Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Pisałem już gdzieś o tym, pracuję w ciepłownictwie i takie dane zbieramy sami. Dane dla miasta Bydgoszczy. Tak jak jest w nagłówku kolumny napisane, jest to średnia całodobowa ;) żadna chwilowa.

Pozdrawiam.

 

PS. Co ciekawe:

10.2015 średnia 7.5*C

10.2016 średnia 7.5*C

 

11.2015 średnia 5.7*C

11.2016 średnia (jak na razie) 2.8*C więc sporo zimniej.

Edytowane przez K@mil_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PS. Kończy się budować inny mój kolega, dom-termos pięknie ocieplony o paręnaście m2 większy od mojego niestety z kominami, WG, no i gazem. Też będzie materiał do porównań.

Pozdrawiam.

 

To nie termos skoro nie jest szczelny. Nie rozumiem pakowania izolacji ile wlezie a zosatwia się dziury wentylacji grawitacyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam 2 kominy (jeden do salonu- do kozy a drugi przy kotłowni) i codziennie żałuję że je zrobiłem

 

i do tego mam kanał z dopływem powietrza z zewnątrz do kozy....

 

a i tak zadowolony jestem z rachunków, chociaż wiem że może być lepiej :p

 

 

edyta: i to do tego murowane kominy z cegły, bez żadnych systemów czy wkładów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Odkręcony termos :)

Nie dał się przekonać do nie budowania kominów i wstawienia PC. Szkoda, bo podwalinę pod taki typ ogrzewania i WM ma (miał).

20cm w podłodze, na ścianach, piana między krokwiami, super drzwi, brama, no i okna. Ale dziury w dachu (kominy).

 

Wczoraj wymieniałem okap. Mam tam wstawiony zawór zwrotny jak odetkałem i przyłożyłem rękę to leciał chłód o temperaturze 12'C. Na zewnątrz było raptem 0'C. Ile poleci w mróz -5, -10, -15,? A to tylko jedna dziura? To podobnie jak ktoś wstawia ciepły montaż okien z super parametrami a potem dziurawi je robiąc nawiewniki... To się nie trzyma kupy. A prawda jest taka że wentylację z reku w wersji ekonomicznej i to na silnikach EC można zrobić za niewielkie pieniądze i to z montażem! Nikt nie każe wrzucać od razu airpacka a chyba lepiej mieć dom szczelny i jeszcze do tego bez wiatru i goleniu po plecach w łazience czy kuchni. Ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam 2 kominy (jeden do salonu- do kozy a drugi przy kotłowni) i codziennie żałuję że je zrobiłem

 

i do tego mam kanał z dopływem powietrza z zewnątrz do kozy....

 

a i tak zadowolony jestem z rachunków, chociaż wiem że może być lepiej :p

 

 

edyta: i to do tego murowane kominy z cegły, bez żadnych systemów czy wkładów....

 

Jakie rachunki masz za ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka że wentylację z reku w wersji ekonomicznej i to na silnikach EC można zrobić za niewielkie pieniądze i to z montażem! Nikt nie każe wrzucać od razu airpacka a chyba lepiej mieć dom szczelny i jeszcze do tego bez wiatru i goleniu po plecach w łazience czy kuchni. Ale jak kto woli.

 

Jakie to koszty według Ciebie w wersji ekonomicznej na silnikach EC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od domu. Ale można nawet z robocizną w w 7-9 tys się zmieścić. Takie przypadki znam :).

 

To podaj mi jakieś oznaczenie rekuperatora z silnikami EC tak aby zmieścił się w tej cenie + kanały +robocizna.

 

Mam rozprowadzone kanały w domu i jak szukałem jakiegoś oszczędnego rekuperatora to cena zaczynała się od 6 tys ... podkreślam cena SAMEGO rekuperatora z silnikami EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi jakieś oznaczenie rekuperatora z silnikami EC tak aby zmieścił się w tej cenie + kanały +robocizna.

 

Mam rozprowadzone kanały w domu i jak szukałem jakiegoś oszczędnego rekuperatora to cena zaczynała się od 6 tys ... podkreślam cena SAMEGO rekuperatora z silnikami EC.

Jak duży dom? Ile mieszkańców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci info o powierzchni ? Z tego co się orientuje, to najważniejsza jest kubatura. Ale jak potrzebujesz to 90 m2.

Kanałów poszło niecałe 100 m R-Vent flex 63mm 8 wywiewów 8 nawiewów

Najdłuższy kanał ma ok 7-8 m.

Kanały dolotowe to okrągłe fi 160, które przechodzą na prostokątne 9x20 (czy jakoś takie) parę kolanek zakrętów i ostatecznie znowu okrągłe fi 160 :-)

Edytowane przez jgrolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 27 dni (16.10 - 11.11) zużyła PC 237 kWh. 178 kWh na CO, 59 kWh na CWU (300 l.). Średnio 8,8 kWh. Grzanie tylko w II taryfie

 

hey

jak masz nastawione grzanie tylko w 2 taryfie? czyli pompa załącza sie od 22-6 i od 13-15, tak? Prosze napisz jaka masz zadaną temperaturę grzania, że da się wytrzymać w nocy a w dzień , między 15 a 22 nie marzniecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dom 200m2, użytkowa 150m2

pompa ciepła - 2 odwierty po 80m vailant geoterm

brak rekuperacji

______________

u nas nastawiona temperatura grzania 20stopni, obniżona 16 - jak nastawiłam grzanie między godz. 6-21 - w dzien było super, w nocy normalnie, ale rachunki spore 15.09-18.11 zuzycie prądu (całość łącznie z agd i żarówkami ) 1180kwh z czego 70 proc w drogiej taryfie. Poczytałam, pocztałam - nastwiłam grzanie miedzy 22-0.00, 2-6 i 13-17 - w nocy bardzo ciepło - do 13 też ok, ale około 21 jest już zimno, szczególnie mało komfortowe w łazience.

CWU mam nastawione miedzy 4,30-6, 14-15 i 21,30-23 (temp max 49st min 44st)

prosze doradzcie jak ustawić, żeby żyło sie komfortowo i nie wydawać dużo pieniędzy na prąd

nie wiem gdzie sie czyta ile sama pompa zuzywa energii, widze tylko taki wykres ile kWh zuzyła od początku pracy

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

jak masz nastawione grzanie tylko w 2 taryfie? czyli pompa załącza sie od 22-6 i od 13-15, tak? Prosze napisz jaka masz zadaną temperaturę grzania, że da się wytrzymać w nocy a w dzień , między 15 a 22 nie marzniecie?

 

Napisz jaki masz dom - mury, ocieplenie itd. Bo to od tego zalezy. Brak WM z rekuperacja tez nie pomaga.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...