą kasę zamiast uświadomić że to całkowicie bezsensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 000 za naprawę??? hahaha :D

Za tą cenę kupiłbym dwie pompy ciepła :)

Jak już spotkałem się z taką ceną.

Sprężarka z Chin + transport + cło + marża generalnego + marża dystrybutora + marża instalatora + robota

 

Jak się zbierze po drodze kilku zachłannych to takie ceny się pojawiają.

 

Ze pompami ciepła jest tak jak z telewizorami LCD.

Producentów paneli LCD jest 3 może 4.

A marek telewizorów 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Buduje właśnie dom i analizuje zakup pompy ciepła do ogrzewania domu oraz przygotowania CWU.

Zadzwoniłam dzisiaj do znajomego który zakupił takie urządzenie 3 lata temu. Ma on dom ok. 240 m2 i pompę wiesmann-a 15kW do CO i CWU. Wszystko pracowało dobrze do 2 lat. Niestety po upływie 2.5 roku sprężarka doznała awarii. Rozszczelnieniu uległ wewnętrzny wymiennik co spowodowało przedostanie sie czynnika dolnego źródła do sprężarki i tym samym całkowite jej uszkodzenie. Znajomy interweniował u lokalnego dystrybutora jak również u przedstawiciela krajowego niestety BEZSKUTECZNIE. Reasumując naprawa kosztowała 20000pln. a jedna z najlepszych firm na rynku nie poczuwała sie do jakiejkolwiek odpowiedzialności ponieważ okres gwarancji minął.

Od dzisiejszej rozmowy zacząłam sie zastanawiać czy stać mnie Bedzie na to aby co 2 lata wymieniać sprężarkę.

Skoro to takie wspaniale i bezawaryjne urządzenia to czemu firmy nie dają dłuższej gwarancji!!!

Może jednak zainwestować w pewne sprawdzone źródło a nie eksperymentować na własnej rodzinie...

Nie chciałabym aby moja mała córeczka przyszła kiedyś do mnie w nocy w zimowy wieczór i powiedziała "... czemu jest tak zimno?..."

Pozdrawiam i proszę o opinie....

Skoro sprężarka kosztuje w porywach (!) 3 tysiące, wymiennik w porywach 2 tysiące, robocizna około 1 tysiąca, to trzeba było w młodości z bardzo wysokiego kieratu spaść, i to na głowę, aby zapłacić 20 tysięcy złotych za NAPRAWĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...