Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Karolek model znajdziesz w poście Jaśka.

Wstyd się przynać nie mam pojęcia. Zegar raz ustawiony automatycznie przechodzi z okresu zimowego na letni.

 

Tak na marginesie (dla "zapalencow"), to chcac miec dokladne pomiary, musimy zegary na podliczniku i na pompie ustawic wg czasu.... dystrybutora energii elektrycznej :)

Ja mam juz 3ci licznik elektroniczny i kazdy mial zegar ktory wyraznie sie spieszly albo poznil. Obecny sie spieszy. Robi okolo minuty na miesiac. Teraz wiec moj tani prad zaczyna sie ok. 10 min wczesniej i tak tez konczy. To jeszcze pol biedy. Jak mialem taki co sie poznil, to bez korekcji praktycznie zawsze CWU grzal bym w drogiej taryfie, zyjac w blogiej nieswiadomosci. ;)

Robiac fotki licznika smartfonem, robie tez fotke jego zegara i porownuje czas zrobienia zdjecia, z czasem pokazywanym przez licznik.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak już przy pompkach jesteśmy - macie jakiś patent na CWU? Bardzo długo muszę czekać na ciepłą wodę po dłuższej przerwie...a ta która do mnie dociera nie jest jakaś mega gorąca... właściwa robi się dopiero po 5-10min...

 

Czy jest jakaś opcja żeby to poprawić?

 

Wydaje mi się, że najlepszą opcjom jest montaż czujnika przepływu, (koszt 100-150pln) który podpinasz pod pompkę cyrkulacyjną. Wtedy po odkręceniu kranu czujnik wykryje przepływ i włączy pompę, zakręcenie kranu = brak przepływu pompka nie pracuje. Proste i tanie rozwiązanie ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie (dla "zapalencow"), to chcac miec dokladne pomiary, musimy zegary na podliczniku i na pompie ustawic wg czasu.... dystrybutora energii elektrycznej :)

Ja mam juz 3ci licznik elektroniczny i kazdy mial zegar ktory wyraznie sie spieszly albo poznil. Obecny sie spieszy. Robi okolo minuty na miesiac. Teraz wiec moj tani prad zaczyna sie ok. 10 min wczesniej i tak tez konczy. To jeszcze pol biedy. Jak mialem taki co sie poznil, to bez korekcji praktycznie zawsze CWU grzal bym w drogiej taryfie, zyjac w blogiej nieswiadomosci. ;)

Robiac fotki licznika smartfonem, robie tez fotke jego zegara i porownuje czas zrobienia zdjecia, z czasem pokazywanym przez licznik.

Mam ten sam problem, korekta zegara jest niestety konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najlepszą opcjom jest montaż czujnika przepływu, (koszt 100-150pln) który podpinasz pod pompkę cyrkulacyjną. Wtedy po odkręceniu kranu czujnik wykryje przepływ i włączy pompę, zakręcenie kranu = brak przepływu pompka nie pracuje. Proste i tanie rozwiązanie ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Chyba startujesz w plebiscycie porada roku 2017 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najlepszą opcjom jest montaż czujnika przepływu, (koszt 100-150pln) który podpinasz pod pompkę cyrkulacyjną. Wtedy po odkręceniu kranu czujnik wykryje przepływ i włączy pompę, zakręcenie kranu = brak przepływu pompka nie pracuje. Proste i tanie rozwiązanie ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Jest pewien haczyk : jak odkręcisz wodę , to nadal czekasz na ciepła wodę marnując zimną- zmniejszy się nieznacznie czas pojawienia się ciepłej wody.

Sytuacja kiedy odkręcisz i zakręcisz kran oraz poczekasz trochę- to może podłączyć czasówkę cyrkulacji pod wł oświetlenia lub specjalny przycisk .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien haczyk : jak odkręcisz wodę , to nadal czekasz na ciepła wodę marnując zimną- zmniejszy się nieznacznie czas pojawienia się ciepłej wody.

Sytuacja kiedy odkręcisz i zakręcisz kran oraz poczekasz trochę- to może podłączyć czasówkę cyrkulacji pod wł oświetlenia lub specjalny przycisk .

