Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

moja suszarka tez jest w technologii PC. Przez 11 dni zuzyla 17kWh, suszac ze 2 razy dziennie. Pobiera na max-a 550W( chyba ze Orno....)

 

Czyli na 22 razy zużyła 17KWh

Daje to 0,77 KWh na cykl. To pomyłka. Najlepsze jakie 'widzialem' podczas wybierania suszarki dla siebie zużywaly ok 2,5KWh/cykl

Moja zużywa ok 80-90kwh/m-c (ok 6-7 razy/tydzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli na 22 razy zużyła 17KWh

Daje to 0,77 KWh na cykl. To pomyłka. Najlepsze jakie 'widzialem' podczas wybierania suszarki dla siebie zużywaly ok 2,5KWh/cykl

Moja zużywa ok 80-90kwh/m-c (ok 6-7 razy/tydzień)

 

Mnie też coś smierdzi.Dlatego pisze o tym: Chyba ze Orno...

Musze do niego podlaczyc jakies inne urzadzenie o stalym i znanym poborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coś smierdzi.Dlatego pisze o tym: Chyba ze Orno...

Musze do niego podlaczyc jakies inne urzadzenie o stalym i znanym poborze.

 

Sprawdź innym urządzeniem bo w praktyce będzie pewnie ok. 3kWh/cykl. To co podaje producent to jest dla jakiegoś najekonomiczniejszego cyklu który w praktyce pewnie rzadko jest używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję sezon grzewczy: 1.10.2015-20.05.2016:

Godziny pracy PC: 1220

Ilość załączeń sprężarki: 1525

Ilość zużytej energii: 5395 kWh

 

Obliczając optymistycznie (wszystko w II taryfie - 0,3248 )= 1752 zł. Uśredniając koszty prądu: ~2500. Obie wartości są dla mnie satysfakcjonujące.

Na przyszły sezon zmienię taryfę na Ekonomiczną Dolinę (+ 2 godziny taniej energii w dzien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

zużycie w maju na PC (głównie CWU+ trochę CO) :

193,2 kWh , SCOP=3,75 (SCOP na CWU z ostatniego tygodnia =4,1)

Zużycie szacowane na 15% 1T -praktycznie 100% CWU w 2T (stosuję dwa czujniki Tcwu-w środku i ok 1/4 wysokości od góry , kiedy zaczyna brakować ciepłej wody na drugim czujniku , wtedy załącza się PC np w 1T. Czasówka przełącza te dwa czujniki - np o godz. 5.00 i 13.00 jest sprawdzenie czy jest ciepła woda w środkowej części zbiornika.)

Koszt szacowany ok 60,00 pln

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie dla dwu taryfowców - jaki macie % zużycia prądu w 2T i jakim kosztem - chodzi o to czy ograniczacie zużycie w 1T

 

Taryfa G12w - dla całego domu oscyluje mi w okolicy 77% - jeśli chodzi o ograniczenia to jedynie zmywarka z opóźnionym startem w nocy,pralka czasami w nocy. Reszta bez żadnych ograniczeń

Jeśli chodzi o PC, to też jest w okolicy 77% - lekkie podbicie temperatury w nocy(w sezonie grzewczym) - tutaj % zużycia w drogiej zależy w dużej mierze od zużycia CWU - mam trochę za mały zasobnik i PC dogrzewa CWU w drogiej taryfie. Gdyby był większy zasobnik, byłoby kilka% lepiej (trudno mi stwierdzić dokładnie ile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa G12w - dla całego domu oscyluje mi w okolicy 77% - jeśli chodzi o ograniczenia to jedynie zmywarka z opóźnionym startem w nocy,pralka czasami w nocy. Reszta bez żadnych ograniczeń

Jeśli chodzi o PC, to też jest w okolicy 77% - lekkie podbicie temperatury w nocy(w sezonie grzewczym) - tutaj % zużycia w drogiej zależy w dużej mierze od zużycia CWU - mam trochę za mały zasobnik i PC dogrzewa CWU w drogiej taryfie. Gdyby był większy zasobnik, byłoby kilka% lepiej (trudno mi stwierdzić dokładnie ile)

 

A jaki masz zasobnik i ile wody zużywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwupłaszczowy 300/150, 4-5 osób, zimnej idzie około 13m3, więc można z dobrym przybliżeniem przyjąć że zużywamy 7m3 CWU(przyczyniają się do tego dzieci+oczywiście straty na cyrkulacji)

 

Ciekawe tylko, czy 200 litrowe zbiorniki, które oferowane są w zestawach All In One to była by wystarczająca pojemność.

