Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam

A u mnie ostatnio jest dość rześko -od 2 tyg codziennie kilkustopniowy mróz w nocy , w dzień max 2 st . Dzisiaj ok 7 rano miałem -9.5 st- zużycie od 7 do 7 to 50kWh przy średniej stawce ok 0.41 pln.Średnia w listopadzie 40kWh/dzień.

Pzdr

 

Temp podobne u mnie i zużycie tez :)

ja jeszcze pokusze sie sprawdzic jakie będzie zużycie przy krzywej grzewczej jak kolega zechce podełac ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy grzejnikach sprawa wyglada inaczej, a zimne grzejniki dla wielu osob daja subiektywne wrazenie ze jest w domu chlodniej ( pomimo tej samej temp ).

PC ma zadana temp i nie pilnuje tanszych taryf, jedynie CWU jest ustawiona 2 x dzien w taniej ale dogrzewanie juz wedlug potrzeb.

 

Właśnie , moja KG zapewnia komfort cieplny (głównie dla mojej żony , największy "zmarźluch" w rodzinie) , ponieważ :

 

-kiedy jest nie zbyt chłodno , to 40-45 st na grzejnikach powoduje wyłączenie CO przy 23 st , a ponowne włączenie przy 22,5st.

Przy tak wysokiej temp nie jest odczuwalny chłodek , o którym pisałeś (PC wyłącza się np na 1 h co 2 -3h) .

-przy większych mrozach ,znacznie rzadziej termostat wyłącza PC , CO działa prawie ciągle za dnia -a w nocy jest obniżenie o 1 st , zazwyczaj kilka godzin odpoczynku

 

Dzięki w/w sterowaniu osiągam :

 

-pełny komfort cieplny

-min koszty za w/w komfort

-oszczędzam sprężarkę (piłowanie 24h , skraca przecież jej żywotność-to jak z przebiegiem samochodu )

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie liczby zalaczania sprezarki i czasu pracy pompy (jesli ktos sledzil moj watek to pisze na przyszlosc)

W buderusie jest opcja zmiany czestotliwosc zalaczen pompy (opcja ekonomiczny-0 do komfortowy 40 ; standardowo bylo ustawione na 20 ) ekonomiczny-pompa zalacza sie zadziej lecz sa wieksze roznice temperatur w pomieszczeniu i na cwu; komfortowy-pompa zalacza sie czesciej by utrzyamc temperature zadana.

 

Obecnie pomiary z paru dniu wykazuja ze pompa zalacza sie juz "normalnie"

 

DATA; czas pracy sprezarki razem; czas pracy CO ;czas pracy CWU; liczba startow sprezarki razem liczba startów CO ;liczba startow CWU

 

06.11.2016 6 4 2 15 3 12

07.11.2016 6 4 2 14 3 11

08.11.2016 6 5 1 11 2 9

09.11.2016 5 4 1 10 3 7

10.11.2016 8 6 2 11 4 7

11.11.2016 6 5 1 8 2 6

12.11.2016 8 6 2 16 4 12

 

 

Mozna przyjac ze przy temperaturze na zewnatrz 0C i nastawie w domu na 23C pompa srednio potrzebuje 5 godzin pracy na dobe oraz zalacza sie 3 razy. Natomiast przy nastawie CWU 43C pompa potrzebuje 2 godziny na dobe oraz zalacza sie ok 8 razy

 

Dziekuje wszystkim za pomoc w udzielaniu odpowiedzi na moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PC tez sie wylancza gdy osiagnie 23,5*C... ale jak jest 23*C to sie nie wylonczy, chyba ze przerwie jej grzanie CWU, wtedy nie wroci do grzania zanim temp nie bedzie 22,5*C.

 

Co do pilowania.... nie wiem czy stala praca na czesciowym obciazeniu jest gorsza od czestrzych start/stop... gdzie na poczatku pracy PC bardziej sie stara osiagnac zadana temp....

Jazda w miescie dla silnika samochodowego tez jest chyba gorsza od takiej na autostradzie, przy czesciowym obciazeniu ;) ( chcac tak porownac )

 

Na koniec dnia fajnie jak kazdy da rade ustawic pod swoje preferencje

 

Oczywiście częste wył/wł sprężarki jest raczej niepożądanym zjawiskiem- dlatego staram się to graniczyć (głównie przez KG) do kilku dziennie.

Gdzieś na FM ludzie pisali o jakichś strasznych ilościach start/stopów ich PC i to na podłogówce-dla mnie taki tryb pracy jest dość "dziwny"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PC tez sie wylancza gdy osiagnie 23,5*C... ale jak jest 23*C to sie nie wylonczy, chyba ze przerwie jej grzanie CWU, wtedy nie wroci do grzania zanim temp nie bedzie 22,5*C.

 

Co do pilowania.... nie wiem czy stala praca na czesciowym obciazeniu jest gorsza od czestrzych start/stop... gdzie na poczatku pracy PC bardziej sie stara osiagnac zadana temp....

Jazda w miescie dla silnika samochodowego tez jest chyba gorsza od takiej na autostradzie, przy czesciowym obciazeniu ;) ( chcac tak porownac )

 

Na koniec dnia fajnie jak kazdy da rade ustawic pod swoje preferencje

 

Dla sprężarki najgorsze są włącz wyłącz :) Znam klimy kilkuletnie które chodzą bez przerwy i nic im na razie nie jest :) co najlepsze wcale nie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...