Pzdr

 

Czas zmniejsza się i to znacznie, tu nie ma co porównywać ;)

 

Dla mnie opcja przycisku/włącznika światła pewnie by nie zdała egzaminu. Nie zawsze wchodząc to łazienki włączam światło, to jest pewnie kwestia nawyku ale...

Pozostaje jeszcze kwestia ilości punktów poborowych, ja mam takich 6 tzn. że muszę mieć 6 takich włączników, jakoś na jednym centralnym sobie tego nie wyobrażam...

 

Chcąc umyć ręce, nie chce myśleć o wciśnięciu jakiegoś przycisku, pewnie w 90% bym o tym zapominał, a o odkręceniu kranu to już raczej nie ;)

Każdy musi sam zdecydować jakiego typu komfort mu odpowiada, wiadomo rożni ludzie, rożne potrzeby...

 

Ps

Każde rozwiązanie, które daje zadowalające efekty dla użytkownika jest dobre.

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez 81jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek

widzisz , zależy od instalacji/domu- u mnie akurat to trwa trochę i dlatego sprawdza się u mnie przycisk ( wciskamy wtedy ,kiedy będziemy potrzebowali naprawdę gorącą wodę , w domu w ciągu dnia jest ruch i woda nie jest lodowata)

Pzdr

 

PS

Nie pamiętałbyś o przycisku , ale o umyciu rączek pamiętasz ?

Taki żarcik , nie gniewaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalka (fuj!) to takie kolo ratunkowe. Jesli ktos musi czesto z niej korzystac, to raczej ma cos nie tak w instalacji (np za mala moc PCi).

Moja pompa takiego czegos nie ma i jak dotad nie bylo z tego powodu problemow.

 

Co to znaczy "ciagneli na sprezarkach"? Samochod ma silnik i hak holowniczy. Czy ten hak producent zainstalowal po to, zebysmy caly czas nie "ciagneli na silnikach"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie grzałki jedna w pompie druga w zasobniku. Ta w pompie jest ustawiona tak że może ale oczywiście nie musi się włączyć przy tem poniżej -15 stopni. Jeśli pompa sama się wyrobi to nawet nie drgnie. A ta w zasobniku służy jedynie do wygrzewania ale wygrzewanie uruchomię jedynie jeśli n.p. przez trzy - cztery tygodnie będę miał mały rozbiór CWU. Jak do tej pory grzałki chodziły przez 0h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę w Panasach wykorzystuje się z automatu w defrostach ( i to nie we wszystkich modelach)- normalnie możesz włączyć możliwość jej użycia kiedy np PC startuje po przerwie i np za długo trzeba czekać na podniesienie osiągnięcie temp- u mnie to nie występuje , bo mam małą bezwładność na grzejnikach.Przy podłogówce może to wystąpić- ale użytkownicy zazwyczaj z tego nie korzystają , ponieważ nie wychładzają domu.W Daikinie jest jeszcze inny algorytm- ale też uzależniony od parametrów w pulpicie PC.

A przy domach z małym zapotrzebowaniem na ciepło koszt CWU stanowi duży udział w kosztach PC, żeby było ciekawiej rodzi się pytanie :

-czy do 50 st na Cwu gruntówka zawsze idzie bez grzałeczki ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalka (fuj!) to takie kolo ratunkowe. Jesli ktos musi czesto z niej korzystac, to raczej ma cos nie tak w instalacji (np za mala moc PCi).

Moja pompa takiego czegos nie ma i jak dotad nie bylo z tego powodu problemow.

 

Co to znaczy "ciagneli na sprezarkach"? Samochod ma silnik i hak holowniczy. Czy ten hak producent zainstalowal po to, zebysmy caly czas nie "ciagneli na silnikach"? :)

 

Raczej chodziło mi o to czy nie jest celowe w którym momencie odpuszczenie wysycenia dolnego źródła. Podejście pt "ma Pan grzałkę - ale ją wyłączymy bo to strata energii" jest takie zasadne?

 

To klasyczny błąd logiczny :) Bo jeśli samochód "ciągnie" - i hak też "ciągnie" to by znaczyło że hak jest samochodem. To jak w modelu z Sokratesem w logice - teza "Sokrates jest śmiertelny" i "Mój chomik jest śmiertelny" nie daje wyniku "Sokrates to chomik" ;) To nielogiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...