Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

A co z błędem wysokiego ciśnienia?

to była kwestia małego sprzęgła? czy jeszcze masz z tym problem?

 

Dzięki za zainteresowanie CNC

narazie jest ok- przełożyłem czujnik z bufora do rury na jego zasilaniu z PC. Zobaczymy - jeśli tylko wystąpi H98 , wrócę do pierwotnego umieszczenia.

Filtr był lekko brudny , ale nie wykluczam że to jest jednak główny problem ( wtedy pomyślę o filtrze na powrocie z systemu)

Teraz sobie robię próbę z tym powietrzem- kiedy PC odpowietrzyłem i miała ok 2 h postoju, i kiedy ponownie ruszyła , to przy ok 48-49 st ( na próbę ) pojawia się dźwięk delikatnego przelewania , kiedy uruchomiłem pompę wtórną i spadła temp do ok 40 st - pompa mruczy cichutko i wszystko gra...

Zrobię jak Map mi doradzał - nie będę podnosił ciśnienia , tylko z uporem maniaka odpowietrzał. Zobaczymy.

Robiłem wcześniej test cop- PC śmiga jak złoto, 10.7kW miała przez pewien czas.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoje zużycie jest o 20-25% niż w mim 50m2 większym, gorzej ocieplonym i zamieszkałym przez 5 osób domu, także nie koloryzuj;)

Druga sprawa to to, że takiego domku jak Twój nikt rozsądny nie będzie ogrzewał T-Capem tylko zwykłą 7 lub 9kW, więc relacje kosztów będą tu inne...

 

 

Przeglądy to naciąganie na kasę, skoro nie robisz ich w meetingu (bo i po co) to tym bardziej nie trzeba ich robić przy Panasonikach. No przynajmniej ja nie robiłem, gwarancja już minęła i wszystko hula jak należy.

Co to trwałości, ciężko się wypowiadać, ale mam obecnie na statku PC-PP mulisplit firmy AIWA, właśnie kończy 20 lat i nie chce się zepsuć a pracuje w bardzo ciężkich warunkach, więc ciężko tu wyrokować o tych śmietnikach...

 

Oj grubo kolego. :-)

Wychodzi na to że jak bym miał Twój sprzęt to grzałbym dom za 1400zł rocznie :-) No a tak się nie da :-)

 

Co do przeglądów to się nie zgodzę, powiedz Pani który ma taki filtr co przegląd, że nie potrzebnie go czyści:

Resized_20161116_185537.jpg

Albo temu klientpwi który przez jakieś 2/3 lata jechał na rozszczelnionej instalacji, a jego pompa żarła 3x więcej niż powinna.

Kolejna sytuacja to taka gdy olewasz przeglądy, tracisz gwarancję, a potem coś się psuje jeszcze w okresie gwarancyjnym a że olało się przeglądy to trzeba 5tyś wyłożyć na naprawę.

A jak kupisz sobie nowy samochód to na przeglądy nie jeździsz? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie CNC

narazie jest ok- przełożyłem czujnik z bufora do rury na jego zasilaniu z PC. Zobaczymy - jeśli tylko wystąpi H98 , wrócę do pierwotnego umieszczenia.

Filtr był lekko brudny , ale nie wykluczam że to jest jednak główny problem ( wtedy pomyślę o filtrze na powrocie z systemu)

Teraz sobie robię próbę z tym powietrzem- kiedy PC odpowietrzyłem i miała ok 2 h postoju, i kiedy ponownie ruszyła , to przy ok 48-49 st ( na próbę ) pojawia się dźwięk delikatnego przelewania , kiedy uruchomiłem pompę wtórną i spadła temp do ok 40 st - pompa mruczy cichutko i wszystko gra...

Zrobię jak Map mi doradzał - nie będę podnosił ciśnienia , tylko z uporem maniaka odpowietrzał. Zobaczymy.

Robiłem wcześniej test cop- PC śmiga jak złoto, 10.7kW miała przez pewien czas.

