Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

7155 kWh, czyli 460 kWh w miesiącu na Co i CWU oraz chłodzenie (wciąż nie wyłączyłem ale wątpię żeby się samo włączyło... chyba) stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci temp. góra - 22-23 stopnie temp. w pokojach zmierzona, dół - 24-25 stopnie

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej 20 stopni - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" :p ) 5,4

 

krzywa

15/20

-15/30

 

nie wiem czy to sensownie ustawiona, ale działa

 

Hej,

 

dobrze rozumiem że to wyniki Październik / Listopad?

 

Przyjemne temperatury masz tam u siebie - nie za gorąco Ci się żyje? My złapaliśmy oddech w okolicach 20-21.

 

U mnie tak:

417 kW w Październiku

568 kW w Listopadzie

 

Parametry:

CWU: 39st / 45st

CO: 19st/24st (ale dół był za nisko - pierwszy sezon domu i akumulacja średnia + pewnie jeszcze jakieś mostki).

 

Od dwóch dni dwie taryfy - czekam na opomiarowanie i wszystko stanie się jasne. Wtedy zaryzykuję cisnąć wszystko przez II taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że to dużo, mało, normalnie?

 

Trochę sporo ale to dopiero pierwszy sezon takiego grzania (w zeszłym do około 15 st bo nie mieszkałem) No i nie zdążyłem z ociepleniem dachu wiec jest tylko razlozone 20 cm wełny na stropie. Jeszcze kilka mostków się znajdzie na pewno. Rodzina 2+2 z pokaźnym zużyciem cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dobrze rozumiem że to wyniki Październik / Listopad?

 

Przyjemne temperatury masz tam u siebie - nie za gorąco Ci się żyje? My złapaliśmy oddech w okolicach 20-21.

 

U mnie tak:

417 kW w Październiku

568 kW w Listopadzie

 

Parametry:

CWU: 39st / 45st

CO: 19st/24st (ale dół był za nisko - pierwszy sezon domu i akumulacja średnia + pewnie jeszcze jakieś mostki).

 

Od dwóch dni dwie taryfy - czekam na opomiarowanie i wszystko stanie się jasne. Wtedy zaryzykuję cisnąć wszystko przez II taryfę.

 

 

te 460 to listopad, październik był znaczniej mniej prądożerny :p

 

na dole ciut za gorąco się robi. ale obniżenie temp. powoduje że obniża się i na dole i na górze, a na górze już jest momentami odczuwalnie chłodno (widac ciepłolubny jestem - 21 stopni w domu to dla mnie chłód, w samej bieliźnie ciut zimno :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 460 to listopad, październik był znaczniej mniej prądożerny :p

 

na dole ciut za gorąco się robi. ale obniżenie temp. powoduje że obniża się i na dole i na górze, a na górze już jest momentami odczuwalnie chłodno (widac ciepłolubny jestem - 21 stopni w domu to dla mnie chłód, w samej bieliźnie ciut zimno :p )

 

Motyw z bieganiem w piżamie po domu doskonale rozumiem ;)

 

To ja nie wiem gdzie mi to wszystko ucieka - pozostaje chyba "pierwszoroczne wygrzewanie" bo cały czas pojawiają się nowe / inne plamy na ścianach - a rekuperacja odprowadza skropliny.

 

Swoją drogą jaką macie temp powietrza na rekuperacji? sprawdzacie to również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalozylem pompe ciepla powietrzna nibe split 16kw do mieszkania parterowego bez poddasza o powierzchni 210 m2 kubatura 1250m3 po miesiacu ogrzewania pompa przy obecnych temperaturach zuzywa od 35 do 40kwh na dobe przy temp co 25 stopni i cieplej wody 42.

Pytanie czy waszym zdaniem to nie za duzo??? Zapewniano mnie ze roczne ogrzewanie bedzie mnie kosztowac 3 do 3,5k max a jak licze to wyjdzie z 5 albo i wiecej...

Szczegoly mieszkania:

100% podlogowka wylewki anhydrytowe rurki rozlozone co 10cm poszlo ich okolo 2200m biezacych

Styropian na scianie 20cm 2x po 10 grafitowy

W podlodze 18cm

Na stropie 25cm dach 16cm welny

Okna 3x szyba o wspolczynnikach od 0.7 do 0.8 duzo przeszklen bo jest 44m2 okien:)

drzwi wisniowski creo o wspolczynniku 0.8

Strefa klimatyczna 3

Inzynierowie z nibe twierdza ze musi byc 16kw bo 12 bylaby na styk a dlatego ze jest to mieszkanie w calosci parterowe.

Mieszkanie nie jest jeszcze zamieszkale poniewaz trwaja prace wykonczeniowe.

Prosze o wasze opinie na temat zuzycia.

podlicznik jest na pompe ciepla i reszte osprzetu czyli jakies pompki i cos tam:) nie jestem budowlancem nie znam sie na tych sprawach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trwają prace wykończeniowe to pewnie fachmani mają częściej drzwi otwarte niż zamknięte, więc pewnie wiele ciepła ucieka, druga sprawa to że nowy dom potrzebuje masę energii na pozbycie się wilgoci. 1 sezon nie jest wyznacznikiem. Zamieszkaj, wygrzej osusz, i potem jak co to możesz panikować. Zawsze mozesz zrobić termowizję i zobaczyć gdzie ci ciepło ucieka :p

 

BTW 40 kWh na dobę to poniżej 16zł, czyli max 500 zł miesięcznie czyli 3500zł na sezon nie przekroczysz, oczywiście jak to przy pompie i podłogówce masz prąd dwutaryfowy!!!

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję tym wszystkim, którzy nie maja mnie za kretynkę i próbuja pomóc, mimo, że nie bardzo fachowo pytam i bardzo sama wiem co mam w domu ;)

ale mam jeszcze kilka zagwostek, nadal prosze o pomoc - odpowiedzi na pyt:) bo mam już przestawione na grzenie22-6 i 13-16 ( w tych godzinach zadałam temp. 21st) a w pozostałym czasie ustawiłam 17stopni. Tryb pracy pompy mam AUTO, ale zastanawia mnie czy wy przypadkiem nie macie włączonej na tryb ECONOM (w którym w czasie obniżonych temp pompa nie właczy się na bank, bo u mnie się włącza jak na dworze temp spada)

 

1. jaki tryb pracy macie włączony ECONOM czy AUTO?

2. jakie macie nastawione temp na pompie tą wyższą i tą niższą jeśli grzejecie w AUTO?

3. czy opłaca się zamontować jakie cudo: http://www.euroster.pl/produkty/regulatory/programowane/euroster-q7txrxgw/353 ?

 

jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...