Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Dane za 2016 rok już podawałem ale dodam jeszcze wykresik

 

Suma zużycia prądu: 5231.832 kWh.

Suma zużycia tania: 4781.512 kWh.

Suma zużycia droga: 450.32 kWh.

Średnia temperatura w roku: 9.66 stopnia.

Koszt razem: 2095.83 zł.

Koszt tania: 1789.74 zł.

Koszt droga: 306.09 zł.

kWh średnio: 0,40 zł.

 

[ATTACH=CONFIG]379011[/ATTACH]

 

Z Twoich obliczeń wynika, że płacisz ok. 37 gr/kWh w taniej taryfie. Nie pomyliłeś się ? W Tauronie, który do najtańszych nie należy kWh kosztuje w taniej taryfie od 24 do 29 groszy brutto łącznie z dystrybucją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Około? Nie da się tego sprawdzić i podać dokładnej kwoty?

Energa ma 0,2358 zł za 1kWh w 2T w taryfie G12w: https://www.energa.pl/dla-domu/energia_dla_domu/energia_dla_domu/informacje_podstawowe

 

Da sie, jutro podam dokładne ceny, ale calkowite za 1 kWh czyli dystrybucja+sprzedaz, ty podałes tylko cenę sprzedazy podaj jeszcze koszt dystrybucji + stawka jakosciowa+opłata OZE. Dla Tauronu suma tego wszystkiego to ok 25.5 gr/kWh, a Energa za samą sprzedaz energii liczy sobie 23,85 gr/kWh a gdzie pozostałe składniki?

Macie tam dosc drogo, ale nikt nie bedzie zmieniał miejsca zamieszkania ze wzgledu na cenę energii elektr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zrobiłem przegląd faktur i cenników Energa-Operator i Energa-Dystrybucja dostępnych w necie.

Od styczznia stawki za 1kWh są takie:

składnik zmienny stawki sieciowej w G12w (strefa 2T) 0,0593 zł

stawka opłaty jakościowej w G12w (strefa 2T) 0,0127 zł

energia czynna w 2T 0,1917 zł

opłata OZE 0,00251 zł

suma netto: 0,2662 zł

suma brutto za 1kWh w 2T: 0,3274 zł

 

Poza tymi składnikami na fakturze będą jeszcze składniki "stałe". Do końca 2016 było:

Opłata przesyłowa stała (od 09.2016 pod inną nazwą: Składnik Stały stawki sieciowej): 11,17 zł (13,74 zł brutto)

Opłata abonamentowa: 1,30 zł (1,60 brutto)

Opłata handlowa: 0,00 zł

Opłata przejściowa: 3,15 zł (3,87 zł brutto)

 

Jak będzie od stycznia zobaczę na pierwszej fakturze za styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Tauron ma najnizszą stawkę za II taryfę w G12w w całym kraju, jest to ok 25,7 gr/kWh. Jezeli nie jest to podaj gdzie jest jeszcze taniej. Nie chodzi mi o promocje za dawnego Duonu tylko normalne ceny.

 

no za dawnego Duonu poza promocją to była normalna cena...mam taką zagwarantowaną do końca 2018r....0,1353zł brutto za energię w taniej taryfie

promocja to była 0zł za energię w 2T i 0,1956zł w 1T od 1.05-31.12 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Tauron ma najnizszą stawkę za II taryfę w G12w w całym kraju, jest to ok 25,7 gr/kWh. Jezeli nie jest to podaj gdzie jest jeszcze taniej. Nie chodzi mi o promocje za dawnego Duonu tylko normalne ceny.

 

Mi wyszło 25,4gr chyba że czegoś nie policzyłem ;). Tauron Gliwice.

I tak wszystko zależy ile zużyjemy poza szczytem. U mnie wyszło ok. 80% dla całego domu za ostatnie 2 miesiące.

Trzydzieści parę groszy średnio za kWh, a prawie 60 w g11 to jednak jest różnica.

