Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Kwiecień 2016.

Total - 297 kWh (86,25 zł)

T1 - 14,8 kWh (10,96 zł)

T2 -282,2 kWh (75,29 zł)

T2 - 95%

Temp w domu 22,5 - 23,0 + *c, poza piwnicą gdzie jest 18*c

 

Od początku sezonu (09.10.2015) do końca sezonu (29.04.2016) PCi zużyła na cele CO i CWU w sumie 2813,5 kWh (koszt bez opłaty stałej to 901 zł):

T1 - 318,4 kWh (236 zł)

T2 - 2495,1 kWh (666 zł)

T2 - 89%

 

Gdybym miał płaską taryfę, koszt byłby 1660 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawy wynik, tym bardziej, że to nasz Vitocal!

Oby tak dalej :)

 

A jak z obsługą pompy?

Z obsługą nie ma problemów, wszystko działa super, menu ustawień również przyjemne i łatwe w obsłudze.

Minus jest taki że moim zdaniem na urządzenie za ponad 20 tys zł gwarancja powinna być trochę dłużej niż 1 rok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikałem zbytnio w sumie. Zapytałem kiedyś tylko ile , dostałem odpowiedź rok. Fakturę zakupu i montażu mam ,więc gdyby coś się działo wtedy będę drążył...

 

Witam! otóż co do gwarancji na pompy ciepła, to jeżeli pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez sprzedawcę lub wyznaczoną przez niego firmę serwisową to gwarancja to 24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu

 

Co więcej, można też wydłużyć gwarancję - mamy program wydłużonej gwarancji na nasze produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

przyszła fakturka z Taurona

 

od 10 listopada do 10 maja - faktyczne zużycie 1453 PLN

taryfa G12w

wszystko na prąd w domu

kominek palił się w tym okresie 6 razy - za każdym razem 3 polana (jakieś 25 cm długości) - nie wiem ile to drewna, nie znam się :p

nie pamiętam ile kWh, ile dodatkowych opłąt stałych

 

cała fakturka to 1453, czyli ze wszystkimi kosztami stałymi

 

chyba dobry wynik

 

 

dane domu - 4 osoby, 23-24 temp. w domu, cyrkulacja...

 

jestem zadowolony :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszła fakturka z Taurona

 

od 10 listopada do 10 maja - faktyczne zużycie 1453 PLN

taryfa G12w

wszystko na prąd w domu

kominek palił się w tym okresie 6 razy - za każdym razem 3 polana (jakieś 25 cm długości) - nie wiem ile to drewna, nie znam się :p

nie pamiętam ile kWh, ile dodatkowych opłąt stałych

 

cała fakturka to 1453,

 

Za CO +CWU, czy wszystko (światło gotowanie itd..) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, teraz w końcu jestem w domu i oglądam ta fakturkę

 

troszkę inaczej wygląda niż mi żona mówiła :p

 

oto dane:

okres od 6 listopada 2015 do 7 maja 2016

łączne zużycie kWh/kW -3418

w rozbiciu

307 czynna szczytowa (do 31.12.2015) po 0,33690 netto

713 czynna szczytowa (od 01.01.2016) po 0,33370 netto

722 czynna pozaszczytowa (do 31.12.2015) po 0,16400 netto

1676 czynna pozaszczytowa (od 01.01.2016) po 0,16260 netto

 

razem daje to 3418 kW o wartości netto 732,29 PLN

do tego rózne opłaty dystrybucyjne, przejściowe i abonamentowa na łączną kwotę 425,48 PLN netto

łącznie do zapłaty - 1157,77 netto

co daje 1424,06 brutto

a ze poprzednia prognoza wyniosła - 1219,85 PLN dodatkowo do zapłaty mam 204,21 PLN

 

wszystko na prąd, 2 dorosłych + 2 małych dzieci (śpią przy włączonym świetle :p )

pralka, zmywarka codziennie (pralka w drogiej, zmywarka w taniej)

w wekendy pralka 3x dziennie

telewizor plazmowy - około 10-12 godzin dziennie

komputer stacjonarny - około 12 godzin dziennie

rekuperator i pompa ciepła, indukcja i reszta barachła też na prąd :p o kanalizacji z przepompownią na mój prąd nie wspomnę (nie ma możliwości grawitacyjnej)

 

samo PC za okres - listopad-kwiecień (za maj jeszcze nie mam spisanego wyniku) ma 2492 kWh według podlicznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28-10-2015 do 27-04-2016 zużycie prądu całościowe 5204 Kwh. Podziwiam co poniektórych że zużywacie mało prądu bo ja chyba do oszczędnych nie należę. Cena za prąd za przesył, kilowaty i vat to 2330 zł. To dużo jeśli wy macie tak mało. Wszystko na prąd, plus zewnętrzne oświetlenie nocne domu zewnątrz i wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia pc to nie wiem ile zużywa gdyż już od roku nie zaglądam do niej, chyba że się zawiesi. A robi to niezwykle rzadko. Pierwsze lata się bawiłem w spisywanie co mc, a teraz znudziło mi się.

 

Zawiesi się:o:confused: Kocioł na ekogroszek to mi się zawieszał, ale pompa jeszcze odpukać nigdy:D. Na czym to zawieszenie polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesi się:o:confused: Kocioł na ekogroszek to mi się zawieszał, ale pompa jeszcze odpukać nigdy:D. Na czym to zawieszenie polega?

 

Moja pompa "zawiesza" się 1-2 x w miesiącu, ale wina leży po stronie energetyki bo czasami napięcie mi spada poniżej 170 V ... brrr i niestety inwertor wtedy wyrzuca błąd niskiego napięcia, który trzeba skasować ręcznie, bo z automatu to ten błąd kasuje się po dość długim czasie.

Ale tak to jest jak się na końcu starej linii mieszka.

Wolę jednak, żeby się zawiesiła niż aby się zepsuła :-)

 

Na szczęście mam pompę inwertorową i to "zawieszanie" przytrafia się tylko podczas grzania CWU, bo wtedy pompa pobiera więcej prądu, natomiast podczas ogrzewania na cele CO jeszcze się to nie przytrafiło, no ale podczas grzania CWU pompa pobiera nawet 1.6 kW a podczas ogrzewania domu znacznie mniej i kondensatory w PFC wystarczają do kompensacji zmian napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...