Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

wszystko na prąd, 2 dorosłych + 2 małych dzieci (śpią przy włączonym świetle :p )

pralka, zmywarka codziennie (pralka w drogiej, zmywarka w taniej)

w wekendy pralka 3x dziennie

telewizor plazmowy - około 10-12 godzin dziennie

komputer stacjonarny - około 12 godzin dziennie

rekuperator i pompa ciepła, indukcja i reszta barachła też na prąd :p o kanalizacji z przepompownią na mój prąd nie wspomnę (nie ma możliwości grawitacyjnej)

 

samo PC za okres - listopad-kwiecień (za maj jeszcze nie mam spisanego wyniku) ma 2492 kWh według podlicznika

 

Ze zgrubnej kalkulacji wychodz ok 150kWh na m-c "bytowego" prądu.

Jezuuu, co ja mam skopane, ze mam go ponad 2x więcej??? Dzieci nie spią przy zapalonych swiatłach, zamiast plazmy LED. Dodatkowo suszarka, bez przepompowni. Reszta podobnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ze zgrubnej kalkulacji wychodz ok 150kWh na m-c "bytowego" prądu.

Jezuuu, co ja mam skopane, ze mam go ponad 2x więcej??? Dzieci nie spią przy zapalonych swiatłach, zamiast plazmy LED. Dodatkowo suszarka, bez przepompowni. Reszta podobnie ....

 

nic nie masz skopane. Ja mam bytowego ok. 420kWh/m-c. Normalnie; plazma, komputer, wentylacja, płyta indukcyjna, pralka i suszarka do ubrań, zmywarka. Dobrze że mam dwie taryfy bo to przynosi mi ok. 60 zł oszczędności miesięcznie (na samym bytowym oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nic nie masz skopane. Ja mam bytowego ok. 420kWh/m-c. Normalnie; plazma, komputer, wentylacja, płyta indukcyjna, pralka i suszarka do ubrań, zmywarka. Dobrze że mam dwie taryfy bo to przynosi mi ok. 60 zł oszczędności miesięcznie (na samym bytowym oczywiście).

Widać,że to suszarka Wam tyle naciaga ;)

U okobara bytowy to 200kWh/miesiąc czyli w normie.

U mnie przy 3 dorosłych i 2 kompach stacjonarnych bytowy to 230-270kWh/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pc najczęściej przy grzaniu cwu z powodu wysokiego ciśnienia i lub po wyłączeniu prądu.

Zużycie prądu za lato 11-04-2015 do 27-10-2015 3309 czyli na mc 551 Kwh

Zużycie prądu za zimę 28-10-2015 do 27-04-2016 to 5204 czyli na mc 867Kwh, samo ogrzewanie domu to 316 Kwh. Tak wychodzi z faktur za ten i poprzedni rok.

316 Kwh zimą miesięcznie po 0,31 gr to niecała 100 to chyba dość tanio mimo braku 2 taryf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zgrubnej kalkulacji wychodz ok 150kWh na m-c "bytowego" prądu.

Jezuuu, co ja mam skopane, ze mam go ponad 2x więcej??? Dzieci nie spią przy zapalonych swiatłach, zamiast plazmy LED. Dodatkowo suszarka, bez przepompowni. Reszta podobnie ....

 

nie wiem co jest nie tak

 

nie mam suszarki, mam niezłą pralka z AAA, mam świetną lodówkę (AAA) - obie z elektroluksa)

zmywarka chodzi tylko w programie eco - 160 minut bodajże (albo 180, nie pamiętam) - ale jak włączę po 22 to i tak kładę się jeszcze zanim skończy więc mi to wisi jak długo myje...

wodę w czajniku elektrycznym gotuję, bo łatwiej i szybciej niz na indukcji :p

piekarnik 1-2 razy w tygodniu pracuje, mikrofala codziennie :p

z oświetlenia zewnętrznego mam tylko 2 lampy - ale działa tylko jedna (jakaś z czujnikiem zmierzchu i ruchu z Lidla nad garażem)...

prawie wszędzie mam LEDy żarówki powkręcane, w jednym tylko miejscu zwykłą żarówkę

żadnych "eko" żarówek/swietlówek....

kanalizacja z małą przepompownią pobiera prąd kiedy potrzebuje, rekuperacja non stop na 1 biegu chodzi, czasami włączę przewietrzenie (wczoraj dopiero wyłączyłem odzysk ciepła, bo za ciepło się w chacie zaczęło dzięki słońcu robić - dobiło do 25 na dole i 26 na górze)

ogrzewania na PC jeszcze nie wyłączyłem :) w tej chwili mam - w tanich 21 stopni temp. na DZ

w drogich 18 stopni na DZ :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie... Suszarka wcale duzo nie bierze... chyba ze moj Orno wkladany do gniazdka pokazuje bajki.

Musze zapodac jakies podliczniki w tablicy i pomierzyc co i jak.

 

Wg mnie suszarka to po PCI i płycie indukcyjnej najbardziej prądożerne urządzenie w domu. A mam suszarkę w technologii pompy ciepła czyli dobrej klasie energetycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zgrubnej kalkulacji wychodz ok 150kWh na m-c "bytowego" prądu.

Jezuuu, co ja mam skopane, ze mam go ponad 2x więcej??? Dzieci nie spią przy zapalonych swiatłach, zamiast plazmy LED. Dodatkowo suszarka, bez przepompowni. Reszta podobnie ....

 

mi tam wychodzi ok 3000zł rocznie cały prąd

PC z pod licznika ok 1100zł (za 12msc 2014/2015)

1900zł a może i 2000zł bytowy

z zego bytowy mam ok 2/3 (60%) w taniej i 1/3 w drogiej coś koło 42gr 1 kWh

c czyli 2000/0,42gr=4760kwh

4760kWh/12 msc= 396kWh miesięcznie

i uważam się za oszczędnego!

2 halogeny i reszta led. Przed domem palę tylko całą noc 5led x 3v i w domu 4 ledy. Indukcja jest, pralka i owszem AAA ale chodzi kiedy popadnie. Zmywarka głównie po kolacji czyli noc 22.

 

By zejść do 150kWh miesięcznie to mam tylko 1 pomysł: 2 tyg. wakacji poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pc najczęściej przy grzaniu cwu z powodu wysokiego ciśnienia i lub po wyłączeniu prądu.

 

Za mały odbiór ciepła z pompy (dlatego błąd wysokiego ciśnienia), czyli pompka obiegowa chodzi na zbyt niskich obrotach... lub zaczyna się zacierać i po postoju nie może się uruchomić

Edytowane przez jgrolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...