Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom z124, dwuspadowy dach, ściany protokole, ocieplone szarym styropianianem 15, dach wełna top rock 5 + 20, okna 3 szybowe, nie mamy rolet,

 

nastwiłam grzanie miedzy 22-0.00, 2-6 i 13-17 - w nocy bardzo ciepło - do 13 też ok, ale około 21 jest już zimno, szczególnie mało komfortowe w łazience.

CWU mam nastawione miedzy 4,30-6, 14-15 i 21,30-23 (temp max 49st min 44st)

 

 

Tragedii nie ma. Jestes pewna ze zalaczalo ci sie grzanie w okienku 13-17 ?

Masz podlogowke ? Co to za sciany "protokole" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma. Jestes pewna ze zalaczalo ci sie grzanie w okienku 13-17 ?

Masz podlogowke ? Co to za sciany "protokole" ?

Porotononowe ;)

Wszędzie podłogowka,

Jestem pewna, że chodzi pompa między 13a 17, bo już byłam sprawdzać,

Mam tylko pogodowke na zewnątrz, w pokojach nie nam założonych tych termostatem, bo mi odradzala, kable mamy pociagniete.

Niech ktoś mi uczciwie powie czy jak włączy grzanie na nic to się nie gotuje? I czy zużycie prądu nie będzie dużo większe, bo w nocy temperatury będą coraz niższe. Ja dopiero teraz w tym miesiącu tak wlaczylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dom 200m2, użytkowa 150m2

pompa ciepła - 2 odwierty po 80m vailant geoterm

brak rekuperacji

______________

u nas nastawiona temperatura grzania 20stopni, obniżona 16 - jak nastawiłam grzanie między godz. 6-21 - w dzien było super, w nocy normalnie, ale rachunki spore 15.09-18.11 zuzycie prądu (całość łącznie z agd i żarówkami ) 1180kwh z czego 70 proc w drogiej taryfie. Poczytałam, pocztałam - nastwiłam grzanie miedzy 22-0.00, 2-6 i 13-17 - w nocy bardzo ciepło - do 13 też ok, ale około 21 jest już zimno, szczególnie mało komfortowe w łazience.

CWU mam nastawione miedzy 4,30-6, 14-15 i 21,30-23 (temp max 49st min 44st)

prosze doradzcie jak ustawić, żeby żyło sie komfortowo i nie wydawać dużo pieniędzy na prąd

nie wiem gdzie sie czyta ile sama pompa zuzywa energii, widze tylko taki wykres ile kWh zuzyła od początku pracy

dziękuję

 

Jakiej mocy pompa ...?

Obstawiam że raczej za dużo nie osiągniesz poprzez celowanie w okienka taniego prądu, brak rekuperacji rozwala ci wszystko bo masz za duże spadki temperatury ...

Poszukaj też jakichś nadmiernych nieszczelności budynku ...

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku ustawić sztywną jedną temperaturę bo wyjdzie ci zużycie ok 50/50% a temperatura będzie stabilna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcei jeszcze raz co pisze Lotta, a w szczegolnosci:

Poczytałam, pocztałam - nastwiłam grzanie miedzy 22-0.00, 2-6 i 13-17 - w nocy bardzo ciepło - do 13 też ok, ale około 21 jest już zimno, szczególnie mało komfortowe w łazience.

 

Do 13 jest ok, a potem coraz gorzej? To co, w okienku 13-17 na chlodzeniu chodzi ? a od 6-13 bez grzania jest w porzo ? To sie kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcei jeszcze raz co pisze Lo

Chodzi mi o to ze do 13tej bez grzania jest dobrze, ale po tym grzanie 13- 17 około 21 jest średnio fajnie, a potem w nocy znów ciepło, zastanawiam się czy u osób które też grzeją w taniej taryfie jest super extra, czy trzeba się przyzwyczaić. Prędzej przez 3 lata jechaliśmy grzanie między 6 a 21, ale teraz chcieliśmy zaoszczędzić na rachunku za prąd,,, stad zmiana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcei jeszcze raz co pisze Lotta, a w szczegolnosci:

 

 

Do 13 jest ok, a potem coraz gorzej? To co, w okienku 13-17 na chlodzeniu chodzi ? a od 6-13 bez grzania jest w porzo ? To sie kupy nie trzyma.

