Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesli dobrze liczę fakturę domelek'a to

G12W:

Tania=0,34gr, Droga=66gr

Srednia u niego to 0,44gr (522zł: 1188kwh)

 

Zatem nie ma nad czym się zastanawiać porównując G11 do G12w

Przypomnę, u mnie średnia G11 = 0,61gr (także PGE ŁÓDŻ TEREN)

 

Powyższe ceny to ceny brutto z wszystkimi opłatami stałymi.

 

 

EDIT - poprawa cen

Edytowane przez link2jack
poprawa cen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze liczę fakturę domelek'a to

G12W:

Tania=0,32gr, Droga=45gr

Srednia u niego to 0,44gr (522zł: 1188kwh)

 

Zatem nie ma nad czym się zastanawiać porównując G11 do G12w

Przypomnę, u mnie średnia G11 = 0,61gr (także PGE ŁÓDŻ TEREN)

 

Powyższe ceny to ceny brutto z wszystkimi opłatami stałymi.

 

Tak wychodzi średnia 0,44zł ale tylko przy takim zużyciu 75% tania/25% droga, tylko to jest zwykła G12, nie weekendowa. Pompa narazie nastawiona na grzanie w wiekszości w nocnej taryfie, ale czasem wychodzi poza - taki algorytm termostatu, ktory oblicza ile zajmie dogrzanie do odpowiedniej temperatury w określonym czasie.

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do Polski po kilku latach normalna zima i już widać to mocno po rachunkach za grzanie. Marzenia o ogrzaniu domku za 1000-1500zł w zimę pozostaną marzeniami.

 

Z siedmioletnich doswiadczeń mogę stwierdzić, że różnica w grzaniu między zimą ostrą a łagodną, to w moim przypadku około 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do Polski po kilku latach normalna zima i już widać to mocno po rachunkach za grzanie. Marzenia o ogrzaniu domku za 1000-1500zł w zimę pozostaną marzeniami.

 

Nie wiem o jakim rejonie mówisz. U mnie na razie na plusie. Chyba ze piszesz o prognozach. Z tego co widzę to raptem nie całe 3 dni ma być na minusie. Od niechcenia najwyżej odpalę kominek ...

 

No chyba ze patrzysz na fakturę domelek'a - ale u niego nie jest źle - za ogrzewanie wychodzi lekko ponad 200z za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi średnia 0,44zł ale tylko przy takim zużyciu 75% tania/25% droga, tylko to jest zwykła G12, nie weekendowa. Pompa narazie nastawiona na grzanie w wiekszości w nocnej taryfie, ale czasem wychodzi poza - taki algorytm termostatu, ktory oblicza ile zajmie dogrzanie do odpowiedniej temperatury w określonym czasie.

 

Jaki masz sterownik? Masz zewnętrzny? Czy działasz na sterowniku w pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siedmioletnich doswiadczeń mogę stwierdzić, że różnica w grzaniu między zimą ostrą a łagodną, to w moim przypadku około 200zł.

 

u mnie chyba podobnie.

1 i 2 sezon grzewczy była różnica 400-500zł, ale wtedy była jeszcze taryfa tylko G12 (nie było w ofercie G12w) i dużo mniejsze zużycie w taniej taryfie niż teraz dla G12w (ponad 20% różnicy). Teraz nawet przy sporo większym zużyciu, różnica będzie bardzo zbliżona do twojej Liwko, bo dużo lepsze proporcje taniej taryfy

i przy okazji lepsza cena prądu w taniej taryfie, aż do końca 2018 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim rejonie mówisz. U mnie na razie na plusie. Chyba ze piszesz o prognozach. Z tego co widzę to raptem nie całe 3 dni ma być na minusie. Od niechcenia najwyżej odpalę kominek ...

 

 

Dla mojej okolicy średnia temperatura dobowa:

zima obecna 2016

pazdz 7.6C

list 4.0C

grudz -0.2C

 

zima 2015

pazdz 8.5C

list 6.2C

grudz 3.9C

 

zima 2014

pazdz 10.9C

list 6.5C

grudz 1.2C

 

więc obecna zima jest zdecydowanie zimniejsza przynajmniej w okresie do stycznia a dopiero od jutra zaczynają sie siarczyste mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sterownik? Masz zewnętrzny? Czy działasz na sterowniku w pompie?

 

 

Coś takiego jak na załączonych obrazkach, temperatura pobierana jest z internetu (i pokrywa z temperaturą w rzeczywistości), z tego co się dowiadywałem to algorytm uwzględnia też prognozowaną temparaturę na kilka godzin w przód i w ten sposób oblicza ile zajmie dojście do wymaganej temperatury. Oczywiście w każdym domu będzie to inny okres czasu, ale jako że jest to intelligentne rozwiązanie to 'wie/pamięta' ile czasu zajęła ta czynność w przeszłości więc niejako dostosowuje się do warunków w naszym domku. Tak samo działa termostat NEST, który de facto też mam na stanie, owl ma tę przewagę, że można do niego podłaczyć licznik energii i mieć wszystko na jednym ekranie.