KPvnonNiZ5biWdc0bUtu93mY9YbNqnUJFsbXYU93Yp4eIuscBSdjuDsFT0r5P5LysYkxE0yvGlSQtxzPi9IujVazj9XPWtBZw6Lu5Bop39gfSdGZW8rr39jCuwOl7EiGBVp3V97hshQNMeVsXb5YP4BuL0rael1PPhfpGIxqt92Wn2DJY_2-KkBzybLAvW4azqXmG5MaDR_M6xsTOB5agUQ2qGtgLUvhNI8ZNy7HVBNXPTQsr70qZ8WSFOgX-vUiBMlBwKAhDjBRcxR8NrRlS_IGdGWO5QRfnahtQtj5Wna5sfGcWNfxTMIPlMrrP8g5wtmJVF6WJkVwWYb8RjOCUkRjsxNNwjGFAYpENpuxDHUhvIskGp5yGBnwqBiZvQOxrZuDusFW1E30F651-MMj0micekLP_F8cswkcyHQRnl9rABJpQV848g4P7rM6eRqFwLwg3jZIKOPzPwQbKE9P9Hyx4Lw1Mv0CaeopJzhgQAz3K3TUK_kSxESch4vzEW_YUG47b1K_9X_azTJkvQKsFZVC3cGFYt-lZsjxUZPB9MKqx6Y_qzODsfYCueXt_hhqGdlYF3IBREPtI7P4upL4v84fdkYU8YWwMPjXeq5_NUxwl2hRAIja=w1268-h580-no

Edytowane przez hajnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodziło pewnie o to, że tylko osobom które są cały czas w domu (w domyśle emerytom) może się bardziej opłacać G11 niż G12w

Puszczając PC w G12w, tak żeby grzała kiedy chce(z drobnymi modyfikacjami) wyjdzie i tak taniej niż w G11

 

Dzięki za wytłumaczenie mego "pokrętnego" pytania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...z przewagą tych drugich...http://emotikona.pl/emotikony/pic/2zlosc.gif

 

czy aby na pewno??? Jestem już jakiś czas na forum i dokładnie pamiętam ile było kłótni z TB o: wentylację na kanałach 75mm, optymalnym przepływie 2-5m/s, 30cm od gruntu, niecentralnym ogrzewaniu, grzaniu prądem, grzaniu klimą.... a teraz co?? wszystko jakoś trafiło pod strzechy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

jak już tak sprawdzamy te stawki , to ja wklejam kawałek swojej f-ry z Taurona-moje koszty energii za PC , to suma brutto E+P -czy powinienem jednak liczyć inaczej ?Chodzi o dodatkowe składniki do tych wartości-opłaty stałe pomijam , ponieważ czy PC jest czy nie-zawsze są.

f-ra tauron.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrow - nie musisz nic więcej uwzględniać, jak bierzesz średnią z faktury

masz w tym momencie uwzględnione wszystko to co płacisz

 

Tak myślałem , nie mam wprawdzie rozbudowanego podlicznika pod PC z pomiarem T1/T2-ale myślę sobie ,że średnia ze zużycia całego domu też jest miarodajna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

regularnie sobie dumamy jak zmniejszyć koszty (głównie CO) : może PV , może super ocieplony domek , może nie wchodzić w drogie i skomplikowane urządzenia grzewcze , itd (jest jeszcze zapewne kilka ciekawych rozwiązań).

Zastanawiam się nad takim jeszcze :

czy ktoś kalkulował odwiert do wód termalnych ? Mieszkam w okolicy Jeleniej Góry i nie jest wielką tajemnicą ,że u nas takie możliwości istnieją (nawet kilka hoteli to posiada ).

Nie wiem jakie są koszty i procedury (nadzór górniczy , itp) takiego rozwiązania. Przyjmując ,że głębokość odwiertu będzie rozsądna tj nie droga oraz odpowiednie zezwolenia nie kłopotliwe- to można pomyśleć ,że to takie quasi perypetum mobile .Teoretycznie sprawa wygląda prosto :

-ciągniemy gorącą wodę

-puszczamy przez wymiennik

 

Sama instalacja wygląda niby prosto-ale zapewne muszą być odpowiednie filtry i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem wód itp.

Pytanie tylko czy koszty początkowe całej instalacji , zwrócą się w rozsądnym terminie ? W odróżnieniu od PV czy PC nie ryzykujemy zużycia i wymiany drogich podzespołów czy wykonania nowej instalacji-może pompa wodna , wymiennik, jakiś sterowniczek .No i oczywiście pewne źródło energii-pewniejsze od Słońca (zachmurzenie itp)

Proszę o opinię.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...