Większość montaży to jednak 300 litrowe zasobniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, czy 200 litrowe zbiorniki, które oferowane są w zestawach All In One to była by wystarczająca pojemność.

Większość montaży to jednak 300 litrowe zasobniki.

 

Witam

 

Oczywiście wystarczą.

Przeznaczone są jednak nie do pracy cyklicznej, a do ciągłego uzupełniania deficytu CW - w miarę potrzeby, bez kagańców taryfowych.

Mają niepodważalną zaletę; można grzać CW do niższej temperatury np 40*, co dla wielu jest wartością wystarczającą.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

Pomógłby Pan w takiej sprawie .?

Jest taka pompa (zdjęcie tabliczki).Do kupienia w dobrych pieniądzach. Tylko jednostka zewnętrzna .

Bez sterownika .Rozumie że bez sterownika jest ślepa i głucha .Nie posiada jednostki wewnętrznej więc .....?

Pytanie czy da radę skompletować resztę klocków do tego i jakie byłyby to pieniadze .

Dzięki

pompa viesman.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam 400L i wanne. Uzywanie jej przez wieksza ilosc domownikow wymaga uzupelniania na bieżąco.

To albo grzejesz do zbyt niskiej temperatury albo masz aż tak dużo mieszkańców ;)

300l na 3 osoby grzane do 46st.C jedynie w tańszej taryfie styka i również wanna.

Albo wannę masz typu jacuzzi czyli potężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo grzejesz do zbyt niskiej temperatury albo masz aż tak dużo mieszkańców ;)

300l na 3 osoby grzane do 46st.C jedynie w tańszej taryfie styka i również wanna.

Albo wannę masz typu jacuzzi czyli potężna.

 

Normalna: 200l bez czlowieka w srodku. Grzane do 45 st.C Lana czesto do pelna, 3 dziewczyny. Uzywanie wanny wymaga uzupelnianie zbiornika zimna woda i zdarzalo sie ze wody o temp 40 st. C w zbiorniku juz nie bylo - z moich obserwacji wynika, ze przy uzupelnianiu, zimna z ciepla sie "podmiesza".

A brak wody powyzje 40 st.C jest zwyczajnie niekomfortowy.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5620 kWh , czyli 174 kWh w miesiącu na Co i CWU

stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci

temp. góra - 23 stopnie temp. w pokojach zmierzona, dół - 24 stopnie (jak słonko przyświeci to temp na dole i górze dochodzi do 25,9)

temp CWU - zapodana 45 stopni

CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej 20 stopni - czyli grzanie mam na czuwaniu (od tygodnia, wcześniej spokojnie sobie pracowało)

CWu - grzeje jak potrzebuje, nie ustawiałem godzin

cyrkulacja - 5 x na dobę po 15 minut

chłodzenie - 24.5 stopnia w kotłowni to się załącza... (jedyna rzecz na sterowniku pokojowym)

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc)

 

SCOP wciąż 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5620 kWh , czyli 174 kWh w miesiącu na Co i CWU

stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci

temp. góra - 23 stopnie temp. w pokojach zmierzona, dół - 24 stopnie (jak słonko przyświeci to temp na dole i górze dochodzi do 25,9)

temp CWU - zapodana 45 stopni

CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej 20 stopni - czyli grzanie mam na czuwaniu (od tygodnia, wcześniej spokojnie sobie pracowało)

CWu - grzeje jak potrzebuje, nie ustawiałem godzin

cyrkulacja - 5 x na dobę po 15 minut

chłodzenie - 24.5 stopnia w kotłowni to się załącza... (jedyna rzecz na sterowniku pokojowym)

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc)

 

SCOP wciąż 5.4

 

Czy SCOP liczone na podstawie ciepłomierza i licznika energii czy też za pomocą algorytmu pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...