Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja podałem cenę 0.43zl za kwh z faktury. Czyli ze wszystkimi opłatami stałymi. Ty wydaje mi sie że liczysz czysty prąd i przesył. Tego policzyć na razie nie mogę. Mam w internecie dostęp tylko do danych ilości kwh i ceny na fakturze, która pewnie dotrze poczta w przyszłym tygodniu.

 

dobrze się rozumiemy. Ja liczę dokładnie tak samo jak ty - tyle że ja zmieniałem dostawcę i dopiero wczoraj dostałem drugą fakturę od dostawcy energii. Faktura za dystrybucję była już tydzień temu na ebooku. Za poprzednie 2 miesiące średnia cena była 0,33, a jeszcze wcześniej 0,41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobrze się rozumiemy. Ja liczę dokładnie tak samo jak ty - tyle że ja zmieniałem dostawcę i dopiero wczoraj dostałem drugą fakturę od dostawcy energii. Faktura za dystrybucję była już tydzień temu na ebooku. Za poprzednie 2 miesiące średnia cena była 0,33, a jeszcze wcześniej 0,41

 

Piszesz ze czysty prąd z dystrybucją kosztuje Cie w taniej 34gr.

Ile kosztuje czysty prąd z dystrybucją w drogiej?

Jaka wyjdzie wartość gdy podzielisz wartość całej faktury (ze wszystkimi opłatami) przez zużytą kwh?

Jaki sprzedawca i dystrybutor?

 

Pytam o ostatnią fakture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest średnia cena z ostatnich 2 faktur za okres 15.11.16 - 12.01.17 (energia+dystrybucja, z wliczonymi wszystkimi opłatami stałymi), te 0,34zł - wydawało mi się to oczywiste

energia+dystrybucja w taniej jest około 0,19zł, w drogiej około 0,73....

Tauron+Duon/Fortum (umowa podpisana na początku 2015 ważna do końca 2018,oferta już dawno niedostępna)

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest średnia cena z ostatnich 2 faktur za okres 15.11.16 - 12.01.17 (energia+dystrybucja, z wliczonymi wszystkimi opłatami stałymi), te 0,34zł - wydawało mi się to oczywiste

energia+dystrybucja w taniej jest około 0,19zł, w drogiej około 0,73....

Tauron+Duon/Fortum (umowa podpisana na początku 2015 ważna do końca 2018,oferta już dawno niedostępna)

 

Ja mam w PGE 0,39zł średnia za kWh przy moim zużyciu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz wylewke (material i grubosc)?

Moja pompa praktycznie tylko w tamim grzeje CO, a wahania temperatury w domu w ciagu doby sa na poziomie 0,7K. Do tego nie mam reku, tylko WG (dzialajaca), ale mam 2h okienko z tanim od 13-15.

 

Na podłodze mam 25 cm styropianu i wylewkę standardową tzn ok 5-7 cm. Bardzo gęsto mam utkaną podłogówkę. Przy mrozach na zewnątrz sterownik wylicza ok 30-31 stopni na podłogówkę. Pompa kręci więc w miarę na spokojnie do niskiego poziomu, ale też w miarę szybko całość się wychładza. Generalnie mam niestety niezbyt rozbudowaną automatykę pompy działającą w oparciu o temperaturę na zewnątrz. Mogę tylko obniżać/ podwyższać temperaturę w stosunku do wyliczonej. Ustawiłem więc tak, że wyliczona temp idzie od 4:00-7:00 jak wstajemy, potem od 7 do 13 jest obniżenie o 5 stopni. Startuje o tej 13 do normalnego poziomu i o 19 już znowu spada w dół, aby na noc było chłodniej. Tylko w weekendy mam więcej grzania jak jesteśmy w domu, ale wtedy i tak mam cały czas niską taryfę. Niemniej tak jak pisałem ostatni sezon ok 1600 PLN. Nie wiem dokładnie bo dla pompy mam licznik jednotaryfowy, a poza tym wszystko w domu na prąd czyli WM z reku, płytę indukcyjną, klimatyzatory na lato i czarną godzinę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest średnia cena z ostatnich 2 faktur za okres 15.11.16 - 12.01.17 (energia+dystrybucja, z wliczonymi wszystkimi opłatami stałymi), te 0,34zł - wydawało mi się to oczywiste

energia+dystrybucja w taniej jest około 0,19zł, w drogiej około 0,73....