 

Pzdr

 

a Ty często tej wody dopuszczałeś żeby podnieść ciśnienie?

 

Miałem kiedyś klienta asa który miał nieszczelność na dolnym źródle i tak często dopuszczał że z glikolu woda się zrobiła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC

Z tymi przeglądami to jest różnie- mój instalator powiedział , że skoro mam ciepłomierz i potrafię wyczyścić filtr, to nie ma sprawy- przeglądów nie muszę robić , jak będzie problem to mam dzwonić.

Natomiast jeśli ktoś jest nie techniczny- to uważam , że trzeba robić roczną obsługę.

Tak naprawdę kością niezgody jest kwota- raczej nie zasada.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty często tej wody dopuszczałeś żeby podnieść ciśnienie?

 

Miałem kiedyś klienta asa który miał nieszczelność na dolnym źródle i tak często dopuszczał że z glikolu woda się zrobiła :-)

 

Przy próbach , potem ustaliłem warunki takie że bąbelki się pojawiały i przy wył i nowym cyklu spadały.

System mam szczelny- latem tego problemu nie ma. Mam wiaderko podstawione pod rurę z zaw bezp w PC i kiedy zład jest podgrzany i są defrosty to na cwu wzrasta ciśnienie i działa zawór ( ciśnienie spoczynkowe 2.4 bar jest ok , przy pracy 2,7bar - ale na defrosćie wzrasta , naczynie wzbiorcze w PC nie pochłania tego wzrostu)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol CNC

 

Filtr wody umiem odkręcić, sprawdzić i ewentualnie oczyścić sam.

Podobnie ze sprawdzeniem zaworu bezpieczeństwa i stanu anody aluminiowej w zbiorniku CW.

Co jeszcze sprawdzi serwisant w trakcie przeglądu jeśli nie ma sygnałów o niedomaganiu PC?

 

Zapomniałem; popsika jakimś aerozolem wymiennik ciepła.

Zapomniałem również dodać, że jestem całkowicie nietechniczny.

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbach , potem ustaliłem warunki takie że bąbelki się pojawiały i przy wył i nowym cyklu spadały.

System mam szczelny- latem tego problemu nie ma. Mam wiaderko podstawione pod rurę z zaw bezp w PC i kiedy zład jest podgrzany i są defrosty to na cwu wzrasta ciśnienie i działa zawór ( ciśnienie spoczynkowe 2.4 bar jest ok , przy pracy 2,7bar - ale na defrosćie wzrasta , naczynie wzbiorcze w PC nie pochłania tego wzrostu)

Pzdr

 

Na defroście obiegówka zapier na maxa i dlatego tak wzrasta ciśnienie.

Naczynie ma bardzo małe przyłącze dlatego nie potrafi na szybko odebrać sporego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na defroście obiegówka zapier na maxa i dlatego tak wzrasta ciśnienie.

Naczynie ma bardzo małe przyłącze dlatego nie potrafi na szybko odebrać sporego wzrostu.

 

Dokładnie- objawy są proste :

Przy temp powyżej 45 st i ciśnieniu spoczynkowym poniżej 2.4 bara jest ten problem ( cwu i co)

Mam jeszcze 18 ltr naczynie wzbiorcze.

Za każdym razem mogę spowodować ten objaw.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol CNC

 

Filtr wody umiem odkręcić, sprawdzić i ewentualnie oczyścić sam.

Podobnie ze sprawdzeniem zaworu bezpieczeństwa i stanu anody aluminiowej w zbiorniku CW.

Co jeszcze sprawdzi serwisant w trakcie przeglądu jeśli nie ma sygnałów o niedomaganiu PC?

 

Zapomniałem; popsika jakimś aerozolem wymiennik ciepła.

Zapomniałem również dodać, że jestem całkowicie nietechniczny.

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Jak by taką widzę mieli klienci nie było by problemu.

