Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Jeszcze gorzej... Czytaj rachunek zamiast zgadywać. W tych 170zł netto większość to opłaty dystrybucyjne zależne od taryfy. Jak się przyjrzysz to większym stopniu tania dystrybucja w II taryfie sprawia, że jest ona tania, a nie koszt energii.

 

Dzięki - pierwszy raz widzę fakturę za g12 (u domelek'a) . Mój błąd.

 

Więc ostatecznie:

Koszt taniej to 0,19gr + opłaty dystr. 0,084zł = 0,34zł

Koszt drogiej to 0,2895 + opłaty dystr. 0,247zł = 0,66

 

do tego są jeszcze jakieś opłaty dystrybucji stałej i opaty przejciowe abonamentowe i OZE (22,76zł)

Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki - pierwszy raz widzę fakturę za g12 (u domelek'a) . Mój błąd.

 

Więc ostatecznie:

Koszt taniej to 0,19gr + opłaty dystr. 0,084zł = 0,34zł

Koszt drogiej to 0,2895 + opłaty dystr. 0,247zł = 0,66

 

do tego są jeszcze jakieś opłaty dystrybucji stałej i opaty przejciowe abonamentowe i OZE (22,76zł)

 

domelek napisał ile dokładnie to wynosi uwzględniając opłaty od kWh. Część opłat zależy od kWh, a część jest stała-miesięczna. W jego obliczeniach jest to uwzględnione.

 

W PGE mazowieckim już są inne stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Teraz temperatury mam rzędu 22*C, Przepływy ustawione na 1,5.

Mostków raczej brak, bo sprawdzałem dom kamerą termowizyjną.

Może dlatego mam takie zużycie, bo strop ocieplony tylko 5cm styro z wylewką anhydrytową i przez to grzeję tez górę.

Hej,

coś masz nie halo ze swoją PC-albo awaria , albo nieprawidłowo ustawiona. Nie sądzę żebyś miał temp większe od 24/26 st w pomieszczeniach.Widząc Twoją chałupę-masz wszystko co trzeba pod PC :

 

-podłogówka

-izolacja

-reku

-markowa PC

 

Ja mam : grzejniki z temp 40-45 st, ok 200m2 podłóg ,styro biały 10cm, okna dwuszybowe (cały dom rok budowy 2007 wg średnich standardów) , żona cały dzień w domu , temperatura na Eurosterze 22,5-23.

I u mnie wyszło ok 1350 kWh , a u Ciebie 1070 ?

Może ktoś od Clarneta powinien to obejrzeć .

pzdr

 

PS

Chyba ,że mega mostki lub inne "dziury" cieplne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Teraz temperatury mam rzędu 22*C, Przepływy ustawione na 1,5.

Mostków raczej brak, bo sprawdzałem dom kamerą termowizyjną.

Może dlatego mam takie zużycie, bo strop ocieplony tylko 5cm styro z wylewką anhydrytową i przez to grzeję tez górę.

 

Witaj,

te 5cm na stropie , to bardzo mało-ja mam styropian 10cm w podłodze na parterze i 5 cm na stropie na pierwszym piętrze , ale na stropie nad drugim piętrem mam wełnę mineralną 20cm i strych ocieplony na połaciach (też 20 cm ).

Zresztą , czysto fizycznie -ciepłe powietrze (z całego domu) unosi się do góry i jeśli tam będzie słabe ocieplenie to i na zużyciu to się zauważy.

Ciekawi mnie tylko ,czy rzeczywiście tak dużo spodnie Ci to zużycie po ociepleniu stropu (bo powinno znacznie) ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po wszystkim zobaczyłem, że zamiast 5cm mogłem dać 10 cm pod podłogówke na poddaszu. Ale cały dach mam 24 cm piany. Więc tak na prawdę ogrzewam cały dom.

 

No to na strychu możesz urządzić swój osobisty klubik-ciepło masz , beczusia z piwem , wygodny fotel , czy co tam zapragniesz ...

Rozmarzyłem się:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktorant

Masz pompę co ogrzeje nawet 2x taki dom.

Nie męcz obiegówki tą dt 3 - dla podlogowki możesz mieć spokojnie 5 do nawet 8 stopni. Najwyżej podniesiesz kg na + o 1-2 stopnie

Do tego nie dław obiegówki na rotametrach - po co?

Ustaw ten punkt równowagi niżej dla grzałek. Możliwość wspomagania PC grzałkami wynika m in. z komfortu (dynamika pracy), ale to możliwość, a nie konieczność.

Obniż temperaturę buforowania cwu do zakresu PC, ewentualnie dodaj drugie buforowanie.

Nie wiem jaką masz instalację wentylacji, ale na VAM zmniejsz sobie krzywe wentylatora (o ile tego nie zrobiłeś) - bo ta centrala jest za duża na ten metraż.

Wentylacja mimo odzysku ciepła to koszt. Im intensywniejsza, tym więcej za nią płacisz w kosztach ogrzewania PC.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...