Tauron+Duon/Fortum (umowa podpisana na początku 2015 ważna do końca 2018,oferta już dawno niedostępna)

 

Może nie powinienem w tym temacie ale pewnie przyda się jako ciekawostka dla tych co rozważają fotowoltaikę. Dziś przyszła faktura rozliczeniowa za 01.07 - 31.12.2016 czyli równo pół roku. Pobrałem z sieci 3236kWh a oddałem do sieci 1040(po przeliczeniu przez 0,8 przysługuje mi odliczenie 832kWh). Do zapłaty mam za 2404 kWh 1338,11 zł ze wszystkimi opłatami przesyłowymi OZE itd. Jakby przeliczyć to przez te pobrane 3236 kWh średnia cena za 1kWh ze wszystkimi opłatami to 0.41 zł. Pytałem dziś czy w moim przypadku jest możliwość przejścia na G12W, jest taka możliwość prześlą mi mailem wszystkie szczegóły.

Edytowane przez reksgildo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kWh ze wszystkimi opłatami to 0.41 zł

Mam teraz identyczną cenę za 1kWh w G12w w ENEI (kwota/zużycie).

 

Sam się zastanawiam nad PV, ale to kiedyś tam, jak już będę miał wszystkie drzwi w domu itp. rzeczy i nie będzie na co wydawać :) Tylko pytanie na ile to opłacalne w moim przypadku będzie. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla górnego śląska i szeroko pojętych okolic, dobrym porównaniem będzie ta strona

http://www.andretti.pl/

to najzimniejszy styczeń odkąd istnieje strona (2008 ), grudzień był tylko zimniejszy w 2010r. - i to się zgadza, bo to był mój pierwszy sezon grzewczy, dobrze pamiętam ;)

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 stycznia do dziś około 850kWh. Prawie wszystko 2ga taryfa. W drogiej taryfie może z 15, maks 20h.

 

od września /drugiej połowy IX/ do dziś około 2300kWh = około 670-680zł z uwzględnieniem drogiej. W taniej taryfie ok 98%.

 

W domu temperatury między 23.1-23.6st C parter.

 

Czyli tradycyjnie jak co roku rachunek za 12 msc CO i CWU zakręci się około 1100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z miesiąca w styczniu u mnie to -2.7*C.

W zeszłym roku to było -2.6*C, za sprawą kilku pod rząd dni z temp. poniżej -10*C. Ale to mój pierwszy sezon w domu i z PC i jakby mogło być inaczej - od razu niezła zima na przetarcie się :) ALe to dobrze, przynajmniej od razu mam sprawdzone, że PC daje radę.

 

W styczniu moja PC na CO+CWU pożarła 923kWh, z czego 78% w taniej taryfie. W domu utrzymuję 22.2-22.8*C.

Edytowane przez K@mil_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z miesiąca w styczniu u mnie to -2.7*C.

W zeszłym roku to było -2.6*C, za sprawą kilku pod rząd dni z temp. poniżej -10*C. Ale to mój pierwszy sezon w domu i z PC i jakby mogło być inaczej - od razu niezła zima na przetarcie się :)

 

Niemozliwe...prawie wszędzie w kraju styczeń był najzimniejszy od wielu wielu lat i to zdecydowanie najzimnijeszy. U mnie średnia miesięczna temperatura to - 4.9C. Przez ostatnie 7 lat było średnio dużo cieplej. np drugi w kolejności zimny styczeń to 2013r (-2.7C) więc i tak dużo cieplejszy. Skąd masz te dane dla Bydgoszczy ? bo są conajmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...