Tylko że 70% nie ma pojęcia co to filtr, z tych 30% co wiedzę połowa się itak obrazi jak powiem im że mają to robić sami :-)

Bo 300 zł to nie majątek a zawsze jest do kogo się odezwać i klient wie że jest pod opieką serwisu.

 

Dlatego po Twoim opisie widzę że jesteś mocno techniczny i możesz sobie trzy gwiazdki do ogrodniczek przypiąć :-)

A Twoja skromność wynika pewnie z tego że nie zdążyłeś poznać pewnie zbyt wielu użytkowników PC poza tymi których tu spotykasz.

Jak wiesz osoby które mają tutaj posty to już często osoby które jakąś wiedzę mają (nie zawsze dobrą), ale temat ich interesuje.

 

Większość klientów nawet tu nie zagląda, dzwonią do firmy trafiają na obsługę i wyjaśniamy im jak wygląda umowa.

 

Klient opisuje dom, izolację, powierzchnię, typ ogrzewania, lokalizację itd.

Mówi nam jakie ma wymagania, co do urządzenia.

My dobieramy najlepsze rozwiązania, klient dostaje do wyboru:

a) urządzenie tanie (droższa eksploatacja, tańszy zakup), Czasem jest to dobre gdy budżet mocno naciągnięty u klienta

 

b) ze średniej półki (dobry stosunek ceny do kosztów eksploatacji) najczęściej wybierane

 

c) oraz urządzenie komfortowe takie które zapewni mu ciepło czasem nawet przy -30st.C jeżeli na tym mu zależy lub urządzenie z dozorem internetowym gdzie to my pilnujemy wszystkich funkcji urządzenia oraz temperatury zdalnie. W ten sposób nic go nie interesuje.

 

Dlatego w naszej ofercie znajdziesz Meetinga, który z pośród Chińczyków jest naprawdę dobry, jest tym tanim rozwiązaniem ale też dobrym które potrafi tanio i skutecznie ogrzać budynki.

Mamy też Panasonic bo są to dobre urządzenia, droższe od Chińczyka ale tańsze w eksploatacji. Za to droższe części itp. Ale jest to dobry i sensowny sprzęt.

Potem są lepsze urządzenia, Mitsubishi, Daikin dla tych którzy chcą sprzętu z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dostałem rachunek z ENEI. W okresie 24.09-24-11 zużyłem 1046kWh w cenie 450zł (z przesyłami, stałymi i zmiennymi).

Uśredniona cena 1kWh to 0.43zł.

Dokładnie 25%, to zużycie w I taryfie, 75% w II.

Z moich zapisków zużycia dla PC wynika, że zjadła ~750kWh w tym okresie.

Przyjmując również dla PC podział na taryfy 25/75 za ogrzewanie zapłaciłem ~280zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dostałem rachunek z ENEI. W okresie 24.09-24-11 zużyłem 1046kWh w cenie 450zł (z przesyłami, stałymi i zmiennymi).

Uśredniona cena 1kWh to 0.43zł.

Dokładnie 25%, to zużycie w I taryfie, 75% w II.

Z moich zapisków zużycia dla PC wynika, że zjadła ~750kWh w tym okresie.

Przyjmując również dla PC podział na taryfy 25/75 za ogrzewanie zapłaciłem ~280zł.

Pozdrawiam.

 

Na fakturze masz info ile kWh w jakiej taryfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze masz info ile kWh w jakiej taryfie?

 

Tak, rozbite jest na I i II.

 

 

 

K@mil_ - u mnie w tym samym okresie 600kw - ale bez cwu. (ale mam G11)

Grubą masz wylewkę? Sterujesz pompą przez krzywą czy sterownikiem?

 

Wykonawca domu twierdził, że ~7cm.

Sterowanie jak na razie tylko pogodówka i KG. Ale chcę dorzucić sterownik pokojowy (ON/OFF), żeby dodatkowo trzymał w ryzach zadaną temp. w pomieszczeniach.

 

Zużycie orientacyjne w oparciu o moje zapiski z podlicznika, który niestety nie jest 2-taryfowy. 1-szy sezon domu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ma rozbite to na fakturze.