 

Tam jest za słaba pompa i klepie przez cały czas nastaw ...

Chodzi praktycznie całą noc więc nabije trochę energii co pozwala utrzymać się temperaturze do południa, po 15:00 do nocy pompa nie działa więc temperatura wieczorem zaczyna spadać ...

 

Lekarstwo na dolegliwość napisałem wyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy pompa ...?

Obstawiam że raczej za dużo nie osiągniesz poprzez celowanie w okienka taniego prądu, brak rekuperacji rozwala ci wszystko bo masz za duże spadki temperatury ...

Poszukaj też jakichś nadmiernych nieszczelności budynku ...

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku ustawić sztywną jedną temperaturę bo wyjdzie ci zużycie ok 50/50% a temperatura będzie stabilna ...

 

Pompa vws 81/2 8kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie denerwuje za bardzo forumowiczów proszę jeszcze o odpowiedz i podpowiedź:

Czy jak macie włączone grzanie w godzinach nocnych to bez przerwy? I czy nie jest w nocy goraco?

Od wczoraj 16 do dziś 16tej moje zużycie prądu (całkowite pompa, odkurzanie itp) tania taryfa 17 droga 12kWh - to mniej więcej normalne czy dużo?

Przepraszam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie denerwuje za bardzo forumowiczów proszę jeszcze o odpowiedz i podpowiedź:

Czy jak macie włączone grzanie w godzinach nocnych to bez przerwy? I czy nie jest w nocy goraco?

Od wczoraj 16 do dziś 16tej moje zużycie prądu (całkowite pompa, odkurzanie itp) tania taryfa 17 droga 12kWh - to mniej więcej normalne czy dużo?

Przepraszam i dziękuję

 

Mam 200m.kw. podłogówki. Pompa 8kW. Pierwszy sezon więc jak dużo wilgoci pompa więcej pracuje. w środku 22.5 (ścinam po mału krzywą) - ale dziennie wychodzi ok 25-30 kW więc Twoje 29 kW wydaje się ok. Choć faktycznie stosunek taryf jest dziwny - widocznie akumulacja nie za bardzo działa i gdzieś ciepło Ci ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie denerwuje za bardzo forumowiczów proszę jeszcze o odpowiedz i podpowiedź:

Czy jak macie włączone grzanie w godzinach nocnych to bez przerwy? I czy nie jest w nocy goraco?

Od wczoraj 16 do dziś 16tej moje zużycie prądu (całkowite pompa, odkurzanie itp) tania taryfa 17 droga 12kWh - to mniej więcej normalne czy dużo?

Przepraszam i dziękuję

 

Lotto (nie z Weimaru)

 

Czy to dużo czy mało nikt Ci sensownie nie odpowie. Za mało danych.

U mnie np przy 2 osobach zużywamy dziennie ok. 6-7 kWh na funkcjonowanie domu.

Licząc podobnie u Ciebie wyszłoby, że na CO i CW zużywasz ok.22 kWh, czyli sensownie a wręcz niewiele, przy aktualnych temp. zewnętrznych.

 

Jak Ci w nocy za ciepło masz trzy wyjścia;

 

- Nie grzej przez całą noc

- zmniejsz temperaturę zasilania

I jako ostateczne, gdy nie poradzisz sobie z dwoma powyższymi;

- uchyl okno w sypialni.

 

Życzę powodzenia, za uszczypliwości przepraszam. Nie zrażaj się.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nocne grzanie mniej więcej trwa od 22 -do 6 rano. Nie wydaje mi się by było nam domownikom za gorąco. Buforem w takim przypadku jest posadzka- jej grubość. U mnie 10 cm w niektórych miejscach ok 12. Taka masa betonu zbyt szybko nie przekaże ciepła do pomieszczeń, co za tym idzie w nocy nie odczuwamy zbytniego dyskomfortu. Za to w ciągu dnia gdy nas w domu nie ma i pompa jest wyłączona beton ma czas oddać ciepło i utrzymać temperaturę na zadawalającym nas poziomie. Wszystko zależy od grubości i rodzaju wylewki. Nie bez znaczenia ma akumulacyjność ścian, ilość mostków termicznych i szczelność budynku. Jeśli chodzi o Twoje zużycie prądu to tak jak wcześniej Liwko wspomniał i patrząc na ocieplenie Twojego budynku jest na umiarkowanym poziomie. Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...