Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Pierwszy rok mieszkania za mną.

Za okres 7.12.2015 - 6.12.2016 zuzylismy 919 kWh na CO 100% w 2T, 1260kWh na CWU w taryfie mieszanej . Temperatury utrzymywane to 22-22.5 oC poprzedniej zimy, obecnie 22-22.5 na parterze i ok 20.5-21 na poddaszu uzytkowym.

OZC bylo na poziomie 39kWh/m2 dla 20oC i 24 w łazienkach oraz n50=4. W lazienkach jednak mam temp. bez podbicia. Uwzgledniajac COP pompy na poziomie 4, wyszlo mi 25 kWh/m2

UWAGA: przed zamieszkaniem, na wygrzewanie posadzek i ogrzewnie czesciowo nieocieplonej chaty w okresie 08-12.2015 poszlo mi prawie drugie tyle kWh na CO. Ile dokladnie nie wiem, bo nie mialem przez caly czas podlicznika, opieram sie tylko na czasie pracy pompy.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no tak ale zeby wygenerowac wieksza moc sprezarka powinna sie wkrecic sie na wyzsze obroty a raczej podniesienie KG nie powoduje wzrostu czestotliwosci, chyba ze sie myle ??

 

U mnie jest ustawione 13-16 +5.Masz racje , nie zauważyłem iz częstotliowość sprężarki zmienia się . Cały czas 47HZ.Zauważyłem jednak iż podbicie ma wpływ na temp. powrotu..W grudniu testuje podbicie grzania w okienku 13-16.Jak ktos też , piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiąc i nie co większe zużycie prądu:

08.11-07.12 528 kwh ( CO + CWU) w tym 450 kwh w tanim prądzie. Temperatura w domu 23.5 - 24 oC.

Wymieniłem pompki obiegowe na mocniejsze- pewnie stąd trchę większe zużycie prądu.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu testuje podbicie grzania w okienku 13-16.Jak ktos też , piszcie.

 

Ja testuję podbicie +3K w godzinach 2.00-6.00 (nie mam taniego okna w dzień). Rano woda w instalacji ma ~31*C, czyli faktycznie te 2-3K więcej niż bez podbicia. Zużycie kWh jakoś nie za bardzo wzrosło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ustawione 13-16 +5.Masz racje , nie zauważyłem iz częstotliowość sprężarki zmienia się . Cały czas 47HZ.Zauważyłem jednak iż podbicie ma wpływ na temp. powrotu..W grudniu testuje podbicie grzania w okienku 13-16.Jak ktos też , piszcie.

jak podbicie ma wplyw na temp. powrotu? aby temp. powrotu byla wyzsza to na zasilaniu musisz podac wiecej bo skad nagle na powrocie mialbys wyzsza temp?? aby na zasilaniu byla wyzsza temp. to pompa musi swoje popracowac i podbicie wg, mnie tutaj nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki za ostatnie 3 miesiące, PC pracuje tylko w 2T, start PC na CO 15.10

 

wrzesień 2016 CO - czas pracy 0:00h - 0kWh - 0,00 zł

CWU - czas pracy 27:30h - 86kWh - 23,53 zł

październik 2016 CO - czas pracy 30:51h - 69kWh - 18,99 zł

CWU - czas pracy 31:58h - 100kWh - 27,36 zł

listopad 2016 CO - czas pracy 93:14h - 210kWh - 57,40 zł

CWU - czas pracy 34:45h - 108kWh - 29,55 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle kasy można zrobić komplet instalacji (wentylacja, ogrzewanie cwu, pompa ciepła) i jeszcze kasy zostanie. Reszta powinna iść w izolację. Od tego należy zacząć zawsze!

 

nie chce mi się z tobą polemizować, nie chciało mi się rozpisywać ale pod pojęciem kotłownia za 31,5kzł miałem na myśli PC ocieplony zbiornik CWU 300l do PC z kwasówki, rozdzielacz DZ, roztwór glikolu do 500m rury fi 40, pompki obiegowe DZ, 2xCO, CWU, cyrkulacja CWU, naczynia zbiorcze DZ, CO i CWU, montaż 2 sterowników osobno na dwóch poziomach, rurki z miedzi, izolacje rurek, przewody zasilające pompki . Do tego koszt zmontowania podłączenia i uruchomienia wszystko robiła firma a nie chałupniczym sposobem gospodarczym, może ktoś jest hydraulikiem i umie wykonać to sam, ja jestem elektrykiem i gratis miałem wykonanie instalacji elektrycznej :yes:

Jeżeli zaś chodzi o 13,5kzł za odwierty to przelicz to na 205m odwiertu + wykopy około 40 m z wprowadzenie sond do budynku to chyba niej est jednak dużo.

Jeżeli chodzi o izolację to jak poczytasz moją stopkę to chyba nie oszczędzałem na tym.

 

Ponadto jeżeli twierdzisz tak jak w cytacie to albo nie budowałeś (nie chce mi się przeglądać forum) albo masz mniemanie że dom można wybudować za 300kzł, ja swojej inwestycji nie żałuje dla porównania kupel budował równolegle wybudował kotłownię z wypasionym piecem ACV gazowym za 25kzł do tego podłączenie + instalacja gazu kolejne 5kzł i dalej komin co najmniej kolejne 5kzł różanica 10kzł na inwestycji a różnica w opłatach za ogrzewanie ogromna, może są tacy co lubią być palaczami w swoim domu u mnie bezobsługowość PC bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się z tobą polemizować, nie chciało mi się rozpisywać ale pod pojęciem kotłownia za 31,5kzł miałem na myśli PC ocieplony zbiornik CWU 300l do PC z kwasówki, rozdzielacz DZ, roztwór glikolu do 500m rury fi 40, pompki obiegowe DZ, 2xCO, CWU, cyrkulacja CWU, naczynia zbiorcze DZ, CO i CWU, montaż 2 sterowników osobno na dwóch poziomach, rurki z miedzi, izolacje rurek, przewody zasilające pompki . Do tego koszt zmontowania podłączenia i uruchomienia wszystko robiła firma a nie chałupniczym sposobem gospodarczym, może ktoś jest hydraulikiem i umie wykonać to sam, ja jestem elektrykiem i gratis miałem wykonanie instalacji elektrycznej :yes:

Jeżeli zaś chodzi o 13,5kzł za odwierty to przelicz to na 205m odwiertu + wykopy około 40 m z wprowadzenie sond do budynku to chyba niej est jednak dużo.

Jeżeli chodzi o izolację to jak poczytasz moją stopkę to chyba nie oszczędzałem na tym.

 

Ponadto jeżeli twierdzisz tak jak w cytacie to albo nie budowałeś (nie chce mi się przeglądać forum) albo masz mniemanie że dom można wybudować za 300kzł, ja swojej inwestycji nie żałuje dla porównania kupel budował równolegle wybudował kotłownię z wypasionym piecem ACV gazowym za 25kzł do tego podłączenie + instalacja gazu kolejne 5kzł i dalej komin co najmniej kolejne 5kzł różanica 10kzł na inwestycji a różnica w opłatach za ogrzewanie ogromna, może są tacy co lubią być palaczami w swoim domu u mnie bezobsługowość PC bezcenna.

 

Nie kolego, ja po prostu opieram się na innym systemie stąd różnice...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245730-Tanie-ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-od-splita-po-kana%C5%82%C3%B3wk%C4%99

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...