Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

W sumie zajęło mi to dwa dni ale poszło bez jakiej kolwiek grzałki i niespodzianek.Faktem jest że przez pierwsz 3,5 dnia zeżarła chyba 240 kWh ale od tamtego czasu średnia razem z tymi mroźnymi to około 20-22kWh/dobę. Zdarzyła się doba gdzie poszło 16 ale była i jedna ze zużyciem 30

 

Przy pompie PW (a chyba taka wlasnie masz) nie musisz brac pod uwage zamrozenia DZ. Kolezanka natomiast nie musi sie martwic o podniesienie temp. powrotu majac gruntowke. Zakrecenie czesci DZ bedzie dzialalo na jej szkode podnoszac niepotrzebnie zuzycie pradu poprzez mniejszy COP. Ma grzac zimne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo Pyxis tak uważa, a On ma zawsze rację...

Najlepsze jest to co wybrał Pyxis;)

 

Pyxis mieszkal 12 lat w scianach z porothermu. Siostra Pyxisa nadal mieszka w takich scianach. Pyxis potrafi zauwazyc roznice. Pyxis nigdy nie wybralby tego goowna na dom. Moze jedynie na garaz, (jak by dawali za darmo). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis mieszkal 12 lat w scianach z porothermu. Siostra Pyxisa nadal mieszka w takich scianach. Pyxis potrafi zauwazyc roznice. Pyxis nigdy nie wybralby tego goowna na dom. Moze jedynie na garaz, (jak by dawali za darmo). ;)

 

Nie przesadzajmy nawet na porothermie nie musi być tragicznie...jak jest solidnie zaizolowane i szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu ściana z Prothermu na PW ma mało wspólnego ze szczelnością. Chyba że PW każdego pustaka zalepisz zaprawą lub klejem.

Podpytaj montarzystów okien lub merkavy. Swego czasu podesłał ciekawe opracowanie na ten temat.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu ściana z Prothermu na PW ma mało wspólnego ze szczelnością. Chyba że PW każdego pustaka zalepisz zaprawą lub klejem.

Podpytaj montarzystów okien lub merkavy. Swego czasu podesłał ciekawe opracowanie na ten temat.

 

Zależy kto i jak to wykonuje :) Robię szczelność w domach czy termowizję to widzę co i jak. I rzeczywiście kwiatki się zdarzają i to niemałe! Dlatego podczas budowy staranność i dokładność. Prawda że trudniej. I zgodzę się że są lepsze materiały, o niebo lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, proszę

 

[ATTACH=CONFIG]378236[/ATTACH]

 

Kolekcjonuję takie przypadki. A najlepiej to na błędach się uczyć, byleby nie u kogoś :) !

 

Inaczej-cała sztuka podobno polega na uczeniu się na cudzych błędach (co nie oznacza ,że zawsze uczymy się na swoich ...)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja w największe mrozy miałem powroty 24/25 , przy 30 w wyjściu. DT= 5

I raczej starczało, gdyby nie wyłączanie sprężarki poniżej -21 st i kilka kolejnych mostków , starczyło by i byłoby komfortowo.

Teraz przy - 8 st , 33 OUT / 26 IN DT=7 a w domu wróciły "upały" .Na dole 23st.

Wydaje mi się że ustawianie KG za wysoko nie ma większego sensu.No chyba że chcemy grzać "tylko" 2T ale tu trzeba spełnić odpowiednie parametry.

U mnie jest 36/-15st przy 26/10 .

Na razie eliminuje mostki , nie zakładam termostatu .Sterowanie timerem . Jak będę bliski ustawień optymalnej KG, wtedy dorzucę termostat.

Dodam iz na początku KG miałem nawet 42/-15.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja w największe mrozy miałem powroty 24/25 , przy 30 w wyjściu. DT= 5

I raczej starczało, gdyby nie wyłączanie sprężarki poniżej -21 st i kilka kolejnych mostków , starczyło by i byłoby komfortowo.

Teraz przy - 8 st , 33 OUT / 26 IN DT=7 a w domu wróciły "upały" .Na dole 23st.

Wydaje mi się że ustawianie KG za wysoko nie ma większego sensu.No chyba że chcemy grzać "tylko" 2T ale tu trzeba spełnić odpowiednie parametry.

U mnie jest 36/-15st przy 26/10 .

Na razie eliminuje mostki , nie zakładam termostatu .Sterowanie timerem . Jak będę bliski ustawień optymalnej KG, wtedy dorzucę termostat.

Dodam iz na początku KG miałem nawet 42/-15.

pozdr

 

Dodatkowe paramety przy 2T? W sensie dom musi kumulować - albo masz pompę ON/OFF z dużym buforem. I jazda. Pech chciał że mam inwerterową więc te 2T mogą się zwyczajnie nie opłacić (porotherm marnie akumuluje).

 

1-6 w nocy mam 22st

13-15 mam 22st

 

reszta dnia to 20st.

 

i ło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...