Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

byłem na podaszu i sprawdziłem dokładnie , wełny jest 20 cm , mogę jeszcze docieplić podasze bo jest nie skonczone , tzn pod dachem jest dana wełna i zabezpieczona folią ( można dołożyć 1 warstwę i zabić osb , jak również nie wiem czy tak mozna , mogę jeszcze pod nieskończoną podłogę na podaszu wsadzić styropian lub wełne. Ale wcześniej musze rozwiązać problem z grzaniem podłogi - myślę że jest zapowietrzona lub zasyfiona , nie wszedzie grzeję . Czy znacie jakąś firmę z Sląska która by się tego podjeła ??

 

Zanim docieplisz poddasze to ściągnij paroizolacje. Dołóż wełnę i ponownie paroizolacja.

Przedzwoń do jakiegokolwiek hydraulika, z łatwością ogarnie temat. Jeśli masz zasyfioną wodę w rurkach to najlepiej ją przepuścić i uzupełnić pętle świeżą.

Obstawiam jednak, że są zapowietrzone. Masz rotamery na belce rozdzielacza? Co z izolacją ścian, dasz radę coś dokleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosty chłop jestem spod lasu ,

to "jesteś za , czy przeciw" ?

Proszę wyjaśnić "logicznie" związek ciśnienia w systemie CO z dT , może się do edukuję...

 

Nie ma takiego zwiazku. Myslalem, ze to jasne.

 

Tak jak wczesniej ktorys z kolegow napisal, zwiekszenie cisniena moze jedynie scisnac "korki" z zapowietrzonym GZ i umozliwic ich wypchniecie, jesli tego instalator nie byl laskaw zrobic (ale zakladalem i napisalem w poscie, ze uklad ma odpowietrzniki i jest odpowietrzony), ale to teoria szyta dosyc grubymi nicmi.

Jesli to sprawa odpowietrzenia sie GZ, to ponowne zmniejszenie cisnienia nie spowoduje zadnej zmiany delty.

 

Teraz jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim docieplisz poddasze to ściągnij paroizolacje. Dołóż wełnę i ponownie paroizolacja.

Przedzwoń do jakiegokolwiek hydraulika, z łatwością ogarnie temat. Jeśli masz zasyfioną wodę w rurkach to najlepiej ją przepuścić i uzupełnić pętle świeżą.

Obstawiam jednak, że są zapowietrzone. Masz rotamery na belce rozdzielacza? Co z izolacją ścian, dasz radę coś dokleić?

 

Niestety nie ma rotametrów na rodzielaczach , mój rodzielacz wygląda tak jak na załaczonym zdjęciu , z czego co wyczytałem mogę sobię pokrecić na powrocie imbusem , zdławię lub poprawię przepływ tak mi się wydaję

 

Co do ścian jeszcze poszperam w dokumentach które zostawił mi poprzedni własciciel , możliwe że jest to porotherm z wełną w środku

rozdzielacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podlicznik = ciepłomierz , jeśli możesz podaj linka np z allegro , dzięki

 

Nie. Licznik energii w kW który pokaże Ci ile Twoja pompa faktycznie zużyła prądu. Od tego powiniene zacząć. Jak masz wpięte wszystko razem to nie zauważysz czy pompa zasuwa całą dobę - czy pracuje tylko godzinkę i jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma rotametrów na rodzielaczach , mój rodzielacz wygląda tak jak na załaczonym zdjęciu , z czego co wyczytałem mogę sobię pokrecić na powrocie imbusem , zdławię lub poprawię przepływ tak mi się wydaję

 

Co do ścian jeszcze poszperam w dokumentach które zostawił mi poprzedni własciciel , możliwe że jest to porotherm z wełną w środku

 

Słuchaj najlepiej zrobisz jak wkleisz post o OP tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-POD%C5%81OG%C3%93WKA-samemu-jak-unikn%C4%85%C4%87-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w/page348&highlight=Pod%C5%82og%C3%B3wka

Nie zaśmiecajmy tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 24h od pierwszego uruchomienia, temperatura w domu 8* godz 21. Zewnętrzna -1,5

 

Grzanie tylko na dolnym źródle, grzałka na ten moment wyłączona.

 

Mam podlicznik jednotaryfowy-zużycie 31,19kWh

Pomp wykazuje wyprodukowanie ciepła 149,72kWh

 

Temperatura wzrosła w salonie i kuchni do 15 stopni(termometr zwykły elektr.), w reszcie domu do 13,5 stopnia(termostat buderusa) Temperatur zew. 2*.

 

Jak zbieracie zużycie w 2 taryfach? W PC macie soft zliczający zużycie, czy podliczniki 2 taryfowe?

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trójfazowy. Nie pamiętam dokładnie, może ze 200zł.

[ATTACH=CONFIG]378464[/ATTACH]

 

Chyba razy trzy ...;)

http://allegro.pl/marpol-licznik-energii-3-fazowy-dwutaryfowy-i5256756940.html

Ale z powodzeniem dla ogólnej orientacji wystarczy taki ...

http://allegro.pl/licznik-energii-3-fazowy-trzyfazowy-trojfazowy-lcd-i5657039110.html?reco_id=5105f2b2-da28-11e6-a086-02abf250c573&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szybkie podsumowanie 2 tyg stycznia :

-760kWh

-średnia cena za 1 kWh=0.40pln

-koszt 304 pln

-cop kontrolowane wywkowo zgodne z kat lub większe o ok 10-15%

-w zeszłym roku za ten okres miałem 655 kWh ( mrozy przyszły ok 18.01)

-100% PC , niczym nie dogrzewam , mrozy w kilka nocy były po 23-20 st

Przy grzejnikach i ociepleniu styropianem 10 cm oraz 200m2 podłóg i temp w domu 22-23 st takie koszty są dla mnie bardzo dobre- przy węglu mniejsze koszty o ok 20%-25% ( za ten okres poszło by mi ok 600 kg węgla)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...