Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Kwiecień 2016:

CO+CWU: 320,52 (98% tania)

temp średnia: 9,22 stopnia

 

Kwiecień 2015:

CO+CWU: 295,75

temp średnia: 8,93 stopnia

 

Sezon grzewczy jeszcze pompa się załącza ale dam podsumowanie:

10-2015 do 04-2016 - CO+CWU: 4455,472 kWh (93% w taniej), śr. temp. 4,68 stopnia

10-2014 do 04-2015 - CO+CWU: 4341,88 kWh (tylko kwiecień nie g11), śr. temp. 4,52 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Polecam wywiad z inwestorem, który ma gruntową pompę ciepła Viessmann - Vitocal 333G

 

Jaka temperatura jest ustawiona wewnątrz domu w okresie grzewczym?

W sezonie grzewczym mam ustawione na 22oC, w garażu oczywiście dużo mniej. Często jednak reguluję temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach domu tak, żeby była optymalna.

 

Jakie są koszty ogrzewania domu?

Nie mogę udokumentować pełnego sezonu grzewczego, ponieważ nie spisałem licznika w momencie wprowadzenia się, czyli w marcu 2015 r., a rozliczany koszt mam dopiero w maju. Ale pytało mnie o to już kilka osób, więc w lutym spisałem stan podlicznika. Dodam, że na podliczniku działa dodatkowo rekuperacja i odkurzacz. W każdym razie koszt ogrzewania i przygotowania ciepłej wody jak podzieliłem na miesiące wyszedł mi niecałe 200 zł. w sezonie. Licząc, że od maja ogrzewanie będzie mniej eksploatowane, to średnia powinna być jeszcze niższa. Zakładam, że rocznie koszt wyniesie 2000 zł.

 

Panie Grzegorzu, czy to dobry wynik?

Bardzo dobry, ponieważ zakładaliśmy, że rachunek za ogrzewanie za cały rok wyniesie około 2700 zł. Dom jest starannie wykonany, dopracowany w detalach, mostki termiczne praktycznie wyeliminowane, dobrze dobrano materiały, dlatego różnica między kalkulacyjnymi a realnymi kosztami ogrzewania jest korzystna. Dobre wykonawstwo daje nam właśnie te 700 zł różnicy.

 

Cały wywiad na naszym profilu FB.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

możecie mi powiedzieć, o ile wzrosły wam opłaty za prąd kiedy przeszliście na grzanie w taniej taryfie? chodzi mi o prąd użytkowy - zużywany przez lodówkę, pralkę, żelazko, kuchenkę, piekarnik, TV i wszystkie sprzęty, które teraz pracują w drogiej taryfie?

 

Zakładając grzanie wody w taniej taryfie to trzeba się starać, żeby wyjść na minus - mi się nie udało najmniej miałem na plus 19zł.

 

Jeśli chodzi o prąd zużywany przez lodówkę, zamrażarkę czy np rekuperator to wychodzi dużo taniej a nie drożej bo w g12w jest 98 godzin w tygodniu w taniej a 70 w drogiej, więc urządzenia pracujące 24 na dobę wychodzą sporo taniej.

 

Po przejściu na g12w w kwietniu 2015 do teraz wyszło mi na plus ponad 1200zł (bez uwzględniania, że idzie trochę więcej kWh przez grzanie w nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

możecie mi powiedzieć, o ile wzrosły wam opłaty za prąd kiedy przeszliście na grzanie w taniej taryfie? chodzi mi o prąd użytkowy - zużywany przez lodówkę, pralkę, żelazko, kuchenkę, piekarnik, TV i wszystkie sprzęty, które teraz pracują w drogiej taryfie?

 

Mi spadły o około 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spadły o około 20%

 

Mi około 10, ale powód znam. Pralka, nie należąca do energooszczędnych, codziennie uzywana przy dwójce maluchów, załączana jest o godz. 9 rano, czyli w drogim prądzie. Powód prosry- pralka stoi obok pokoju córki a ona od 13 ląduje w łóżeczku na spanko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

szybkie podsumowanie 4.2016 :

 

-519 kWh CO+CWU

-SCOP=3,4

-średni koszt kWh=0,43 pln brutto E+P (G12W)

-koszt całkowity PC : 519x0,43=223pln brutto

 

Minął mi rok użytkowania PC (24.04.2015-4.05.2016) :

-zużycie energii 6706kWh

-SCOP=3.03

-koszt szacowany ok 2600pln brutto

Uwagi :

-przejście z G11 na G12W w 12.2015

-pewne straty w energii w związku z próbami i problemami adaptacyjnymi (trudne do oszacowania)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

możecie mi powiedzieć, o ile wzrosły wam opłaty za prąd kiedy przeszliście na grzanie w taniej taryfie? chodzi mi o prąd użytkowy - zużywany przez lodówkę, pralkę, żelazko, kuchenkę, piekarnik, TV i wszystkie sprzęty, które teraz pracują w drogiej taryfie?

 

spadły o około 20-30% po przejściu na g12w - pranie,zmywarka,prasowanie często w taniej

przy samej g12 wcześniej, bytowy wychodził podobnie jak dla g11, oszczędności były tylko na PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora podsumować sezon grzewczy 2015/2016

 

Jest to mój pierwszy sezon ( mieszkam od lipca 2015)

Nie spodziewałem się że będzie tak dobrze. :)

01.10.2015r - 30.05.2016r - CO+CWU - 3278 KWh

Z tego CO - 2438 KWh i CWU - 840 KWh

Temperatura w domu 22-23 stopnie

 

Całkowity koszt za sezon CO+CWU = 3278KWh x 0,27zł = 885 zł

Wszystko w II taryfie.

Edytowane przez jvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora podsumować sezon grzewczy 2015/2016

 

Jest to mój pierwszy sezon ( mieszkam od lipca 2015)

Nie spodziewałem się że będzie tak dobrze. :)

01.10.2015r - 30.05.2016r - CO+CWU - 3278 KWh

Z tego CO - 2438 KWh i CWU - 840 KWh

Temperatura w domu 22-23 stopnie

 

Całkowity koszt za sezon CO+CWU = 3278KWh x 0,27zł = 885 zł

Wszystko w II taryfie.

 

Ciekawy wynik, tym bardziej, że to nasz Vitocal!

Oby tak dalej :)

 

A jak z obsługą pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz? Hmm...

 

Możesz nam tu podać, w której fabryce je produkujecie?

 

Oczywiście, mogę:

 

Vitocal 060-A Viessmann Faulquemont

Vitocal 161-A Viessmann Faulquemont / Viessmann Allendorf

Vitocal 2xx-S / 2xx-G / 3xx-G do mocy 45kW Viessmann Allendorf

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mogę:

 

Vitocal 060-A Viessmann Faulquemont

Vitocal 161-A Viessmann Faulquemont / Viessmann Allendorf

Vitocal 2xx-S / 2xx-G / 3xx-G do mocy 45kW Viessmann Allendorf

 

Pozdrawiam!

 

Nie mogę znaleźć teraz żadnej informacji, ale jakiś czas temu pisano tu na forum, że produkują ją dla was Szwedzi. Być może coś się w temacie zmieniło.

A stacje uzdatniania wody też sami produkujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie ignorujcie, bo z tą SPAMerską zarazą to trzeba walczyć...

 

szczerze? walka z tą spamerską zarazą jest niestety z góry skazana na porażkę

jedynie chyba co można zrobić, to solidarnie "wyemigrować" z tego forum, może jak nikt nie będzie pisać, to komuś to da do myślenia....

choć z drugiej strony podchodząc do tego "historycznie", nie ma raczej na to co liczyć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...