 

K@mil_ - u mnie w tym samym okresie 600kw - ale bez cwu. (ale mam G11)

Grubą masz wylewkę? Sterujesz pompą przez krzywą czy sterownikiem?

 

Dzięki. Widze że domki mamy podobne (ściany). Mój ciut większy bo 200m.kw.

 

U mnie inwerter wziął w podanym przez Was okrese 900kW (CO+CWU).

 

I to pierwszy sezon... liczę że zejdzie niżej... jeszcze mi mostek przy oknie wyszedł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że za mostki jeszcze się nie zabrałem (a mam dostęp do kamery termowizyjnej).

To moje zużycie, to nie jest jakiś wypas, ale na to, że jest to 1-szy sezon, to na razie jestem bardzo zadowolony.

W przyszłym roku chcę montować WM z rekuperacją.

 

Taka ciekawostka, albo i nie ciekawostka - porównuje się ze mną kolega z pracy z domkiem ~90m2, z ekogroszkiem. On mieszka już 5 lat, więc dom wygrzany. Wiadomo, inne domy, ocieplenia itd. itp. Puszcza dość niski parametr jak na grzejniki, bo ma je przewymiarowane mocno. Zaczęliśmy grzanie w tym samym dniu i on w tym samym czasie zużył 'węgla' za 400zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że za mostki jeszcze się nie zabrałem (a mam dostęp do kamery termowizyjnej).

To moje zużycie, to nie jest jakiś wypas, ale na to, że jest to 1-szy sezon, to na razie jestem bardzo zadowolony.

W przyszłym roku chcę montować WM z rekuperacją.

 

Taka ciekawostka, albo i nie ciekawostka - porównuje się ze mną kolega z pracy z domkiem ~90m2, z ekogroszkiem. On mieszka już 5 lat, więc dom wygrzany. Wiadomo, inne domy, ocieplenia itd. itp. Puszcza dość niski parametr jak na grzejniki, bo ma je przewymiarowane mocno. Zaczęliśmy grzanie w tym samym dniu i on w tym samym czasie zużył 'węgla' za 400zł.

 

Pozdrawiam.

 

Zróbcie z tego jakąś tabelkę i zderzcie ze soba m.kw. - to wyjdzie faktyczna róznica i można będzie policzyć czy pompy się zwracają czy są tylko zabawką dla niechcących machać łopatami ;) Na razie wychodzi 280zł VS 400zł... to "połowa więcej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miło zaskoczony i dziękuję sam sobie, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z gazu.

Moja instalacja nie jest idealna i będę ją w miarę możliwości usprawniał, do tego dom się wygrzeje, polikwiduję mostki, dorzucę WM i powinno być jeszcze lepiej, choć tak jak piszę już w tym momencie jestem bardzo zadowolony z decyzji o zamontowaniu PC.

Edytowane przez K@mil_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miło zaskoczony i dziękuję sam sobie, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z gazu.

Moja instalacja nie jest idealna i będę ją w miarę możliwości usprawniał, do tego dom się wygrzeje, polikwiduję mostki, dorzucę WM i powinno być jeszcze lepiej, choć tak jak piszę już w tym momencie jestem bardzo zadowolony z decyzji o zamontowaniu PC.

Bo to był dobry ruch po prostu. My już mamy rekuperację za rok GWC do tego dokoptujemy i w ogóle będzie bajka. Na razie to fajna opcja mieć świeże powietrze w domu bez otwierania okien "bo zimno" :) Polecam.

PS. Kończy się budować inny mój kolega, dom-termos pięknie ocieplony o paręnaście m2 większy od mojego niestety z kominami, WG, no i gazem. Też będzie materiał do porównań.

Ogarnij tego z groszkiem bo to może być fajna opcja.

 

PS

Skąd bierzesz temp średnią do swojego wyliczenia? widzę, że jest rózna niż wszystkie prognozy historyczne jakie widzę. Może to wskazania chwilowe (w momencie pomiaru)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...