Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Duży dom wybudowałeś,.

Można to samo napisać bez uszczypliwości i personalnych docinek...

Ok. Skoro uważacie, że posiadanie droższej taryfy w żaden sposób nie wpływa na wysokość Waszych rachunków za ogrzewanie PC to ok, ja wole taki sposób kalkulacji. Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można to samo napisać bez uszczypliwości i personalnych docinek...

Ok. Skoro uważacie, że posiadanie droższej taryfy w żaden sposób nie wpływa na wysokość Waszych rachunków za ogrzewanie PC to ok, ja wole taki sposób kalkulacji. Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.

Ale ten sposób kalkulacji nie oddaje rzeczywistości, bo wyciągasz średnią z czegoś, z czego średniej się wyciągnąć nie da -- i przez to wychodzą błędne wnioski. Takich co nie wyjdą na plusie na G12W jest jakiś odsetek. I tak sobie myślę, że są to ignoranci nieświadomi że jest automatyka pozwalająca 2T wykorzystać, albo nie przykładają się do jej wykorzystania w najmniejszym nawet stopniu zachowując się z zasady tak jakby tej 2T nie było. I nie twierdzę, żeby się ograniczać, bo ja się nie ograniczam. Jak mi gorąco, to odpalam klimatyzację i nie patrzę na taryfę. Jak mam dużo naczyń że się wysypują z blatu, to odpalam zmywarkę. To samo z pralką. O pracy w domu, chodzącym 24h/dobę komputerze i w dzień 3 monitorach (w tym 2x24") już wspominałem? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... I tak sobie myślę, że są to ignoranci nieświadomi że jest automatyka pozwalająca 2T wykorzystać, albo nie przykładają się do jej wykorzystania w najmniejszym nawet stopniu zachowując się z zasady tak jakby tej 2T nie było.......

To nie są ignoranci - to są z reguły nowobogaccy gdzie wszystko musi być z jak największą ilością bajerów a z tego i tak nigdy w życiu nie skorzystają. Ze swojego podwórka to aparat z najwyższej półki za 20 K a ustawiony na stałe na Auto i jedziem z koksem. Sprzęt domowy też. Naście programów i ustawień a korzysta się tylko z podstawowego a o reszcie nawet nie mają pojęcia. Ale przed sąsiadami można się pochwalić że się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu korzystałem z G12 w poprzednim domu i w moim przypadku nie wychodziłem jakoś zauważalnie lepiej.

 

widzisz, bo jest istotna różnica między G12 a G12w

przez kilka lat miałem G12, bo G12w zwyczajnie nie było w ofercie dostawcy prądu. Wtedy faktycznie dla moich % zużycia w taniej taryfie koszty prądu bytowego wychodziły porównywalnie dla G11 (G12 minimalnie lepiej niż G11), natomiast w okresie grzewczym PC generolowała szczędności.

 

Jak pojawiła się w ofercie G12w, to od razu zmieniłem i po pełnym roku od zmiany przeliczyłem wszystko dla G12w

Z wnioskami jak w moim poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Do osób podających swoje odczyty i informujących ile to w taniej a ile w drogiej taryfie.

Czy nie uważacie, że popełniacie błąd metodologiczny przeliczając koszt grzania jedynie w cenie taniej taryfy?

Ja biorę wartość brutto FV i dzielę przez łączną sumę KW z taryfy taniej i drogiej. Daje mi to średnią cenę kWh z danego okresu.

Chyba nie muszę pisać dlaczego- przecież mając prąd dwutaryfowy płacimy więcej za taryfę droższą, więc rosną nam kosztu bytowe związane z użytkowaniem energii.

Myślę, że dopiero takie obliczenie oddaje koszt rzeczywisty użytkowania PC.

 

No ale to by wyszło drożej a nie o to chodzi,

Licząc tylko tanią taryfę, w dodatku bez abonamentu i uwzględnionej zawyżonej ceny energii w taryfie pierwszej można wykazać wyższość PC w stosunku do innych źródeł. Nikt przecież nie przyzna się, że przepłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to by wyszło drożej a nie o to chodzi,

Licząc tylko tanią taryfę, w dodatku bez abonamentu i uwzględnionej zawyżonej ceny energii w taryfie pierwszej można wykazać wyższość PC w stosunku do innych źródeł. Nikt przecież nie przyzna się, że przepłacił.

