Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też się zdziwiłem, porównując to przed chwilą rok do roku. Dane sczytywane od lat przez firmę, w której pracuję. Patrz moja stopka: https://goo.gl/aV1iJT

Zdecydowanie też mam wrażenie, że styczeń jest cały na minusie i to sporym. Nie pamiętam kiedy tak długo było poniżej 0*C.

 

Myśle że jakis błędny pomiar. U mnie zeszłoroczny styczeń 2016r to srednio +2C czyli prawie 7 stopni cieplej niż w tym roku. Nie sądze żeby u ciebie była aż taka różnica mimo że 350km dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil - wierzyć mi się nie chce...

spójrz tutaj na porównanie tego stycznia z zeszłymi latami....

http://www.andretti.pl/wxtempsummary.php

rok temu średnia stycznia -1,8 w tym roku -4,8. To spora różnica

Porównywalny jedynie jest jedynie przełom 2009/2010

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres grzania. Brak rekuperatora, wietrzenie domu.

12-31styczeń średnia temperatura zewnętrzna z tych dni to ok -2,3(agropogoda.pl)

 

Pierwsze uruchomienie 12stycznia i rozpoczęcie grzania od 8*do 21*, 25-28 styczeń podbicie temperatury do 26* i wietrzenie domu minimum 1-2 razy dziennie. (mieszkam obok budowy)

 

Zużycie 357kWh(podlicznik jednotaryfowy) Na rozgrzanie poszło ok 110kWh. W tym okresie nastawienie automatyczne pc.

 

Od wczoraj grzanie 22-6, weekendy całe dnie. Bez cwu.

 

Liczba uruchomień sprężarki 77(cwu 3), liczba przepracowanych godzin 277(cwu 4) Wyprodukowanego ciepła ~1567kWh COP 4,39

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil - wierzyć mi się nie chce...

spójrz tutaj na porównanie tego stycznia z zeszłymi latami....

http://www.andretti.pl/wxtempsummary.php

rok temu średnia stycznia -1,8 w tym roku -4,8. To spora różnica

Porównywalny jedynie jest jedynie przełom 2009/2010

 

Być może te 3 st różnicy nie są drastyczne w wynikach kWh i cenie za prąd.

Jak porównuję najwyższe rachunki sprzed 2 lat, sprzed roku i teraz (bo mam rachunek z końca stycznie i nie sadzę by luty-marzec wyszedł drożej) to różnice w cenach są +/-40zł.

Jak już wielu pisało czy zima jest mroźna czy ciepła nie ma dużych różnic w kosztach CO i CWU. Ja 3 rok z rzędu "idę" na rachunek ok 1100zł. Będzie 1200zł też nie mrugnę okiem.

Być może u mnie spowodowane jest to, że TCap 9kW ma w istocie większą sprężarkę i te 3-4 st C różnicy nie są znacznym obciążeniem.

 

P.S. największy koszt -wzrost- zużycia prądu zapewniło mi kolejne dziecko i opieka nad nim 24h w domu zamiast u babci 8-16. Średnio 70zl na rachunku od urodzin włącznie z latem a proporcje dom 2400zł - Co i CWU 1100zł pokazują, że mnie interesuje tylko kiedy będzie "zima stulecia" i czy nie będzie awarii a nie drobne wzrosty kosztów za CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem, porównując to przed chwilą rok do roku. Dane sczytywane od lat przez firmę, w której pracuję. Patrz moja stopka: https://goo.gl/aV1iJT

Zdecydowanie też mam wrażenie, że styczeń jest cały na minusie i to sporym. Nie pamiętam kiedy tak długo było poniżej 0*C.

 

W rejonie Bydgoszczy dramatycznej roznicy nie ma , dane z lotniska bydgoskiego ( nie patrzcie na to ze Czerlin. Liczy sie symbol stacji EPBY)

Srednia za 2016 to -2K, a za 2017 -3K. Dane oczywiscie zaokraglone ale roznica na maksa 0,5K moze byc. W mojej domowej stacji srednia za 2017 to -2.9K

 

https://www.wunderground.com/history/airport/EPBY/2016/1/31/MonthlyHistory.html?req_city=Czerlin&req_state=&req_statename=Polska&reqdb.zip=00000&reqdb.magic=1&reqdb.wmo=WEPBY

 

edit:

Zuzycie ma mojej ON/OFF w styczniu to 170 kWh na CO

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w styczniu 677 kWh na ogrzewanie, 140 kWh na grzanie CWU, 239kWh na cele bytowe, i 0,3 m3 drzewa do kominka

Temperatura minimum 22,5 st

Tak mroźnego stycznia nie pamiętam, pierwszy raz przekroczyłem 400kWh na ogrzewanie, ale przez tydzień miałem lokatora w domu, który grzał się do 26 stopni :) nie odpalając kominka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 23 stycznia trzymałem 20,5. Ale że nie mieszkam to zacząłem zjeżdżać do 18 bo za gorąco do wykończeniówki. Zużycie przez ostatnie kilka dni na poziomie 15 - 16 kWh/doba. Dzisiaj w domu rano o 7 - 18,7 a teraz o 20 -18,4. pompa chodzi od 23,45 do 6 rano.Dziś po raz pierwszy o 13 odpaliłem CWU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...