Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to mieszkanie czy dom?

piszesz ze mieszkanie a opis pasuje do domu

 

 

wylewka po 8 dniach 0%? bajki...

no i po grzyba grzejesz tak duzo jak nie mieszkasz?

 

Jest to dom wolnostojacy a tak grzeje bo chce:) poprostu chce zobaczyc ile bedzie kosztowala zima

kosztami sie nie przejmuje bo pieniazki sa ale chce sprawdzic czy Nibe mowilo prawde czy zrobiono mnie w balona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

A jak wylewka miała temperaturę 45 stopni, to jaką miałeś temperaturę w domu???

Mówisz o celsjuszach?

 

 

Wilgotność 0% brzmi jak wyniki wyborów w czasach słusznie minionych (lecz wracających).

 

W domu bylo 30 stopni celsjuszy:) goraco:)

Wylwka byla wylana 1 wrzesnia a wygrzewanie zaczalem 8 listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie KG, teraz mam 34IN 28 OUT,zobaczymy co stanie się z temp. wew.

Akurat wyjezdzam z domu, wróce jutro.

Zostawiam PC On.Leci od wczoraj , od 13-00 .Zobaczymy zużycie po 48h.

pozdr

 

I jak zużycie?

 

U mnie teraz KG -10/35 15/27.

Podbicie +2K 2.00-6.00. Obniżenie -2K 9.30-17.00

I je jakoś dużo chyba, bo ok. 25kWh/dobę z Tz -2*C - 2*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz średnio z CWU od 25-do 30KW, niestety w G11 czyli drogo bo dziennie pewnie delikatnie poniżej 20zł co by miesięcznie dawało pewnie około 600zł ;/ a temperatura ledwo poniżej 0*C ;/

 

Krzywa na razie -15 +25 (podbicie +1) 15/25.

W domu - parter 20,5*C poddasze 22,0*C

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zużycie?

 

U mnie teraz KG -10/35 15/27.

Podbicie +2K 2.00-6.00. Obniżenie -2K 9.30-17.00

I je jakoś dużo chyba, bo ok. 25kWh/dobę z Tz -2*C - 2*C.

 

To jakie masz te temp zadane - bo 2K to chyba histereza...

 

25kW/dobra to sporo patrząc na Twój metraż. Mam trochę ponad 200m.kw. i 26-28.

 

W środku cały czas 22st - dogrzewam w tanich CO: 24st i CWU: 48 - odpuszczam w szczycie CO: 21 i CWU: 35 (żeby nie ostygła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbicie i obniżenie 2K histerezy oczywiście. W domu od 21.5-22.8*C. Nie mam termostatu pokojowego, więc wszystko regulowane pogodówką i KG.

Ostatnie parę dni tak zaczęła pobierać więcej.

Nad ranem właśnie podbijam, żeby w drogim 'oknie' nie startowała z za niskiej temp., bo wtedy awaryjne defrosty występują (warunki niestety idealne do defrostów i podejrzewam, że stąd kilka kWh więcej idzie).

 

EDIT: chociaż w sumie patrząc na podobne temperatury w listopadzie, to zużycie podobne...

Edytowane przez K@mil_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje Wam cos podbicie KG w okienku grzania dwugodzinnego ?? czytalem kiedys ze ktos podbija temp w okienu 13-15. co to spowoduje? powiedzmy z KG wychodzi ze ma miec 30st. a dacie +2 to wychodzi 32 ale czy on osiagnie w ogole te 32 w 2h?? watpie, no chyba ze jakis buforek jest. czy jeszcze inaczej na to patrzycie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje Wam cos podbicie KG w okienku grzania dwugodzinnego ?? czytalem kiedys ze ktos podbija temp w okienu 13-15. co to spowoduje? powiedzmy z KG wychodzi ze ma miec 30st. a dacie +2 to wychodzi 32 ale czy on osiagnie w ogole te 32 w 2h?? watpie, no chyba ze jakis buforek jest. czy jeszcze inaczej na to patrzycie??

