Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Dziś otrzymałem fakturę, okres 5.12.16-3.02.17. 497,45zł

Zużycie 1097kWh, droga 222kWh, tania 875kWh

w tym 369kWh na ogrzewanie PC. Okres 12.01-03.02.2017

Średni koszt z faktury to 0,45gr/kWh.

Temperatury w domu minimalnie od 21 do 25. Wietrzenie kilka razy w tygodniu.

Średnia temperatura zewnętrzna w okresie grzania i odczytu licznika styczeń -2,3, luty -4,6.

Koszt ogrzewania 166,05.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z projektu,

Zabudowy 151m2, całkowita 181,77m2, użytkowa 98,25m2, garaż 18,01, kubatura 460,55m3.

 

Czy ja wiem czy rewelacja, na razie dom nie zamieszkały, nie ma jeszcze rekuperatora zakupionego. Rozgrzewanie domu od 8 do 21 stopni pożarło ok 110kWh.

Luty miesiącem grzanie tylko 22-6. weekendy całodobowo. Bawię się ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... jak widzisz moja upierdliwosc w tym temacie na cos sie jednak przydala! Ludzie zaczynaja tez zauwazac takie "niuanse" jak beznamietnie deklarowane "koscielne" wysokosci pomieszczen. :)

No jakoś tak wyszło....

Podane miałem gabaryty domu, grzane wychodzi mi tak: podłogi 98m2, drabinka w łazience, grzana kubatura 265m3

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podporządkowuje życia do taryf. Pewnie, że chciałbym więcej w taniej taryfie ale nic na siłe. W taniej PC podbija temperaturę o 2 stopnie ale jak pompa stwierdzi taką potrzebę to pewnie się załączy i w droższej, postawiłem na komfort, i pod tym względem mi się to sprawdza. Zmywarka idzie, kiedy potrzeba, podobnie z pralką. Gotowanie, oglądanie TV, słuchanie muzyki to większość droga taryfa.

Październik-grudzień miałem 566/1808.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc uruchomiona 10 dni 30kwh na dobe dom wyziębiony grzane na minimum ok 13-15 st. martwi mnie dz bo polecialao 3,6 jak zaczynałem10 dni temu,i teraz na 0,5/-2 po dwóch dodzinach pracy,strop jeszcze nie zaizolowany tak jak ma być,brak drzwi wew.parapetów,nie mieszkamy.

Czy na temp. dz ma wpływ tak wychłodzony dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie forsować tak DZ i wspomóc ogrzewanie domu na przykład grzejnikami olejowymi.

Chyba, że w AIT (nie za bardzo pamiętam) est grzałka to dobrze byłoby ją uruchomić. W sumie to w przypadku AIT przy wyziębionym, budynku dla ochrony DZ grzałka powinna być od samego początku uruchomiona. Dopiero po jakimś czasie i ustabilizowaniu temp. w domu można pomału przejść poziome DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie forsować tak DZ i wspomóc ogrzewanie domu na przykład grzejnikami olejowymi.

Chyba, że w AIT (nie za bardzo pamiętam) est grzałka to dobrze byłoby ją uruchomić. W sumie to w przypadku AIT przy wyziębionym, budynku dla ochrony DZ grzałka powinna być od samego początku uruchomiona. Dopiero po jakimś czasie i ustabilizowaniu temp. w domu można pomału przejść poziome DZ.

 

A co się stanie...?

Przynajmniej ma sprawdzian czy w normalnej eksploatacji DZ da sobie radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...