NEST za to ma fajną funkcję, która monitoruje (uzywając GPS-a wbudowanego w telefon) gdzie jest właściciel i jak zbliża się do domu to załącza ogrzewanie - oczywiście działa to tylko dla ogrzewania wysokotemperaturowego, przy podłogówce się nie sprawdzi.

W Owl brakuje mi tylko wyświetlania temperatury na termostacie, ale można bez tego przeżyć, zwłaszcza że sam termostat jest bezprzewodowy i działa na 2 baterie AA już prawie 2 lata, a temperature można sprawdzić na PC/tablecie/telefonie.

 

http://www.theowl.com/files/8713/9401/2599/Room_Sensor_Screenshot_1.png

http://www.theowl.com/files/4913/9401/3690/Room_Sensor_Screenshot_2.png

Room_Sensor_Screenshot_2.jpg

Room_Sensor_Screenshot_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze liczę fakturę domelek'a to

G12W:

Tania=0,32gr, Droga=45gr

Srednia u niego to 0,44gr (522zł: 1188kwh)

 

Zatem nie ma nad czym się zastanawiać porównując G11 do G12w

Przypomnę, u mnie średnia G11 = 0,61gr (także PGE ŁÓDŻ TEREN)

 

Powyższe ceny to ceny brutto z wszystkimi opłatami stałymi.

 

To mi wychodzi inaczej, bo 53(0,28+0,24)gr i 27gr netto.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wychodzi inaczej, bo 53(0,28+0,24)gr i 27gr netto.

 

Jeszcze raz zatem.

Opłaty stałe przyjmuję ze są równe - 170zł netto dla obu (noc+dzień) czyli 210zł brutto, Czyli po 105zł na dzien i 105zł na noc)

 

Koszt taniej to 0,234gr + opłaty stałe (105zł / 894kwh = 0,117zł) = 0,35zł

Koszt drogiej to 0,356 + opłaty stałe (105zł / 894kwh = 0,357zł) = 0,71zł

 

Teraz dobrze?

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu w grudniu CO+CWU 1070 kWh.

647 godz. pracy pompy

528 godz. pracy sprężarki, w tym CO 505, CWU 23 godz. Do tego 588 uruchomień sprężarki.

Praca grzałek: BUH 1: CO 33 godz., CWU 8 godz. BUH 2: CO 3 godz., CWU 9 godz.

 

Hej,

coś masz nie halo ze swoją PC-albo awaria , albo nieprawidłowo ustawiona. Nie sądzę żebyś miał temp większe od 24/26 st w pomieszczeniach.Widząc Twoją chałupę-masz wszystko co trzeba pod PC :

 

-podłogówka

-izolacja

-reku

-markowa PC

 

Ja mam : grzejniki z temp 40-45 st, ok 200m2 podłóg ,styro biały 10cm, okna dwuszybowe (cały dom rok budowy 2007 wg średnich standardów) , żona cały dzień w domu , temperatura na Eurosterze 22,5-23.

I u mnie wyszło ok 1350 kWh , a u Ciebie 1070 ?

Może ktoś od Clarneta powinien to obejrzeć .

pzdr

 

PS

Chyba ,że mega mostki lub inne "dziury" cieplne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przyjmuje inaczej. Ja uwzględniłem wszystkie składowe tego rachunku (pomijajac tam jakieś grosze) i wyszło mi że tania to 0,35 brutto, a droga to 0,69 brutto.

 

U mnie w Tauronie Energia+Przesył to T1=0,25pln brutto , T2 =0,69pln brutto.Abonamenty i opłaty chyba nie więcej niż 10 pln

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zatem.

Opłaty stałe przyjmuję ze są równe - 170zł netto dla obu (noc+dzień) czyli 210zł brutto, Czyli po 105zł na dzien i 105zł na noc)

 

Koszt taniej to 0,234gr + opłaty stałe (105zł / 894kwh = 0,117zł) = 0,35zł

Koszt drogiej to 0,356 + opłaty stałe (105zł / 894kwh = 0,357zł) = 0,71zł

 

Teraz dobrze?

 

Jeszcze gorzej... Czytaj rachunek zamiast zgadywać. W tych 170zł netto większość to opłaty dystrybucyjne zależne od taryfy. Jak się przyjrzysz to większym stopniu tania dystrybucja w II taryfie sprawia, że jest ona tania, a nie koszt energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi tak Taryfa G12 PGE ŁÓDŹ-teren:

 

Cena brutto KWh

 

Dzień - 0,6629 zł

Noc - 0,3395 zł

 

plus opłaty stałe rocznie - 145,83 Brutto

 

To się pokrywa (prawie) z tym dokumentem:

 

http://www.gkpge.pl/media/pdf/oferta_obrot/jak_czytac_fakture/LODZ_TEREN_NET.PDF

 

Każdy może sobie sprawdzić dla swojego obszaru. Pewnie inni dostawcy też udostępniają takie wyliczenia.

 

http://www.gkpge.pl/oferta/strefa-klienta/regionalna/przewodnik-po-fakturze

 

Tak teraz spojrzalem na ten dokument i widzę że G12N jest tańsza od G12 mając więcej godzin taniej taryfy?? WTF?

Ciekawe czy można zmienić tę taryfę w ciągu trwania umowy? (zmiana licznika i taryfy była 2 miesiące temu...

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...