Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

grudzień 2016 CO+CWU 947kWh (85% w taniej 803kWh) średnia temperatura 0.8 stopnia

grudzień 2015 585 kWh - średnia temperatura 4.5 stopnia

grudzień 2014 942 kWh - średnia temperatura 0.62 stopnia

 

Cały rok 2016

5231.832 kWh - tania 4781.512 kWh - droga: 450.32 kWh.

 

2015 - 4482 kWh

2014 - 4430 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejesz ten strych?

Jesli to kubatura z projektu, to dotyczy bryly budynku. Calej.

 

A faktycznie, niektore PW maja taki "patent". Nie zmienia to faktu, ze utrzymujesz idealne srodowisko do hodowli. :)

nie nie grzeje tego strychu ale nie mam jeszcze zalozonej wylazki i dziura przyjryta jest tylko styrem piatka:)

No to trzeba szybko podlaczac wode i robic co jakis czas wymianke:) dzieki za info a orientujesz sie o ile procent moze spasc uzycie jak juz sie wprowadzimy i dom sie wygrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie grzeje tego strychu ale nie mam jeszcze zalozonej wylazki i dziura przyjryta jest tylko styrem piatka:)

No to trzeba szybko podlaczac wode i robic co jakis czas wymianke:) dzieki za info a orientujesz sie o ile procent moze spasc uzycie jak juz sie wprowadzimy i dom sie wygrzeje?

 

Zurzyłeś 1000kwh - teraz "idzie" zima wiec raczej zużycie się utrzyma. W tanim prądzie nie wychodzi aż tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zurzyłeś 1000kwh - teraz "idzie" zima wiec raczej zużycie się utrzyma. W tanim prądzie nie wychodzi aż tak drogo.

No tak tylko ze ja nie bede przechodzil na dwie taryfy bo nie chce cyrklowac z praniem prasowaniem i zmywaniem... po drugie i tak zakladam 10kw paneli fotowoltaicznych:) nie lubie tylko klamstw a chce sprawdzic czy nibe mnie w balona zrobilo czy nie:)

 

Do zuzycia trzeba wziasc pod uwage ze jest to 1 miesiac niezasiedlonego jeszcze domu i tylko 20.5 stopnia w srodku jak sie wprowadze bede chcial ze 22-23 i dojdzie izolator w postaci podlog a ja tylko w lazienkach bede mial plytki tak to wszedzie kladziemy panele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w domu "cyrklujemy" z praniem, prasowaniem w weekend- tania taryfa w przypadku G12w w tych dniah non stop. Zmywarkę uruchamiamy codziennie po 22, ogrzewanie również. To tak dla przybliżenia tym, którzy nie zapoznali się jeszcze z taryfikatorem np PGE;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień 2016

 

Zużycie 404,9 Kwh

taryfa całodobowa 0,58 zł/Kwh

cena 234,84 zł

COP=4,35

czas pracy sprężarki 218h (W tym czas pracy CO 184 i czas pracy cwu 34)

liczba startów sprężarki 272 (w tym liczba startów CO 90 i liczba startów CWU 182)

 

bardzo dużo startów na CWU w stosunku na ilość godzin pracy.

Masz małą histerezę lub czujnik temperatury bardzo nisko w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fakturę z PGE za ostatni okres G11:

 

429,69zł za 720kwh czyli cena kwh = 0,60zł

Widzę z podlicznika pompy że zużyła 470kwh, czyli dom: 250kwh (dla pompy mam licznik jednotaryfowy)

 

Jeśli dobrzę liczę gdybym miał G12w =

470*0,35= 164,5zł,

250*0,66= 165zł

Razem = 329zł - czyli około 100zł różnicy w stosunku do G11

 

Do tej pory grzanie tylko w godzinach taniego prądu, woda - raczej 50/50. Widzę ze ogrzanie wody pobiera około 4kwh. Zatem powinienem pewnie dorzycić pare kwh do drogiego prądu ale znowu część zużycia bytowego należy dorzucić do taniej taryfy. Dlatego to pomijam.

 

Czy dobrze to przeliczyłem?

 

ps. Jeśli masz dane dla PGE Łódź Teren - podłączam się prośby kolegi wyżej.

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...