Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pożyjemy - zobaczymy a ile kosztowała Twój TCap 3 faz Panas?

 

23 500 pln brutto 8% z montażem , moje zakupy :

-bufor coś 800pln

-pompa wtórna 360pln

-zasobnik CWU chyba 3900pln (300 ltr z kwasiaka)

-styczniki , czujnik , czasówki oik 600pln

Więcej kosztów już nie pamiętam -jeszcze za nie nie żałuję

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników.

Pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość...

 

Posiadam pompę woda - powietrze Panasonic Aquera 9KW 3f.

Czytając ten temat , przeraził mnie czas pracy mojej pompy , przy temperaturze 8/0 st C tak naprawę wcale się nie wyłącza .Włączona jest od 3 dni , wcześniej używałem ja do CWU i kilka razy tylko w nocy.

W domu mieszkam kilka miesięcy.

Tydzień tremu skończyłem ocieplenie - styropian grafit arbet 0,031 15cm, poddasze pianka otwartakomora 25cm, wylewka styro 12cm- bez piwnicy.

Pow podłogi 195m2 , góra ,dół wszędzie podłogówka - płytki ceramiczne.

Dziś rano zadałem tem. 31st około godziny 9-00.Strat .temperatura w pomieszczeniach 22st.

Pompa pracuje cały czas.

Czy normalna jest trak długa praca?Na zegarze 31st osiąga w kilkadziesiąt minut , jednakże cały czas pracuje.

 

pozdrawiam

 

Pompa pracuje prawidłowo, widocznie jest dobrze dobrana. Po prostu moduluje sobie mocą i utrzymuje zadaną temperaturę. Najprawdopodobniej sterujesz za pomocą sterownika pogodowego, jeżeli chcesz żeby pompa się wyłączała musiałbyś zmieniać sposób sterowania - np na termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78

dzięki za odpowiedz.

Sprawa wygląda tak iz nie mam jeszcze żadnych "sterowników". Pompę ustawiam z jednostki wewnetrznej.Do każdego pomieszczenia mam poprowadzony kabel ale to za wcześnie na decyzje.

Zastanawia mnie jedna rzecz.. Jezeli moja jednostka wymaga min przepływ 19l/min(mam 2 rozdzielki,góra dół , pomijając 2 drabinki i grzejnik w garażu , które są wyłączone, 18 obwodów wszystkie miedzy 70-100mb) ,ustawiając termostaty które będą wyłączać odpowiednie sekcje , wystarczy wyłączenie kilku obwodów i pompa sie zapowietrzy (62H).

Czy jest możliwość aby ustawić pompę z jednostki wen. tak aby nie pracowała tak długo?a może to jest poprawne, ?

.Dziś od 9-00 do 22-30 zużyła 22kw(CO+CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78

dzięki za odpowiedz.

Sprawa wygląda tak iz nie mam jeszcze żadnych "sterowników". Pompę ustawiam z jednostki wewnetrznej.Do każdego pomieszczenia mam poprowadzony kabel ale to za wcześnie na decyzje.

Zastanawia mnie jedna rzecz.. Jezeli moja jednostka wymaga min przepływ 19l/min(mam 2 rozdzielki,góra dół , pomijając 2 drabinki i grzejnik w garażu , które są wyłączone, 18 obwodów wszystkie miedzy 70-100mb) ,ustawiając termostaty które będą wyłączać odpowiednie sekcje , wystarczy wyłączenie kilku obwodów i pompa sie zapowietrzy (62H).

Czy jest możliwość aby ustawić pompę z jednostki wen. tak aby nie pracowała tak długo?a może to jest poprawne, ?

.Dziś od 9-00 do 22-30 zużyła 22kw(CO+CWU).

Te 12 cm styro od gruntu to mało jak na podłogę a co do pianki to zabezpieczona paroizolacją? Grzejesz w 2 taryfach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12cm styro + 3cm maty.Mam dach z pełnym deskowaniem.Potem folia -Tyvek solid.Na razie grzeje w 1 taryfie.

Mija 23 godzina pracy pompy.temperatura w pomieszczeniach 23st.35kw. tem. zew. 5st.

Czy urządzenie bez termostatu się wyłączy?

 

Nie wyłączy się. po osiągnięciu zadanej temp, gdy nie będzie już w stanie modulować to wyłączy sprężarkę, ale pompa obiegowa będzie pracować cały czas. Jak słusznie zauważył kolega plusfoto na razie wygrzewasz domek, więc przez jakiś czas możesz śmiało w ten sposób grzać. Potem, jeżeli zależy Ci na mniejszym zużyciu możesz przejść na sterowanie termostatem i dwie taryfy. Pamiętaj też o CWU jeżeli masz to puszczane samopas i do tego 24h cyrkulacja to to również powoduje ogromne, niepotrzebne zużycie prądu. CO do pomysłu z elektrozaworami na podłogówce to jestem przeciwny takim rozwiązaniom i ja osobiście nie szedł bym w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca na temat, ale nie chce tworzyć odrębnego.

Jeśli macie pompy które nie sa podpięte do gniazdka 230V, to wtyczkę w swoich pompach macie do gniazda siłowego 16A czy 32A ? (pytam bo nie wiem w jakie wtyczki sa cześciej zaopatrywane pompy) pompa miałaby o mocy max 10KW

Edytowane przez pecet0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak wyżej.

Pompy 3-fazowe zazwyczaj nawet nie posiadają przewodu zasilającego w komplecie. Podłącza się je bezpośrednio zazwyczaj z dodatkowej skrzynki z bezpiecznikiem oraz często dodatkowym licznikiem.

 

Sezon grzewczy 16/17 rozpoczęty - Licznik na starcie 2340kWh

Edytowane przez MatixL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zapytać jakie macie średnie zuzycie prądu na C.W.U

U mnie zadane temperatura to 57(czy to nie zadużo) .Na Pompie Tank SEE 41(rozumiem iz gdy tem. spadnie do tej wartości powinna się załączyć)

Zbiornik 200l.Nie posiadam jeszcze termostatów- wygrzewam wieczorami .

Zuzucie pradu dla wody użytkowej to 200Kw na miesiąc.

Prosze o podpowiedź jak ograniczyć ten koszt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zapytać jakie macie średnie zuzycie prądu na C.W.U

U mnie zadane temperatura to 57(czy to nie zadużo) .Na Pompie Tank SEE 41(rozumiem iz gdy tem. spadnie do tej wartości powinna się załączyć)

Zbiornik 200l.Nie posiadam jeszcze termostatów- wygrzewam wieczorami .

Zuzucie pradu dla wody użytkowej to 200Kw na miesiąc.

Prosze o podpowiedź jak ograniczyć ten koszt.

pozdrawiam

 

Przejść na grzanie w okienkach. Ograniczyć cyrkulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 to dużo. Osiągając takie temperatury uzyskujesz niższy COP oraz mocno obciążasz sprężarkę która pracuje w wysokich temperaturach.

 

U mnie zużycie prądu dzienne na cwu to średnio około 2,5 kWh dziennie. Włącza się kiedy chce nie mam kagańca. Rodzina 2+2 my szybkie prysznice dzieci mała wanienka. Minus jest taki że pompa włącza się często bo mam zbiornik zintegrowany z pompą i jakoś szybko spada w nim temperatura. Ja grzeję wodę do 48 stopni. Raz na dwa tygodnie wyparzanie do 68 stopni utrzymywane przez godzinę. Wtedy dodatkowe 5kWh zjada grzałka elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...