Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Buduje właśnie dom i analizuje zakup pompy ciepła do ogrzewania domu oraz przygotowania CWU.

Zadzwoniłam dzisiaj do znajomego który zakupił takie urządzenie 3 lata temu. Ma on dom ok. 240 m2 i pompę wiesmann-a 15kW do CO i CWU. Wszystko pracowało dobrze do 2 lat. Niestety po upływie 2.5 roku sprężarka doznała awarii. Rozszczelnieniu uległ wewnętrzny wymiennik co spowodowało przedostanie sie czynnika dolnego źródła do sprężarki i tym samym całkowite jej uszkodzenie. Znajomy interweniował u lokalnego dystrybutora jak również u przedstawiciela krajowego niestety BEZSKUTECZNIE. Reasumując naprawa kosztowała 20000pln. a jedna z najlepszych firm na rynku nie poczuwała sie do jakiejkolwiek odpowiedzialności ponieważ okres gwarancji minął.

Od dzisiejszej rozmowy zacząłam sie zastanawiać czy stać mnie Bedzie na to aby co 2 lata wymieniać sprężarkę.

Skoro to takie wspaniale i bezawaryjne urządzenia to czemu firmy nie dają dłuższej gwarancji!!!

Może jednak zainwestować w pewne sprawdzone źródło a nie eksperymentować na własnej rodzinie...

Nie chciałabym aby moja mała córeczka przyszła kiedyś do mnie w nocy w zimowy wieczór i powiedziała "... czemu jest tak zimno?..."

Pozdrawiam i proszę o opinie....

Są firmy na rodzimym rynku, które na PC udzielają pięcio letniej gwarancji. Pech chciał, że wspomniany przez Ciebie inwestor nie zajrzał na FM by popytać w co zainwestować przed zakupem i trafił właśnie na tą firmę. Koszt naprawy powala z nóg. Myślisz o zakupie PC, zainteresuj się polskimi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

Buduje właśnie dom i analizuje zakup pompy ciepła do ogrzewania domu oraz przygotowania CWU.

Zadzwoniłam dzisiaj do znajomego który zakupił takie urządzenie 3 lata temu. Ma on dom ok. 240 m2 i pompę wiesmann-a 15kW do CO i CWU. Wszystko pracowało dobrze do 2 lat. Niestety po upływie 2.5 roku sprężarka doznała awarii. Rozszczelnieniu uległ wewnętrzny wymiennik co spowodowało przedostanie sie czynnika dolnego źródła do sprężarki i tym samym całkowite jej uszkodzenie. Znajomy interweniował u lokalnego dystrybutora jak również u przedstawiciela krajowego niestety BEZSKUTECZNIE. Reasumując naprawa kosztowała 20000pln. a jedna z najlepszych firm na rynku nie poczuwała sie do jakiejkolwiek odpowiedzialności ponieważ okres gwarancji minął.

Od dzisiejszej rozmowy zacząłam sie zastanawiać czy stać mnie Bedzie na to aby co 2 lata wymieniać sprężarkę.

Skoro to takie wspaniale i bezawaryjne urządzenia to czemu firmy nie dają dłuższej gwarancji!!!

Może jednak zainwestować w pewne sprawdzone źródło a nie eksperymentować na własnej rodzinie...

Nie chciałabym aby moja mała córeczka przyszła kiedyś do mnie w nocy w zimowy wieczór i powiedziała "... czemu jest tak zimno?..."

Pozdrawiam i proszę o opinie....

 

Każdy kto cytuje te owiane slawa 20 tys zawsze mowi o jakims znajomym...Albo wszyscy macie jednego znajomego, albo nie ważne jaka pompa viessmann zawsze liczy za naprawe 20 tys albo wszyscy cos gdzis slyszeli, po drodze przez 10 ucho dolecialo jedno zero i teraz brzmi znacznie lepiej. Kiedys niegrzeczne dzieci straszyli baba jaga, teraz bedzie sie straszyc 20 tys za naprawe viessmanna, tyle ze troche starsze istoty.

Ja nie wiem jakim debilem trzeba byc aby tyle zaplacic za jakakolwiek naprawe urzadzenia do ogrzewania domu. Za to sie kupuje nowe. Sami dobrze wiecie co znajduje się w pompie Ciepla i ile te czesci kosztuja osobno, a wszystkie na raz nie padną. Pod tym wzgledem pompy viessmanna nie roznia sie od innych, Moze maja bardziej rozbudowane sterowanie, te 3 plyty elektroniczne to koszt okolo 3 tys.

