Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widział ktoś może monitoring online z Pompy z Inwerterem? Jak wygląda jej krzywa pracy? teoretycznie powinna pracować cały czas wokół zadanej temperatury... coś jak tu

 

[ATTACH=CONFIG]373133[/ATTACH]

 

(zdjęcie pożyczone od H)

 

Ktoś coś kojarzy?

 

Jak warunki pracy są spełnione to wykres tak będzie wyglądał. U mnie jedzie cały dzień w zakresie od 450 - 475W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sprężarkami to jak jest w końcu- czy czasem nie są montowane w lodówkach oraz innych urządzeniach i pracują w cyklach on/ off wielokrotnie dziennie i nic szczególnego się z nimi nie dzieje ?

 

ale jakąś tam swoją żywotność mają - podawaną najczęściej wg godzin pracy.

Większość twierdzi, że zbyt duża ilość załączeń szkodzi sprężarce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak warunki pracy są spełnione to wykres tak będzie wyglądał. U mnie jedzie cały dzień w zakresie od 450 - 475W.

 

No ja jestem w pierwszym roku na razie - więc w sprzyjających okolicznościach pompa pracuje

 

0.6 - 0.8kW

... ale mam 200 m.kw. do ogrzania i CWU.

 

No i pierwszy sezon gdzie pozbywam się wilgoci z domu... i usuwam niedoróbki wykonawców :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecne temperatury zewnętrzne (ok. 0-2*) powodują, że przeciętny budynek dla utrzymania komfortowej temperatury wewn. na każdą godzinę potrzebuje kilka kWh energii.

Dla przykładu mój dom - dość typowy w tym dziale, z normowym całkowitym obciążeniem rzędu 6 kW, w obecnych warunkach potrzebuje ok .3 kWh/h.

Mnożąc to przez 24 wychodzi, że dziennie potrzebnych jest ok. 72 kWh energii.

PC nawet gruntowa, z COP 4, dla temp.zasilania 2/35* będzie potrzebować ok. 18 kWh na dobę (0,75/h).

Dodajmy jeszcze wodę użytkową i wtedy wychodzi normalne dzienne zużycie ok. 20 kWh/d dla domu takiego jak mój.

Nie mówmy o ekstremach typu 40 cm grafitu na ścianach lub 18* w środku, bo tak zdrowo.

 

Nie oczekujcie zatem cudów.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to te wasze pompy to chyba jakies perpetum... taki pobór jak prawie pompka obiegowa :)

 

Moja PC grzejąc pobiera co najmniej ok.1,6 kW. W ekstremalnych warunkach potrafi wziąć nawet 5 kW

Ale nie grzeje na okrągło przez 24 godziny.

Stąd biorą się dobowe czy nawet roczne uśrednione poziomy zużycia energii.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.11.2016 godz.6.00 - 16.11.2016 godz.6.00 C.O. i CWU - 297 kWh. Temp wewn 22-23 stopnie.

 

To masz coś nie bardzo - u mnie jest 287kW w przedziale który podajesz - a mam trochę ponad 200m.kw. do ogrzania. I jadę na wyższych obrotach bo dom wygrzewam.

 

Ale Twój panasonic to pewnie powietrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecne temperatury zewnętrzne (ok. 0-2*) powodują, że przeciętny budynek dla utrzymania komfortowej temperatury wewn. na każdą godzinę potrzebuje kilka kWh energii.

Dla przykładu mój dom - dość typowy w tym dziale, z normowym całkowitym obciążeniem rzędu 6 kW, w obecnych warunkach potrzebuje ok .3 kWh/h.

Mnożąc to przez 24 wychodzi, że dziennie potrzebnych jest ok. 72 kWh energii.

PC nawet gruntowa, z COP 4, dla temp.zasilania 2/35* będzie potrzebować ok. 18 kWh na dobę (0,75/h).

Dodajmy jeszcze wodę użytkową i wtedy wychodzi normalne dzienne zużycie ok. 20 kWh/d dla domu takiego jak mój.

Nie mówmy o ekstremach typu 40 cm grafitu na ścianach lub 18* w środku, bo tak zdrowo.

 

Nie oczekujcie zatem cudów.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec.

 

No to mnie trochę uspokoiłeś. Patrząc na Twój dom ze stopki i porównując z moim widzę że chyba tak musi być. 15.11.2016 godz. 23.00 - 16.11.2016 godz. 6.00 10kWh. W tym grzanie wody. Daje to 1,43kW/h

Edytowane przez reksgildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...