Czy jeżeli założymy oczywiście hipotetycznie że do gotowania używasz gaz z butli a do ogrzewania ziemny to też będziesz wyciągał średnią i podawał ją dla ogrzewania? Jeśli ktoś urzywa Indukcji a drugi gazu do gotowania to ten gaz też ma doliczyć i podać średnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak kreatywna księgowość.

 

No popatrz - ja z zaskoczeniem stwierdzilem, ze po odliczeniu zuzycia na CO przez PC i nie zwracaniu uwagi na podzial 1/2 T - zuzywam o 10% kWh wiecej w 2T. To optymalizacja. Bo po przejsciu na G11 placilbym wiecej bez uwzgledniania CO. Ty kreuj co tam lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
No popatrz - ja z zaskoczeniem stwierdzilem, ze po odliczeniu zuzycia na CO przez PC i nie zwracaniu uwagi na podzial 1/2 T - zuzywam o 10% kWh wiecej w 2T. To optymalizacja. Bo po przejsciu na G11 placilbym wiecej bez uwzgledniania CO. Ty kreuj co tam lubisz.

 

Też mam G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz.

Mam G12W i płacę za CO i CWU około 1200zł rocznie (80% w taniej taryfie), a za pozostałą część domu około 1800zł, to czy zmienią mi się nagle rachunki za pozostałą część domu jeśli wyrzuciłbym PC? No nie! A teraz pomyślcie czy sumując wszystkie rachunki i dzieląc przez ilość kWh po wywaleniu PC się zmienią? No zmienią się! Więc jaki jest sens je łączyć tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze źródła ciepła - pompy ciepła powietrznej Panasonic.

Jaki jest koszt eksploatacji klimakonwektorów do ogrzewania domu jednorodzinnego w porównaniu do tradycyjnych grzejników?

A jaki jest koszt samych klimalonwektorów? Bo to trochę chyba wyjdzie. Jak już powietrze woda to podłogówke względnie klimakonwektor na salon... Albo inaczej, co planujesz\rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt samych klimalonwektorów? Bo to trochę chyba wyjdzie. Jak już powietrze woda to podłogówke względnie klimakonwektor na salon... Albo inaczej, co planujesz\rozważasz?

 

Wszedzie podłogówki nie chce. W części pomieszczeń chce grzejniki ..Tylko tradycyjne będą drogie w eksploatacji....Dlatego zastanawiam się nad konwektorami lub klimakonwektorami....co taniej wychodzi w eksploatacji przy pompie ciepła powietrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie podłogówki nie chce. W części pomieszczeń chce grzejniki ..Tylko tradycyjne będą drogie w eksploatacji....Dlatego zastanawiam się nad konwektorami lub klimakonwektorami....co taniej wychodzi w eksploatacji przy pompie ciepła powietrznej?

 

nie wiem dlaczego nie chcesz wszędzie podłogówki, świetna sprawa...

 

ale to Twoja sprawa :p

 

pomyśl jeszcze nad płaszczyznowym w ścianie

 

ale jak wybór tylko klimakonwektory i zwykłe grzejniki - to sądząc po znajomych (ja nie posiadam) w eksploatacji codziennej taniej wychodzą kk

ale koszt zakupu i montażu jest większy :p

 

ale to musisz sam policzyć i pomyśleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuję możliwości 2 taryf- w drogiej ustawiłem niższą wymaganą temperaturę pomieszczeń, woda - wymuszenie grzania tylko w taniej taryfie, ale zawsze coś tam odpali się w taryfie drogiej :( Całego życia nie podporządkowuje pod taryfę tanią- prąd użytkujemy normalnie- jak potrzeba. Wg wyliczeń kalkuluje mi się prąd dwutaryfowy. Rzeczywiście przy założeniu, że bez PC mielibyście również tą samą taryfę to takie wyliczenia są prawidłowe. Gdybym nie posiadał PC to nie wiem czy korzystałbym z takiej taryfy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...