Wiec po co powtarzac w kolko te glupote

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś w tym jednak jest na rzeczy;

 

Wysłany: 29.02.2016 Temat postu: Pompa ciepła czy gaz # 178

Mam rekuperator Vitovent 300 od Viessmana. Kupiłem go tylko dlatego, że robił go dla Viessmana Brink. Rok temu padła w nim płyta sterująca - po gwarancji. Serwis V. zaproponował sprowadzenie nowej w cenie - bagatela 3.200 zł netto.

Żadnej dyskusji o rabacie. Termin - cyt. nie wiadomo, jak przyjdzie poinformujemy pana.

Odpuściłem, zastanawiając się nad kupnem nowej jednostki.

W ciągu 7 dni kumaty elektronik naprawił zepsute ustrojstwo za kwotę 200 zł. Życzę powodzenia z serwisem Viessmana.

 

W podanej cenie nie było robocizny, dojazdu itp.

Dziękuję Bogu, że PC mam jednakod Panasonica.

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim debilem trzeba byc aby tyle zaplacic za jakakolwiek naprawe urzadzenia do ogrzewania domu. Za to sie kupuje nowe. Sami dobrze wiecie co znajduje się w pompie Ciepla i ile te czesci kosztuja osobno, a wszystkie na raz nie padną. Pod tym wzgledem pompy viessmanna nie roznia sie od innych, Moze maja bardziej rozbudowane sterowanie, te 3 plyty elektroniczne to koszt okolo 3 tys.

Wiec po co powtarzac w kolko te glupote

 

otóż pompy V różnią pod pewnym istotnym względem - koszt ich naprawy jest sporo wyższy

niedawno w którymś sąsiednim bodajże wątku też ktoś pisał o kosmicznej cenie V za naprawę - to był instalator i naprawił to kwotę duuuużo mniejszą (o ile dobrze pamiętam)

 

Rozumiem, że ty jako użytkownik V czujesz się oburzony tym faktem, ale to nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż pompy V różnią pod pewnym istotnym względem - koszt ich naprawy jest sporo wyższy

niedawno w którymś sąsiednim bodajże wątku też ktoś pisał o kosmicznej cenie V za naprawę - to był instalator i naprawił to kwotę duuuużo mniejszą (o ile dobrze pamiętam)

 

Rozumiem, że ty jako użytkownik V czujesz się oburzony tym faktem, ale to nic nie zmienia

 

Dlatego jak pompa jest po gwarancji nie bierze sie siewisu viessmanna.

Dlaczego mialbym byc oburzony? NIe rozumiem zwiazku. to że mam pompe tej marki wynika tylko i wylacznie z tego ze dostalem na nia bardzo dobra cene. Na prace samego uzadzenia nie narzekam. Za naprawe nigdy nie zaplaciłbym takiej kwoty. Sprezarka do mojej pompy to koszt brutto 2,5 tys. Wymiennik drugie tyle. Jeszcze kila drobiazgow i robota to kwota max 7 tys. Czyli tyle ile np do pompy ekopolu i kazdej podobnej. Wystarczy troche pomyslec. A to że ktoś sobie żąda jakiejs sumy...Może servisant mial w pyte roboty i rzucil kwote, moze sie uda. Towar i usluga zawsze warte sa tyle ile ktos jest w stanie za to zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak pompa jest po gwarancji nie bierze sie siewisu viessmanna.

Dlaczego mialbym byc oburzony? NIe rozumiem zwiazku. to że mam pompe tej marki wynika tylko i wylacznie z tego ze dostalem na nia bardzo dobra cene. Na prace samego uzadzenia nie narzekam. Za naprawe nigdy nie zaplaciłbym takiej kwoty. Sprezarka do mojej pompy to koszt brutto 2,5 tys. Wymiennik drugie tyle. Jeszcze kila drobiazgow i robota to kwota max 7 tys. Czyli tyle ile np do pompy ekopolu i kazdej podobnej. Wystarczy troche pomyslec. A to że ktoś sobie żąda jakiejs sumy...Może servisant mial w pyte roboty i rzucil kwote, moze sie uda. Towar i usluga zawsze warte sa tyle ile ktos jest w stanie za to zaplacic.

 

Witam

 

Sprawdź sobie ile Viessmann liczy za płytkę sterującą twojej PC lub w rekuperatorze.

U konkurencji nie kupisz.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź sobie ile Viessmann liczy za płytkę sterującą twojej PC lub w rekuperatorze.