 

To wrzuć podbicie 1h wcześniej-nie zbankrutujesz od tego :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć podbicie 1h wcześniej-nie zbankrutujesz od tego :wiggle:

nie zrozumiales mnie. ja akurat nie potrzebuje teraz nic zmieniac bo jest ok. ale zastanawiam sie jak to dziala u osob co robia takie podbicie bo widze ze w 2h okienku cudow pompa nie zdziala wiec podbicie nie wiem co daje. wydaje mi sie ze podbicie nie wplywa na moc z jaka pompa pracuje, jak zrobie podbicie o 5 st. to sprezarka bedzie pracowac z wieksza modulacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales mnie. ja akurat nie potrzebuje teraz nic zmieniac bo jest ok. ale zastanawiam sie jak to dziala u osob co robia takie podbicie bo widze ze w 2h okienku cudow pompa nie zdziala wiec podbicie nie wiem co daje. wydaje mi sie ze podbicie nie wplywa na moc z jaka pompa pracuje, jak zrobie podbicie o 5 st. to sprezarka bedzie pracowac z wieksza modulacja??

 

PC będzie pracować wg aktualnych warunków przy podbiciu-na początku będzie większa modulacja .To jakieś groszowe sprawy-ważne ,żeby nie tracąc komfortu cieplnego podgrzać podłogę trochę na zapas ( tj w T2).

Osobiście nie jestem zwolennikiem kagańca T2-komfort najpierw

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC będzie pracować wg aktualnych warunków przy podbiciu-na początku będzie większa modulacja .To jakieś groszowe sprawy-ważne ,żeby nie tracąc komfortu cieplnego podgrzać podłogę trochę na zapas ( tj w T2).

Osobiście nie jestem zwolennikiem kagańca T2-komfort najpierw

pzdr

 

Jeśli mój wybór padnie na panasa to zgłoszę sie po ustawienia bo wyglądasz mi na bardzo ogarnietego świra co spał na początku przy sterowniku :) To oczywiscie komplement :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC będzie pracować wg aktualnych warunków przy podbiciu-na początku będzie większa modulacja .To jakieś groszowe sprawy-ważne ,żeby nie tracąc komfortu cieplnego podgrzać podłogę trochę na zapas ( tj w T2).

Osobiście nie jestem zwolennikiem kagańca T2-komfort najpierw

pzdr

ale raczej pompa nie "goni" do KG poprzez zwiekszenie modulacji szybciej jak widzi ze ma podbicie. ewentualnie grzalke zalaczy. wiec jak ktos ma kaganiec na 2h to co mu da podbicie 5K??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej pompa nie "goni" do KG poprzez zwiekszenie modulacji szybciej jak widzi ze ma podbicie. ewentualnie grzalke zalaczy. wiec jak ktos ma kaganiec na 2h to co mu da podbicie 5K??

 

Teoretycznie -większą temperaturą i mocą szybciej powinno się nagrzać , ale niestety (albo stety) jest coś takiego jak bezwładność podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zeby wygenerowac wieksza moc sprezarka powinna sie wkrecic sie na wyzsze obroty a raczej podniesienie KG nie powoduje wzrostu czestotliwosci, chyba ze sie myle ??

 

Jeśli PC była wyłączona i woda jest zimna-to sprężarka będzie zapitalać wg swojego algorytmu (dążąc do dt=5K) i to raczej w początkowej fazie będzie miała najwyższą modulację- potem czy będzie zadane 30 st , czy 35 st - wątpię by była odczuwalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziliśmy się w sobotę, ale od początku grudnia obserwuję zużycie energii i tak:

1.12. - 40kWh

2.12. - 44kWh

3.12. - 41kWh

4.12. - 47kWh

5.12. - 44kWh

6.12. - 40kWh

Mam taryfę G12W i staram się grzać w oknach normalnie, a w drogiej -4. Zasobnik C.W.U. to 260 grzany w taniej do 48*C i dogrzewany w oknie 13:00-15:00 do 40. Krzywa grzewcza ustawiona na -20/32 i 15/25, z tym, że mam kompensację ustawioną na +2*C w temperaturach -2+2.

Jednak patrząc na wasze zużycia energii, to na razie u mnie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...