U konkurencji nie kupisz.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

sa 3 szt i laczny ich koszt to okolo 3 tys. Malo prawdopodobne aby wszystkie na raz padly. W innych pompach tez sterowanie kosztuje wiec nie uwazam ze sa to jakies kolosalne roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę gruntową założyłem i kupiłem w zeszłym roku. Całość włącznie z dolnym źródłem wykonałem sam. Wspomagałem się książką "ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła" Wyszło całkiem nieźle. Co do zużycia prądu zapraszam na mój profil FB tam jest wszystko opisane. https://www.facebook.com/Pompa-ciep%C5%82a-zr%C3%B3b-to-sam-by-Juls-Cziwello-1444480425850302/?fref=ts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę gruntową założyłem i kupiłem w zeszłym roku. Całość włącznie z dolnym źródłem wykonałem sam. Wspomagałem się książką "ogrzewanie domów z zastosowaniem pomp ciepła" Wyszło całkiem nieźle. Co do zużycia prądu zapraszam na mój profil FB tam jest wszystko opisane. https://www.facebook.com/Pompa-ciep%C5%82a-zr%C3%B3b-to-sam-by-Juls-Cziwello-1444480425850302/?fref=ts

 

Gratuluję zdolności i wytrwałości w przedsięwzięciu :). Każdy kto przestaje kopcić zasługuje na plus, Brawo TY :). Możesz napisać jak ten dom jest zaizolowany tzn. ile od gruntu, ściany, dach? Jaka wentylacja? Jak zorganizowany jest system grzewczy tzn. podogówka, grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wrócić do tematu ;)

Marzec 2016:

Zużycie prądu: 775 kWh (mam 2 taryfy ale podlicznik tylko 1 taryfowy)

Godziny pracy sprężarki: 300

Ilość załączeń: 353

 

Podsumowanie okresu grzewczego wg średniej ceny za kWh na podstawie FV (0,47): 10.2015-03.2016: Koszt CO i CWU: ~2300 (4855 kWh).

 

BTW dyskusji o V. Mam V. :)

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wrócić do tematu ;)

Marzec 2016:

Zużycie prądu: 775 kWh (mam 2 taryfy ale podlicznik tylko 1 taryfowy)

Godziny pracy sprężarki: 300

Ilość załączeń: 353

 

Podsumowanie okresu grzewczego wg średniej ceny za kWh na podstawie FV (0,47): 10.2015-03.2016: Koszt CO i CWU: ~2300 (4855 kWh).

 

BTW dyskusji o V. Mam V. :)

 

Witam!

 

A to jest wasz pierwszy sezon grzewczy z pompą Viessmana? Czy pracowała ona może w bardziej mroźnych zimach? Jaka pompa - powietrzna, czy gruntowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak napisał Liwko- czytamy stopki ;)

W sumie jest to 2. sezon grzewczy lecz w poprzednim roku utrzymywałem temperaturę 'wykończeniową' (poza wygrzaniem posadzek). Nie chodziła tez wtedy rekuperacja, więc nie było nic miarodajne.

Ja z kosztów użytkowania jestem zadowolony, na chwilę obecną z samego urządzenia również.

Jedyny mankament na chwilę obecną to to, że ja kupiłem i odpaliłem pompę 09-10.2014 a od 01.01.2015 można było wydłużyć gwarancję do lat 5 i w moim panelu klienta nie ma opcji jej przedłużenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przyszedł wreszcie czas na palenie w komiku. Jesienią paliłem w nim trzy razy, teraz od tygodnia CO wyłączone a rozpalone było tylko przedwczoraj. Dzisiaj chyba jednak rozpalę, bo pochmurno.

Na tym zdjęciu widać gdzie trzymam drewno (po obu stronach) i staram się raz na rok opróżnić ten zapas. Może się uda :)

 

P1010193.JPG

 

Jak się zrobi zimniej odpalę ponownie podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Liwko- czytamy stopki ;)

W sumie jest to 2. sezon grzewczy lecz w poprzednim roku utrzymywałem temperaturę 'wykończeniową' (poza wygrzaniem posadzek). Nie chodziła tez wtedy rekuperacja, więc nie było nic miarodajne.

Ja z kosztów użytkowania jestem zadowolony, na chwilę obecną z samego urządzenia również.

Jedyny mankament na chwilę obecną to to, że ja kupiłem i odpaliłem pompę 09-10.2014 a od 01.01.2015 można było wydłużyć gwarancję do lat 5 i w moim panelu klienta nie ma opcji jej przedłużenia.

 

Pamiętaj, że mamy Serwis 24 godzinny dla klientów i dla instalatorów - mam nadzieję, że nie będzie Ci potrzebny, ale warto wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...